• Home
  • Forró drót
  • Magyar ugar
  • Világugar
  • Az alvilág titkai
  • Eco
  • A Hálózat örök?
  • Sport
  • Vezércikk
  • Huszonötödik óra
  • Arcok
  • Agrárcsászárok
PestiSrácok
  • Forró drót
    • Intenzív havazás várható vasárnap éjjel
    • Az Európai Unió elítélte az Alekszej Navalnij támogatói ellen alkalmazott rendőri erőszakot
    • Több kisgyermek is súlyos koronavírus-szövődményekkel került intenzív osztályra
    • Kilépett a DK-ból két képviselő, mert csalódtak Gyurcsányban
    • Oktatási Hivatal: nem minden felvételizőnek kell emelt szintű érettségi
  • Magyar ugar
    • Apáti, Bencsik, Füssy, Velkovics – jobboldaliak küzdelme a balliberális polip ellen (Az Ügy, PestiTV, szombat 20.30)
    • Amit szabad Merkelnek és Kurznak, azt nem szabad Orbánnak? – Az EU-fetisiszta ellenzék nem áll le a hazugságokkal
    • Egy igaz, egyenes ember: Varga László kereszténydemokrata politikust hiába próbálták beszervezni, erre esélyük sem volt
    • Egymásnak estek a fiatalok: már az egyetemistáknak is elegük van a free SZFE-s zsebforradalmárokból
    • Szélsőbaloldali kotyvalék a Párbeszédtől: minden ország kormányába transznemű embereket szeretnének, miközben negédesen nácikat mosdatnak – Dr. Pintér Gábor a Karanténvlogban
  • Világugar
    • Letette esküjét, Joe Biden az Egyesült Államok 46. elnöke
    • Joe Biden már támadja a valódi nőket
    • Semmi sem “antiszociálisabb”, mint a “közösségi” média
    • Biztonságpolitikai szakértő: már nem Nagy-Britannia Amerika legfontosabb európai partnere
    • Betekintés az élenjáró, függetlenobjektív német sajtó munkájába – Második rész
  • Az alvilág titkai
    • Emberkereskedelem miatt állt bíróság elé a rettegett enyingi bűnöző, Sztojka Iván
    • Alvilág, kenőpénzek, titkosszolgálat – A bíróság végre tényleg pontot tesz a Gyurcsány-korszak legsötétebb korrupciós ügyére
    • Folytatódott a csantavéri bérgyilkos, Dér Csaba showműsora a Fővárosi Törvényszéken
    • Cigicsempészet miatt három év börtönre ítélték az olajos alvilág hírhedt alakját
    • Fordulat: a bíróság elrendelte M. Richárd letartóztatását
  • Eco
    • Fájlnév DKRCS20200428001.jpg Képcím Újraindult a termelés a győri Audi-gyárban Képszöveg Győr, 2020. április 28. Dolgozó a koronavírus ellen védő műanyag lapot vesz ki egy autó csomagtere és utastere közül, miután berakta a pótkereket az Audi Hungaria Motor Kft. győri gyárának járműszerelő részlegében 2020. április 27-én. Ezen a napon sikeresen újraindult az Audi Hungaria járműgyártása, mind a présüzemben, karosszériaüzemben, lakkozóban és a járműszereldében. Első lépésben egy műszakban kétezer járműgyári munkatárs kezdte meg munkáját. A járműszereldében műszakonként jelenleg 250 autót gyártanak, a vállalat a termelést a következő hetekben fokozatosan szeretné felfuttatni. MTI/Krizsán Csaba
      A globális csiphiány nyertese Kína – Autógyárak zárnak be
    • Szakértő: hazánkban élénkebb a munkaerőpiac jó néhány európai tagországhoz képest
    • Csaknem háromszázezer fiatal munkavállalót érint az szja-mentesség
    • Az MNB irányt mutat a bankoknak a moratórium utáni felkészüléshez
    • Kormány: nem lehet pénzügyi akadálya annak, hogy bárki megfelelő egészségügyi ellátást kapjon
  • Vezércikk
    • A Soros-banya fogná a kezünket, hogy a „megfelelő” pártra szavazzunk ’22-ben
    • A Szent Korona marad, a Jobbik nem, avagy Jakab Péter ma már a krumplira esküszik
    • Fekete-Győr András (ámok)futása
    • Jourova és bűntársai leköpték külhoni magyar testvéreinket
    • Csoda történt! Szétfeszíti a szeretet és a magyarságtudat Gyurcsányt…
  • Sport
    • A magyar női vízipóló-válogatott kijutott az olimpiára – Magyarország–Olaszország 13–10
    • Nyolc között a magyar válogatott a kézilabda-világbajnokságon! – Magyarország–Lengyelország 30–26
    • Továbbra is százszázalékos a magyar válogatott a kézilabda-világbajnokságon – Magyarország–Brazília 29–23
    • Diósgyőri bravúrgyőzelem az Üllői úton! – FTC–DVTK 0:1
    • Bánhidi, Máthé és Lékai volt a nyerőember – Németországot legyőzve, csoportelsőként jutottunk a középdöntőbe!
  • A Hálózat
    • „Rákos daganat” – Simonyi András és a KGB-hez sorolt DIVSZ, avagy egy hálózati aranyifjú fantasztikus pályafutása
    • „Újságíróként” dolgozó állambiztonsági tisztek, valamint a fiatal Meruk József – A titokzatos Hungexpo története
    • „Az a benyomásom, hogy a nyolcvanas-kilencvenes évek médiasztárjai egytől-egyig küldött emberek voltak” – Tabudöntögető beszélgetés Schiffer Andrással a PestiTV-n
    • Kubai napfény és az egykori Andrássy-villa kényelme: BM-es feleség, ÁVH-s exférj – Az örökké sikeres „Meruk-klán” nyomában
    • Schiffer András Vásárhelyi Miklósékról: „Arra az aljas, gyilkos uszításra, amit a Szabad Nép művelt, nincs bocsánat.” (PestiTV)
  • Arcok
    • Megjárta a poklot, hogy találkozzon Istennel – Csókay Andrással készített portréinterjút Bohár Dániel a Mi vagyunk a magyarokban (videó)
    • Észre tudjuk venni a sötétségben kínálkozó fényt? – Karácsonyi beszélgetés Gellért atyával (PestiTV-videó)
    • Brüsszelben a szabad Európa győzött a birodalomépítőkkel szemben – Kósa Lajos a Plebejus Polbeatben (PestiTV-videó)
    • Kásler Miklós a PestiTV-nek: „ismernek, hajlamos vagyok mindig a tényeket ismertetni és sosem beszélek bizonytalan dolgokról”
    • Káosz van, de nekik és a haveroknak megéri – interjú Molnár Lászlóval, Újbuda volt alpolgármesterével
  • még több…
    • Arcok
    • Koronavírus
    • Huszonötödik óra
    • Stream-TV
    • Tutiblog
    • Az öreg
    • Modellváltás
    • NullaHatEgy
    • Aristo blogol
    • Erdélyi levelek
    • Ki ette meg?
    • Bezzegnemzetek
    • Vesztegzár
    • Latte
  • Facebook

  • YouTube

  • RSS

Forró drót

Szabó Tünde: 2020-ban is megmutatkozott, hogy Magyarországnak fontos a sport

Szabó Tünde: 2020-ban is megmutatkozott, hogy Magyarországnak fontos a sport
PestiSrácok.hu
2020-12-31
Ha megnézzük 2020-at, akkor egy nehéz évet látunk, amely rendkívüli alkalmazkodást igényelt a sportolóktól, sportvezetőktől és minden sportban élő embertől. A sportban is érzékelhettük a pandémia negatív hatásait, naprakészen kellett figyelni, hogy mi történik a sportolókkal, a kluboknál vagy a sportági szakszövetségeknél, s ennek a következményei lettek a bevezetett rendelkezések, amelyek abban segítettek, hogy ne álljon le a munka – értékelte az elmúlt esztendőt Szabó Tünde, sportért felelős államtitkár, az M1 aktuális csatornának adott interjújában.

Az olimpiai ezüstérmes úszó kifejtette, úgy indultak 2020-nak, hogy ez lesz az olimpia éve, de minden tervük megváltozott a világjárvány miatt.

Januárban még meg tudtuk rendezni a vízilabda Európa-bajnokságot, aztán leállt a nemzetközi sportélet, kénytelenek voltunk elhalasztani-törölni eseményeket, és újratervezésre volt szükség. Például a májusi vizes Európa-bajnokság 2021-re kerül át, mint ahogy a labdarúgó Európa-bajnokság is, amely óriási közösségteremtő erő lesz. Mindenkinek óriási kihívást jelentett újra beleugrani egy olimpia előtti évbe.

– jelentette ki. Szabó Tünde emlékeztetett arra, hogy amikor a koronavírus-járvány első hulláma érkezett, Magyarország volt az utolsó, amely bezárta a sportlétesítményeket, aztán pedig az első, amely újranyitotta azokat.

Nagy öröm számomra az a program, amelyet 2010-ben elindítottunk a látvány-csapatsportágakat illetően, majd 2013-tól tizenhat kiemelt sportágat, köztük egyéni sportágakat is tudtunk támogatni. Ezeknek a hatásai már itt vannak, lehet látni, hogy jön az utánpótlás. Vannak, akik számára előnyt jelent, hogy kapott még egy évet, és ezáltal be tud férni az olimpiai csapatba.

– hangsúlyozta. Az államtitkár szerint Magyarország ebben a nagyon nehéz helyzetben is meg tudta mutatni, hogy igazi sportnemzet. Hozzátette, vannak sportlétesítmények, és fontos, hogy olyan programokat indítsanak, amelyekkel segítik a fiatalokat, mert így mindig erős lesz az utánpótlás-nevelés és az élsport is.

Kihívásokkal teli, sikeres évet zárhatunk, nagyon nehéz időszak volt, de most is megmutatkozott, hogy Magyarországnak nagyon fontos a sport. Eddig is büszkék voltunk a sportolóinkra, és ezután is mindent biztosítani fogunk nekik, hogy elérhessék az álmaikat, amelyekre mi is nagyon büszkék leszünk.

– zárta gondolatait az államtitkár.

Forrás: MTI

Facebook hozzászólások
Kapcsolódó témákpandémiaSzabó Tünde
6 hozzászólás

6 Comments

  1. Yoggi

    2020-12-31 at 12:52

    Például azzal, hogy az összes önfenntartó stadionnak újabb milliárdok kellettek, mert mégsem annyira rentábilisak, mint ahogy állították róluk.

    Válasz
  2. khm

    2020-12-31 at 15:21

    joggi a büdös rohadt leberálbolsevik k.rvanyád vár a napi bevétellel. Na lódulj b.zi!

    Válasz
  3. khm

    2020-12-31 at 15:24

    Érdemes megnézni,kiknek nem fontos a sport.
    Pl a fegyőr és társai. Igazi kígyóvállú férgek. Egy hátizsákot nem tudnak elvinni 100 méterre,mert lecsúszik a válluk helyéről a pántja.

    Válasz
  4. KHM 😊😊😊😊😊

    2020-12-31 at 16:34

    Nagyon jó!!!

    Válasz
  5. oshon

    2020-12-31 at 16:59

    ujra es ujra jon a jogi , szarozni … fataja nem epithetett sportletesitmeny mert ellopta a penzt sot , inkabb a sport es sportolok ellen tettek , qrva anyjukat ezeknek a magyargyulolo hazatlan dogevoknek ! Akkor volt jo amikor nem lehetett sportolni , amikor a bundazas szetvert minden becsuletes sportolot , amikor tengtek-lengtek celtalanul fiataljaink , nagyban felkeszulve a korhazos idoszakra , ugye mert ha nincs mozgas/sport , van boven betegseg … Most hogy egyre tobb a sportletesitmeny , sikeresen bekapcsolottunk a nemzetkozi sportkeringesben (lsd vizi VB stb) , most hogy egyre tobb gyerek es fiatal valasztja a sportos “mozgast” es a fitt eletet , az egeszseges eletet es egyretobb es nagyobb sikereket erunk el a “vilagporondon” , hogyne lenne nagy baj az hogy VAN MAGYARORSZAGON IS ?! Szarhazi , nezzed csak , az olahok az iden 3 nagy stadiont adtak at a nemzetuknek , jovore elkeszul meg 4 100 millio euros (Nagyvarodon is!) es nalluk senki sem veti fel azt hogy kinek hany millioban kerul a fentartasuk , epp ugy mint Kolozsvaron , ezt a halyihatosagok oldjak meg , ha baj van a kormanytol kernek segitseget … evek ota !!!Keressetek hazat magatoknak , ruhes tetves kutyak !!!

    Válasz
  6. Szilágyi Ottó

    2020-12-31 at 19:46

    Nem értelek benneteket honfi társaim, hogy a sport és megépült létesítményei ellen ágáltok, mert inkább a sport vetélkedésén belül mérkőzzenek meg a Nemzetek levezetve az esetleges feszültségeket, mint kőkemény háborúkban. Nekem, ha igaz akkor szeretett Hazámban Magyarországon megadatik, hogy leélhetem úgy az életemet születésemtől kezdve, hogy nem kell a háború borzalmait elviselnem eddig ez nagyon kevés Magyar Embernek sikerült. Én azon a véleményen vagyok, hogy inkább sport létesítményekre költsünk pénzt, sőt még sok másra nem pedig fegyverekre. Gondoljátok végig sport illetve sport barátság, vagy fegyveres háborúban akartok élni.Nekem ez a háború és rombolás mentes mind ezidáig nagyon megfelelt.

    Válasz

Szóljon hozzá!

Kilépés a válaszból

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Forró drót
2020-12-31
PestiSrácok.hu

Kapcsolódó témákpandémiaSzabó Tünde

Több Forró drót

Intenzív havazás várható vasárnap éjjel

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Az Európai Unió elítélte az Alekszej Navalnij támogatói ellen alkalmazott rendőri erőszakot

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Több kisgyermek is súlyos koronavírus-szövődményekkel került intenzív osztályra

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Kilépett a DK-ból két képviselő, mert csalódtak Gyurcsányban

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Oktatási Hivatal: nem minden felvételizőnek kell emelt szintű érettségi

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Debrecenben lesz a Nemzeti Oltóanyaggyár

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Szlávik János: az oltások legalább hat hónapig biztosan megvédenek

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Járdán száguldva kerülte ki a dugót a Róbert Károly körúton egy budapesti autós

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Vitézy Dávid: Ismét nagy lehetőséget szalaszt el a főváros

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Csaknem száz embert vettek őrizetbe az újabb minszki tüntetéseken

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Letartóztatták a ferencvárosi gyilkosság két gyanúsítottját

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

A súlyos európai vakcinahiány miatt Horvátországban leáll az oltás

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Cseh Katalin és Donáth Anna EP-frakciója nem tűri a homofóbiát – Kizárták a litván képviselőt

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Hollik: a vakcinának nincsen ideológiája, csak megbízhatósága és hatékonysága van (Videó)

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Varga Judit: a portugál EU-s elnökség ne engedjen a jogállamisági mechanizmussal trükközőknek

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

A kínai vakcináról egyeztetett Kásler Miklós a szerb egészségügyi miniszterrel

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Elhunyt Larry King, az amerikai televíziózás legendás alakja

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Orbán Viktor végső búcsút vett Frankó Endrétől, a hős pumától (Videó)

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Joe Biden szeretné ismét tárgyalóasztalhoz ültetni Phenjan képviselőit

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Magyarország ismét vörös besorolást kapott Ukrajnában

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Bezárattak két budapesti szórakozóhelyet, amiért nem tartották be a korlátozásokat

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Felgyújtották egy óvoda játéktárolóját Csepelen (Videó)

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Online videósorozatot indít a kormány a koronavírus elleni oltással kapcsolatban (Merkely prof. videója)

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Közel kétmillió forintot csaltak el egy idős embertől Győrben (Videó)

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Újabb ezerháromszáz magyarnál mutatták ki a koronavírust

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Feljelenti magát Dúró Dóra, amiért szándékosan megszegte a kijárási tilalmat

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Csaknem háromszázezer fiatal munkavállalót érint az szja-mentesség

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Az olasz sajtó ezúttal dicséri a magyar kormányt az orosz vakcina engedélyezésével kapcsolatban

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

A darkneten üzletelő drogkereskedőt lepleztek le Győrben (Videó)

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Az új félévet is online oktatással kezdik az egyetemek

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

A február 8-i héten kezdődhet a Trump elleni szenátusi eljárás

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Vakcinamizéria: az AstraZeneca is kevesebb oltóanyagot szállít az EU-ba

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Hatástalanították éjjel a világháborús bombát a Kerepesi úton

PestiSrácok.hu2021-01-23
Több

Hamarosan elkezdődik a Kerepesi úton talált bomba hatástalanítása

PestiSrácok.hu2021-01-22
Több

Koronavírus – Teljes zárlat jön Belgiumban

PestiSrácok.hu2021-01-22
Több

Feljelentették a korlátozások elleni tüntetés szervezőit

PestiSrácok.hu2021-01-22
Több

Koronavírus – Javul a járványhelyzet Szlovákiában

PestiSrácok.hu2021-01-22
Több

Levélszavazásban is megerősítették tisztségében a CDU új elnökét

PestiSrácok.hu2021-01-22
Több

Levetettek egy székely zászlót, válaszul százat tűznek ki Gyergyóremetén

PestiSrácok.hu2021-01-22
Több

Az Irán elleni szankciók feltétel nélküli feloldására szólították fel Bident

PestiSrácok.hu2021-01-22
Több

A Twitter letiltotta Hamenei fiókját, mert halálosan megfenyegette Trumpot

PestiSrácok.hu2021-01-22
Több

Papok megkínzását vizionálta Gyurcsány pártjának képviselője

PestiSrácok.hu2021-01-22
Több

Vizsgálatot indítanak az uniós oltóanyag-szerződések titkosított záradékaival kapcsolatban

PestiSrácok.hu2021-01-22
Több

Megerősítették az országos hatásköröket az egészségügyben

PestiSrácok.hu2021-01-22
Több

Hollik: Gyurcsányné nem akar lemaradni a férjétől, ezért gátlástalanul hazudik!

PestiSrácok.hu2021-01-22
Több
Gördítsen többért
Blogok
  • 061

  • “Ha a népzene jobban benne lenne a köztudatban, jobb ország lennénk” – 70 éves Hamar Dániel
    0612021-01-22
  • Jó kedvvel, bőséggel – Online programok a magyar kultúra napján
    0612021-01-22
  • Tutiblog

  • Galla Miklós megőrült?
    Magyarisztáni rögvalóság2020-12-10
  • Belehaltak a járványba? Hát a DK-nak az jó!
    Tutiblog2020-12-09
  • Az Öreg

  • „Ki egyszer rúgott magyarba, szinte kedvet kap a rúgáshoz” – A Médiaháború végjátéka és az új remény
    Az Öreg2021-01-10
  • Kivéreztették az Új Magyarországot – Amikor Horn bizalmasa, az olajügyes Kelemen irányította az egyetlen jobboldali napilapot
    Az Öreg2020-12-15
  • „Ki egyszer rúgott magyarba, szinte kedvet kap a rúgáshoz” – A Médiaháború végjátéka és az új remény
    Az Öreg2021-01-10

(x) PestiSrácok.hu Filmklub

  • Aristo

  • A párbaj
    Aristo2021-01-19
  • A bosszú
    Aristo2021-01-16
  • Ki ette meg a misszionáriust?

  • Az ellenzék progresszív jövedelemadó-terve a magyar középosztály gyilkosa
    Ki ette meg a misszionáriust?2021-01-17
  • Egy karácsony majdnem szaloncukor nélkül
    Ki ette meg a misszionáriust?2020-12-25
  • Erdélyi levelek

  • A Bodu-jelenség
    Erdélyi levelek2021-01-22
  • Ébresztő!
    Erdélyi levelek2021-01-16
  • VBT blog

  • Micsoda abszurd egy nap…
    Blog2021-01-19
  • Nem vonulok rezervátumba!
    Blog2021-01-18
  • Igényes honlap, igényes egyetem /forrás: 444.hu
    Földosztás és szabadegyetem, avagy két libbant program holnapra
    Blog2020-08-12
  • Antirasszista zenevonat
    Blog2020-08-03
  • Bezzegnemzetek

  • Nem adhatok mást, csak mi lényegem – Így kezeli Európa a járványt
    Bezzegnemzetek2020-03-30
  • A magyar sporttörténelem kisantant dézsmálói – II.
    Bezzegnemzetek2019-09-30
  • Máté T. - kávé mellé

  • Egy év múltán…
    Máté T. - kávé mellé2019-09-16
  • Máté T. Gyula feleségének üzenete
    Máté T. - kávé mellé2018-09-24
PestiSrácok

I M P R E S S Z U M

A PestiSrácok.hu kiadója az Insider Media Lapkiadó Kft.
A lap NMHH nyilvántartásba vételének száma: CE/185-2/2016
A szerkesztőség és a kiadó postacíme: 1536 Budapest, Pf. 246.
A kiadásért felel: Szenvedi Zoltán Ügyvezető
Főszerkesztő: Huth Gergely
Lapigazgató: Stefka István
Hírigazgató: Szarvas Szilveszter
Főszerkesztő-helyettes: Bálint Botond
Lapszerkesztők: Jurak Kata, Pámer Dávid, Szentkirályi András 
Főmunkatársak: Ferkó Dániel , Füssy Angéla, Mező Gábor,Pilhál Tamás, Lakatos-Szabó Fruzsina
Újságírók: Ambrózy Áron, Bokor Gábor,Csibra Tibor, Dezse Balázs, Juhári Andrea , Susánszky Mátyás, Szabó Gergő, Szalai Szilárd, Vésey Kovács László, Vincze Emília
Fotóriporter: Horváth Péter Gyula
PS Mozi: László Petra, Ragács András, Tihanyi Rita
Szerkesztőségvezető Mézes Gabriella
Szerkesztőségi titkár: Venczel Eszter
Informatikai vezető: Bori Zsuzsanna
és sokan mások...
Kontakt: [email protected]

PestiSrácok.hu

Ahol alacsonyan szállnak a sallerek. És ahol nincs íróasztalfiók. Mert ami odakerülne, az itt megjelenik.

Írásaink a közmegegyezéses hazai sajtóetika és a Médiaalkotmány szellemisége szerint készülnek. Forrásainkat minden körülmények között megóvjuk, szivárogtasson bátran! Szerzőink neve olykor "írói név".

Adatkezelési Tájékoztató

*Kell még valamit mondanom Ildikó? - Az őszödi beszéd utolsó mondata.

Médiaajánlat


A PestiSrácok.hu multiszájton és társoldalain, a 061.hu, a Tutiblog.com, AzÖreg.hu, az Aristo blogol, a Ki ette meg a misszionáriust? és az Erdélyi Levelek blogokon exkluzív hirdetési felületeket kínálunk.

Ajánlja termékeit, szolgáltatásait a Gemius Hungary Kft. által hitelesített több-százezres olvasóközönségünknek!

Kontakt: hirdetes@pestisracok.hu

Puskás Bence

Sánta Annamária

PestiSrácok.hu ÁSZF

Copyright © 2015 PestiSrácok.hu

Akár a százmillió forintot is meghaladhatják a földrengés okozta magyarországi károk
Horvátországban továbbra is folyamatosak a kisebb földmozgások