Szekszárdon és Nagykanizsán is konfliktusok terhelik az önkormányzat működését; a városokban ellenzéki képviselő-testületet, azonban kormánypárti polgármestert választottak tavaly októberben – a témával a Magyar Nemzet foglalkozott szerdán.
Ács Rezső (Fidesz-KDNP) szekszárdi polgármester úgy fogalmazott a lapnak, hogy “a balliberális oldal folyamatosan farol ki a választási ígéreteiből: azzal mentegetőznek, hogy nem lehet azokat teljesíteni. Azt ígérték többek között, hogy minden szekszárdi napi két órát ingyen parkolhat majd a városban, illetve hogy megreformálják a kórházi parkolást. Közben rájöttek, hogy az utóbbi az intézmény belügye, azt pedig vizsgálják, hogy a kétórás ingyenes parkolás milyen bevételkiesést jelent a városnak.” A polgármester azt mondta: a “balliberális oldal egyik legfontosabb döntése az volt, hogy megváltoztatták a szervezeti és működési szabályzatot: megnövelték a bizottságok számát és az egyes testületek létszámát is”. Ez szavai szerint éves szinten 32 millió forint többletköltséget jelent az önkormányzatnak. A politikus nem tartja kizártnak, hogy az ellenzék időközi választást akar, és ezért a közgyűlést is feloszlathatja, bár – vélekedett – ez nekik is kockázatos lehet.
A nagykanizsai önkormányzat működését Cseresnyés Péter, a választókerület országgyűlési képviselője úgy jellemezte: a helyhatósági választások óta eltelt száz nap tapasztalata az, hogy a képviselői többséggel hatalmat gyakorló koalíció nem vezeti a várost, hanem elsősorban “saját revansvágyát elégíti ki”. A település közgyűlése tizenöt emberből áll: Balogh László (Fidesz-KDNP) polgármester mellett hat másik Fidesz-KDNP-s, továbbá nyolc ellenzéki politikus ül a testületben – idézte fel a Magyar Nemzet. Cseresnyés Péter azt hangoztatta: “a balliberális képviselők első dolga volt, hogy leváltsák az önkormányzati cégek vezetőit és pályáztatás nélkül saját embereiket nevezzék ki”.
Forrás: MTI; Fotó: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS