
A kormány feladata, hogy Magyarország kimaradjon az Európára leselkedő recesszióból és továbbra is gazdasági növekedési pályán maradjon – mondta a külgazdasági és külügyminiszter szerdán, a Várkert Bazárban, a Huawei European Innovation Day nevű rendezvényen. Szijjártó Péter az MTI-hez eljuttatott hangfelvétel szerint a rendezvényen azt mondta: Európa gazdasági recesszió felé rohan és a kontinensen súlyos biztonsági válság van. A koronavírus-járványról és a háborúról szólva megjegyezte: nehéz példát találni a világtörténelemben az utóbbi néhány évre, amikor kétszer “állt a feje tetejére” a világgazdaság.
Csak úgy lehet a magyar gazdaságot ebben az európai recessziós környezetben növekedési pályán tartani, hogy ha folyamatosan képesek vagyunk munkahelyteremtő beruházásokat vonzani Magyarországra és képesek vagyunk folyamatosan emelni a magyar gazdaság technológiai színvonalát
– jelentette ki a miniszter. Hangsúlyozta: ezekben a törekvésekben a kínai vállalatok kiváló partnernek bizonyulnak, és a beruházásaik révén ebben a nehéz gazdasági helyzetben is támogatják a kormány törekvéseit. A tárcavezető jelezte: mostanra a világon végrehajtott beruházások 70 százaléka mögött keleti vállalatok és keleti tőke, míg a 30 százalékuk mögött nyugati befektetések állnak.
A nagy kínai vállalatok egyre komolyabb piaci részesdésekre tesznek szert Európában, és beruházásaikon keresztül növelik a jelenlétüket is
– mondta Szijjártó Péter.
Magyarországnak érdeke ebben a környezetben az, hogy minél több nagy kínai beruházás jöjjön hazánkba
– húzta alá.
Hozzátette: Magyarországon gyárthat akkumulátort a kínai CATL, ami minden idők legnagyobb hazai beruházása, és Európában is a legjelentősebbek közé tartozik. Ugyanakkor “különös előnyöket jelent” a Huawei kutatási központja, amely Budapesten üzemel, és a logisztikai központjuk is Biatorbágyon.
Szijjártó Péter szerint a keleti nyitás politikájának eredménye, hogy ahogy 2020-ban, úgy idén is Kínából érkezik a legtöbb beruházás Magyarországra. Leszögezte: Magyarország a jövőben sem fogja diszkriminálni a beruházásokat végrehajtó vállalatokat az alapján, hogy milyen országból jön.
Egy dolog számít: a beruházó vállalatoknak tiszteletben kell tartani a törvényeket és a jogszabályokat
– fogalmazott a tárcavezető. Hozzátette, hogy ez az elv érvényesül akkor is, amikor “komoly nemzetközi nyomás” helyeződik a magyar kormányra, hogy ne engedje be a Huaweit.
Számunkra azonban büszkeség a Huawei beruházása
– emelte ki. A miniszter emlékeztetett arra, hogy a kínai telekommunikációs cég 15 éve van jelen Magyarországon, és az első olyan kínai vállalat, amellyel stratégiai megállapodást kötött a kormány.
A céggel való együttműködés világosan jelzi Magyarország nyitottságát az innovációra, az új gondolatokra, az egyenrangú és kölcsönös tiszteleten alapuló párbeszédre, az értékteremtő munkára
– mondta Szijjártó Péter. Kitért arra is: tavaly mintegy 1000 milliárd forintot költött a kormány kutatás-fejlesztésre, több mint 3600 kutatóhely van Magyarországon és több mint 90 ezren foglalkoznak kutatás-fejlesztéssel itt.
A minisztérium tájékoztatása szerint a Huawei European Innovation Day elnevezésű rendezvényen beszédet mond Marco Kamiya, az ENSZ iparfejlesztési szervezetének innovációs és digitális igazgatója; online jelentkezik be Jeff Wang, a Huawei közügyi és kommunikációs elnöke. Felszólal még Marco Xu, a Huawei közügyi és kommunikációs igazgatója, valamint Ujhelyi István európai parlamenti képviselő. Az egész napos rendezvényen a Huawei bemutatja legújabb elképzeléseit, innovációit. A nap folyamán több iparági szereplő, a Huawei partnerei, valamint kormányzati és egyetemi résztvevő is előadást tartanak.
Forrás: MTI; Fotó: Facebook
Namond
2022-09-28 at 07:13
Hidrogén gyártás? Pl eladhatatlan naptelep energiával vizet bontva?
Akkumulátorok mellett energiacella gyártás és fejlesztés?
Hidrogén alapú tömegközlekedés és autózás?
Logikus
2022-09-27 at 16:41
Az elgondolás kifejezetten jó, csak az a baj, hogy az Unió tagjai vagyunk és így a Brüsszelben hozott rossz döntések nálunk is kihatnak.
csakafidesz
2022-09-27 at 15:59
“Szijjártó: a kormány feladata, hogy az ország kimaradjon a recesszióból”
———————————————————————————-
Péter! Ez nehezen fog menni. Szerintem máris benne vagyunk.
Orientál
2022-09-27 at 15:00
Kitekintő Az ilyenek mint Gyurcsányék és a külföldiek ezért kaparinthatták meg rengeteg értékes ipari vállalatainkat a balliberális Hornék miatt.
Kitekintő
2022-09-27 at 13:50
A magyar ipar régen világhírű volt, önellátók voltunk. Ma már csak összeszerelő bázis lettünk, olcsó, részben külföldi munkaerővel. Ez az irány nem jó.
Orientál
2022-09-27 at 13:01
Balliberális Medgyessyék Gyurcsányék és a Bajnaiék már akkor államcsődöt okoztak és nyomort a népnek amikor még 2006-ban migráns válság háborús válság világméretű járvány energiaválság és ezek miatt gazdasági világválság sem volt.
Feladó
2022-09-27 at 12:32
Mintha a recesszió csak egy kormánydöntés kérdése lenne. Hát nem az. Egy egész sor rossz döntés kell hozzá. Pl. versenyképtelen vállalatok állami támogatása, amivel a versenyképes cégektől vonják el az erőforrásokat. Meg a pénznyomda, amivel az elitet tömik a szegények kárára. Ja és a szankciók karanténozás után, ha még nem verték volna szét teljesen a gazdaságot.
Solaris
2022-09-27 at 11:50
Valóban az a cél, hogy olcsó munkaerővel minél többet
kaszáljanak a milliárdokért idecsalt multik.
Aztán szép nagy lesz a GDP szám, ami nekünk semmit sem
számít.
(Számolhatjuk a más zsebében a lóvét)
Gazdasági zsenike, találj már fel egy magyar gazdaságot jellemző
számot.
Azaz, nem kell kitalálni.
Csak valós számokkal nehéz hazudozni….
Királytigris
2022-09-27 at 11:19
Helyes törekvés. Több lábon kell állni!
Az EU a lepusztulásába rohan.