A liberális főáramlat nem tudja megemészteni, hogy a létünkkel, a jelenlétünkkel azt bizonyítjuk: a progresszív liberális vonal nem az egyetlen előre vezető irány – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Kovács Zoltánnak, a Miniszterelnöki Kabinetiroda nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkárának A merész igazság Magyarországról című podcastjának ez évi utolsó, vasárnap megjelent adásában.
Szijjártó Péter rámutatott arra, hogy egy hazafias, kereszténydemokrata, a főáramlattal szembemenő, nem progresszív kormány van hivatalban Magyarországon már 12 és fél éve, amely ráadásul sikeres is, ami nem megemészthető a liberális főáramlat számára.
A miniszter kiemelte, mindaddig, “amíg évről évre megdöntjük a befektetési rekordot, amíg cégek olyan országokból, melyekkel kifejezetten rossz a politikai viszonyunk, több milliárdnyi eurót fektetnek be itt, biztonságban vagyunk”. Szerinte a lényegi döntéseket meghozó emberek a döntéseiket a tények alapján hozzák meg, nem pedig az alapján, hogy mit írnak a külföldi lapok a magyar kormányról.
Szijjártó Péter a külpolitikával kapcsolatos kérdésre kiemelte, a 2014 szeptembere utáni fejlemények után teljesen egyértelművé vált, hogy a régi típusú külpolitika már nem fenntartható, mert az egész világ nagyot változott: a legfontosabb vezérlő tényezők a tempó és a gyors reagálás, a gazdasági érdekek összekötése a külpolitikával, és a szuverenitáshoz való ragaszkodás lettek.
A tárcavezető kitért arra, hogy Magyarországnak gazdasági és politikai tekintetben is rendkívül erős az Európán kívüli pozíciója, amit az eredmények egyértelműen igazolnak. Bölcs döntésnek nevezte, hogy sosem tettek semmilyen hátrányos megkülönböztetést a befektetők között, egyetlen dolgot kérnek tőlük: tartsák tiszteletben a magyar törvényeket.
Szijjártó Péter példaként említette a kínai Huawei céget, amelynek magyarországi jelenléte miatt sok kritikát kaptak, de amikor átadtak egy “nem keleti cég”, a Vodafone által üzemeltetett 5G rendszert Budapest belvárosában, akkor kiderült, hogy az ahhoz szükséges infrastruktúrát is a Huawei építette. Úgy vélekedett, hogy Európa rendkívül képmutató az ilyen kérdésekben, hogy kielégítse a liberális médiát, a liberális civil szervezeteket, az őket finanszírozókat, ezért Kínát és a nyugati világot támadják, miközben a felszín alatt mindent megtesznek azért, hogy magukhoz csábítsák a befektetéseket.
A miniszter a háborúval kapcsolatban kifejtette: “az olcsó orosz gáz időszakának Európában egyértelműen vége van, mert jelenleg egymás után szakítjuk meg a kapcsolatokat Oroszország és Európa, illetve az Európai Unió között, és nem vagyok benne biztos, hogy ez még a mi életünkben helyrehozható, orvosolható lesz”. Szerinte fontos világossá tenni: az energia ügye nem politikai és nem ideológiai, hanem ténykérdés, és ez alapján Magyarország biztonságos ellátása nem garantálható orosz források nélkül.
Nekünk mindig sikerült pragmatikus viszonyt fenntartanunk Oroszországgal, ami lehetővé teszi számunkra, hogy őszintén megmondjuk nekik, mit gondolunk a helyzetről. És mi általában meg is mondjuk nekik, hogy elítéljük a háborút. Ez a háború nagyon sok kárt, nagyon sok nehézséget okoz nekünk, Európának. A szankciók is nagyon sok nehézséget és kárt okoznak nekünk. Ezért a legjobb megoldás a háború befejezése és a tárgyalások megkezdése lenne, de párbeszéd nélkül, nyitott kommunikációs csatornák nélkül ez nem lehetséges. Szerintem ez nagyon egyértelmű
– fogalmazott.
Szijjártó Péter a globális minimumadóról kifejtette: biztosan nem fogja növelni az európai és a világgazdaság versenyképességét sem. 2010 óta az egykulcsos adórendszerrel és Európa legalacsonyabb adóival elérték, hogy hazánkban rekord magas a foglalkoztatottság, a növekedés, az export és a befektetések volumene, ezért ellenezték a globális minimumadót, mert nem akartak visszatérni a 2010 előtti helyzethez.
Írásos garanciára volt szükségük arra vonatkozóan, hogy az iparűzési adót beszámíthatják a magyarországi adó összegébe, mert így nem kényszerültek adóemelésre.
Ha nem kaptuk volna meg ezt a fajta garanciát, sosem járultunk volna hozzá a globális minimumadóhoz, de ebben a formában bennünket nem zavar, mert ez nem veszélyeztet magyar munkahelyeket
– jelentette ki.
A miniszter a magyar űrprogramról elmondta: a kommunizmus “kevés pozitív élménnyel ajándékozott meg bennünket”, az űripar területe az egyik ilyen, s így megfelelő kapacitás van rá. Bevallotta, elsőre egy kicsit túl nagyratörőnek tűnt a nemzeti űrhajós program, ám több mint 40 év után itt az ideje, hogy egy másik magyar asztronauta is kiléphessen az űrbe, ami lehetőséget ad kísérletek elvégzésére, valamint olyan megoldások tesztelésére, melyek elősegíthetik a gazdaság jövőbeni növekedését.
Jelezte, hogy együttműködnek az amerikai Axiom nevű céggel, akikkel együtt felküldik majd az űrbe az űrhajóst, akit több száz jelentkező közül választanak ki. Mára nyolcra szűkült a kör, jelenleg a légierő teszteli őket és a következő körben négyen maradnak, akik teljes kiképzésben fognak részesülni, hogy aztán közvetlenül a repülés előtt eldőljön, ki fog az űrbe repülni.
Forrás: MTI, Fotó:MTI/EPA/Olivier Hoslet
Logikus
2022-12-19 at 08:14
Ön el van tájolódva
Ön igazán el van tájolódva. Én a munkámból kifolyólag elég sokat utazom Borsodban meg Szabolcsban is, de egyik sem a nnyira szegény mint ahogy ön azt beállítja. Szépek, tiszták és rendezettek. Kivéve azok, ahol ősbevándorlók vannak többségben, de az más lapra tartozik. Szóval, ha nem járkál az országban és nem tudja mit beszél, akkor inkább hallgasson!
Ön el van tájolódva
2022-12-19 at 01:54
2 Énaki
Mondja, legyenszíves, Ön mikor járt a szegény, magyar vidéki falvakban? Mondjuk Szabolcs- vagy Borsod megyében? Mert ott nem olyan zökkenőmentes az élet, ahogyan Ön leírta, és nagyon sok a szegény magyar ( és nem bevándorló) ember!
Magyarán szólva
2022-12-19 at 01:47
Magyarán szólva, virágzik Mo-n a külföldi tőke a magyar elittel ( és az őt kiszolgáló adminisztrációs egységekkel ) együtt, a magyar dolgozók rovására. Ez utóbbiak maradjanak továbbra is a “ vonzó, olcsó, de jól képzett munkaerő”, ráadásul, a multik ne legyenek túlságosan megadóztatva! Bizonyára, elég az a kevés is az elitnek ami most befolyik az államkasszába.
Így teljesen kiszolgáltatottak leszünk a külföldi cégek kényének. Már értem, miért kellett mosolyogva fogadni a buzi nagykövetet ….
A libernyák tempó
2022-12-19 at 01:33
Tisztelt Antónia !
Legyen kedves írjon magyarul. Egy nemzet akkor létezik ha önálló nyelvvel rendelkezik, ha elveszti a nyelvet, akkor beleolvad a “ népek tengerébe” ( ahol népek tűnnek el) .
Tehát, keresse meg a NARRATÍVA magyar megfelelőjét. A “ regnál” – tól is hülyét kapok, csak úgy mondom, ha netán azt is használná…. A vakcina helyett is van magyar változat. 🤦♀️Vissza az iskolapadba.
Mindez annak a libernyák igyekezetnek az eredménye, hogy össze akarják keverni az eus népeket, egy masszába és egy ( az angol ) nyelvet akarnak ránk erőltetni. Boldogan mennek a fiatalok vacak külföldi egyetemekre tanulni és közben elfelejtenek magyarul!!!! Ajó magyar oktatási rendszert pedig a külföldiek veszik igénybe…
2 ÉNAKI
2022-12-18 at 17:20
A gazdaság müködése akadálytalan.Támogatàs nélkül talpon a Nemzet. A menekültek es egyéb szociális juttatások folyamatosan mükődnek. Ezen túl menően humanitáriusan segítsük Ukrajnát. A beruházasok virágkoràt érjük. Köszönet ezért kiváló Miniszterünknek Szíjjártó Péternek.Ilyen karakán alkotókèpes,mindent akaró Külkereskedmi Miniszterünk még nem volt. A további munkájához kivánok erőt,egészséget,Isten áldásával.
Antónia
2022-12-18 at 16:48
Ősi móres:
Aki hitelt ad a közismerten svindlernek, magára vessen!
Ne tegyük!
Antónia
2022-12-18 at 16:46
“Írásos garanciára volt szükségük arra vonatkozóan, hogy az iparűzési adót beszámíthatják a magyarországi adó összegébe, mert így nem kényszerültek adóemelésre.”
Brüsszel narratívája 2024-ben:
“Az aláírónak nem is volt felhatalmazása, tehát visszamenőlegesen is érvénytelen, ami miatt újabb kötelezettségszegési eljárást vagyunk kénytelenek indítani Magyarország ellen.”
Ki van ez találva, brüsszeli jogállamisági módi szerint.
bl
2022-12-18 at 14:17
A liberalizmus hiánya (kelet) és a túltolt liberalizmus (nyugat) ugyanabból a hibából ered, az ideologikus, a józan észnek ellentmondó gondolkodásból.
hivő
2022-12-18 at 14:10
Reméljük ezek az
..irásos garanciák..
érnek is majd valamit
amikor szükség lesz
rájük.A brüsszeli
kágyillok nem az
igéreteik betartásárol
hiresek.
Logikus
2022-12-18 at 13:48
Őszintén remélem, hogy majd sok év múlva Szíjjártó veszi át a staféta botot Orbán Viktortól. Ő a legrátermettebb.