Karácsonyéknak nem kellett volna februárig várni a korábbi Lánchíd-tender lezárásával, “ezt nyugodtan megtehették volna novemberben”. Ennek jogi akadálya nem volt. Akkor belefértek volna a nyolcéves referencia-ablakba – mondta az Atv.hu-nak Tarlós István, aki a Lánchíd-felújítás esetében a tíz hónapos késlekedés “nagy kockázatának” látja.
A rendelet 2015-ben született
Ez az összeesküvés-elmélet azért nem túl meggyőző, mert a vonatkozó rendelet 2015-ben született. Alig hihető, hogy bárki arra gondolt volna akkor, hogy milyen jó lesz majd öt év múlva Karácsony ellen felhasználni – így reagált az ATV megkeresésére Tarlós István arra vonatkozóan, hogy miután a Közbeszerzési Hatóság visszadobta a Lánchíd-tendert az abban meghatározott tízéves referencia-időszak miatt, Karácsony Gergely azt posztolta a Facebook–oldalán: a politikai viszonyok ismeretében az lett volna a nagyobb meglepetés, ha a kormányzati hatóság jóváhagyta volna a kiírást.
Megy a “kilencévezés”
Tarlós István ennek kapcsán tegnap este az ATV-nek azt mondta, ő “mindenféle motivációk gyártásába nem menne bele”. Azt azonban látja, hogy megint “kilencévezés” megy a Lánchíd kapcsán.
Hogy ránk mi várt 2010-ben – a húsz év hagyatéka – arról csend van. Karácsonyék tíz hónap alatt többet mutogattak vissza, mint én kilenc év alatt
– jelentette ki a volt főpolgármester.
Nem kellett volna februárig várni
Az ATV érdeklődésére Tarlós István annak kapcsán, hogy decemberben lesz kilenc éve, hogy véget ért a Margit híd felújítása – melynél a Simicska-féle Közgép, a Strabag és az A-Híd voltak a kivitelezők – és a három cég a Lánchíd-felújítás előző, tavalyi közbeszerzésén még adott be ajánlatot, viszont a mostani kiírás már túl lesz a nyolcéves referencia-időszakon, azt válaszolta: erről nem tud semmit mondani.
Túl sok magyar cég nem hiszem, hogy meg tud oldani ilyen feladatot, de ez nem az én dolgom
– tette hozzá.
Mint mondta, Karácsonyéknak nem kellett volna februárig várni a korábbi Lánchíd-tender lezárásával, “ezt nyugodtan megtehették volna novemberben. Ennek csak elhatározásbeli oka lehetett, jogi akadálya nem volt. Akkor belefértek volna a nyolcéves referencia-ablakba”. A Lánchíd-felújítás esetében Tarlós a tíz hónapos késlekedés “nagy kockázatának” látja az építési engedély érvényességét. Ugyanis, ha annak a határidejéből kicsúsznak Karácsonyék, akkor új engedélyezési eljárásra lenne szükség, ami újabb több hónapos késedelmet eredményezne.
Karácsonyék a rendeletet sem tudták értelmezni
Karácsony Gergely tegnap este az ATV Egyenes beszédben “elfuserált kormányrendeletről” beszélt, amelyet szerinte sokféleképpen lehet értelmezni – ezzel a főpolgármester a szóban forgó 2015-ös rendeletre utalt, ami alapján a Közbeszerzési Hatóság visszadobta a tendert. Karácsony Gergely azt mondta, a városvezetés azt szerette volna, hogy a lehető legnagyobb legyen a verseny, és a referenciák, amelyek igazolják, hogy egy adott cég már végzett hasonló munkát, tíz évre vonatkozzanak. A hatóság ugyanakkor nyolc évet kért, de Karácsony Gergely szerint mivel az elmúlt nyolc évben Magyarországon nem volt hídfelújítás, ezzel jelentősen szűkül azoknak a köre, akik potenciális pályázók lehetnek a Lánchíd felújítására. A főváros úgy tervezi, hogy a Lánchíd-tenderen 2021 februárban lehet nyertest hirdetni és márciusban kezdődhet a felújítás. Harminc hónapra tervezik a munkálatokat, ebből 18 hónapig lenne lezárva a híd. Így 2023-ban lehet újra átadni majd a forgalomnak a Lánchidat.
Forrás: atv.hu Fotó: Horváth Péter Gyula – PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS