Pesti Srácok

Tartalékos toborzókampányt indít a Magyar Honvédség

Tartalékos toborzókampányt indít a Magyar Honvédség

Az orosz-ukrán háború tapasztalatai egyértelműek: modern hadsereg nem létezhet megfelelően felszerelt és kiképzett tartalékos erő nélkül, ezért a haderőfejlesztés egyik központi eleme a területvédelmi erők fejlesztése - mondta a Honvédelmi Minisztérium stratégiáért és humánpolitikáért felelős helyettes államtitkára Barcson kedden.

Czermann János a HM területvédelmi tartalékosok toborzókampányának rendezvényén közölte: a hétfőn indított Szeretem, megvédem! mottójú országos kampány célja, hogy minél többen megismerjék a tartalékosoknak kínált lehetőségeket - írja az MTI.

- jegyezte meg. Hangoztatta, a területvédelmi erők szíve és motorja maga a tartalékos katona, aki motivált, szereti a hazáját és kiválóan ismeri azt az országrészt, ahol él és szolgál.

- tette hozzá. Kiemelte, a tartalékos katonai szolgálat összeegyeztethető a civil élettel, bárki lehet területvédelmi tartalékos katona család, munka, vagy tanulmányok mellett, ha betöltötte 18. életévét és fizikailag alkalmasnak bizonyul.

- mondta.

Kitért rá, hogy a területvédelmi tartalékosok a szerződés aláírásakor bruttó 150 ezer forint szerződéskötési, évi bruttó 600 ezer forint rendelkezésre állási díjat kapnak, valamint 500 ezer forint ajánlási bónuszban is részesülhetnek, ha közreműködésük eredményeként további tartalékos, illetve szerződéses katona csatlakozik a honvédséghez.

- fűzte hozzá.

Czermann János szólt arról, hogy megállapodott Sztojka Attila roma kapcsolatokért felelős kormánybiztossal, hogy a Barcs térségéből jelentkező roma fiataloknak helyben biztosítják az alapkiképzést.

- jelezte.

A helyettes államtitkár közölte, a területvédelmi tartalékos kampányról az érdeklődők a toborzóirodákban, az iranyasereg.hu oldalon és a Magyar Honvédség call centerében kaphatnak meg minden szükséges információt.

Sztojka Attila közölte, a roma közösség ott volt Magyarország történetében, jóban és rosszban is, ott volt 1848-1849-ben, a háborús időszakokban, valamint 1956-ban.

- jelentette ki, hozzátéve: ez olyan sorsközösség, amelynek közös a múltja, jelene, és egyre inkább közös lesz a jövője. Úgy vélte, erőforrásként kell tekinteni a roma közösségre, meg kell nyitni számára azokat a lehetőségeket, amelyek megerősíthetik részvételüket a haza szolgálatában.

- mondta. Szavai szerint nincs nemesebb dolog, mint a közösségünkért, a hazánkért szolgálatot teljesíteni.

A Honvédelmi Minisztérium tájékoztatása szerint az iranyasereg.hu oldallal a korábbi 2-4 hetes jelentkezési folyamat akár négy napra is csökkenthető, és előnye, hogy a nap 24 órájában elérhető. A weboldalon az „Érdekel" gombra kattintva három adatot (név, telefonszám, e-mail cím) kell megadni, ezzel a weboldal automatikusan létrehoz egy felhasználói fiókot, a toborzók pedig a megadott telefonszámon felhívják az érdeklődőt. A toborzók a beszélgetés során felmérik a jelentkező érdeklődési körét, a szolgálati formát, amely iránt érdeklődik, és a jelentkezéstől számított 30 napon belül megkezdhető az alapkiképzés.

Forrás: MTI
PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.