Pesti Srácok

Így működik a baloldali kettős mérce a Partizán laboratóriumi körülményei között – The Fair Right (videó)

Ha mismásolásról van szó, a baloldal nem ismer lehetetlent. Pár nappal ezelőtt Gulyás Marci nyilvános meghívást intézett Kocsis Mátéhoz, amit ő visszautasított. A baloldal ettől persze vérszemet kapott és aláírásgyűjtésbe kezdett. Szerintük egy politikusnak kötelessége megjelenni, ha az USA kormányának pénzén függetlenkedő Gulyás Marci hívja őt. A szelektív valóságérzékeléssel megáldott kisdobosok persze mélyen hallgattak, amikor Baranyi Krisztina nem volt hajlandó szóba állni Szalai Szilárddal. Amikor pedig megszólalt, vállalhatatlan sértegetésekkel dobálózott és számon kérte a szerkesztőt, hogy miért engedtek be olyan újságírót, aki potenciálisan neki nem tetsző kérdéseket tehet fel. A szintén külföldi pénzből függetlenkedő Telex szerint ráadásul még az ATV volt a hibás a szerintük "kellemetlen" helyzetért. Hol voltak ezek az álfüggetlen "civilek", amikor Karácsony Gergely valósággal elmenekült a kameránk elől? Hol voltak, amikor Gurmai Zita egy italboltig futott vagy amikor Szabó Tímea küldte el melegebb éghajlatra Bokor Gábor kollégánkat? Ha egy szótárban fellapoznánk a kettős mérce kifejezést, valószínűleg a magyarországi baloldal képét találnánk a szöveg helyén.

Gulyás Marci, a Partizán vállaltan külföldről pénzelt alapító-főtitkára pár napja nyilvános meghívást intézett Kocsis Mátéhoz. Berendezett stúdióval várják és remélik, hogy a Fidesz frakcióvezetője elfogadja a meghívást. A közönség ettől persze katartikus állapotba került.

Ilyen és ehhez hasonló hozzászólásokkal találkozhattunk az erről szóló hírek alatt. A történetben azonban van egy csavar. De helyesebb talán azt mondani, hogy ennek az éremnek van egy másik oldala. Kocsis Máté nem fogadta el a meghívást, amit többek között azzal indokolt, hogy nem kíván asszisztálni Gulyás Marci propagandagyárához - erről bővebben IDE KATTINTVA olvashattok.

PestiSracok facebook image

A nyilvános meghívást viszont nem a Partizán találta fel. Hónapokkal ezelőtt mi is meghívtuk a Gulyás Marci malacperselyéhez több szálon is köthető Fókuszcsoport Ádámot és a kis fogdmegjét egy nyilvános beszélgetésre, amit visszautasítottak. Ehhez természetesen megvan minden joguk, ahogyan Kocsis Máténak is joga van eldönteni, hogy kivel áll szóba.

Itt kezdődik a többszörösen kettős mérce

Amikor ez szóba került a YouTube-csatornám kommentszekciójában, a balosok torkuk szakadtából üvöltötték, hogy Fókuszcsoporték nem politikusok, nekik nem kötelező elfogadni egy meghívást, ellenben Kocsis Mátéval, akinek szerintük mindenhol meg kell jelennie - lehetőleg egy időben egyszerre több helyen is.

Csavarjunk egyet a történeten

Ha szerintük egy politikusnak kötelessége szóba állni a sajtó képviselőivel, akkor mi a helyzet Baranyi Krisztinával és Budapest érinthetetlen főpolgármesterével? Esetleg Szabó Tímeával, aki még a Facebook-oldaláról is letiltotta a neki nem tetsző újságírókat. De valójában mi vagyunk a hibásak. Mi, akik következetességet várunk a baloldaltól.

Fókuszcsoport Ádámék azóta nem állnak szóba velünk. Az erről szóló videót itt találjátok.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!