Pesti Srácok

Politikai tisztogatásról ábrándozik a "vidéki Fókuszcsoport" – The Fair Right (videó)

Ma ismét bebizonyosodott, hogy Magyarország a csodák földje. Itt szinte minden lehetséges, és annak az ellentéte is. Disznósajtot eszünk, madártejet iszunk, de ha ennyi képtelenség önmagában nem volna elég, akkor szeretném bemutatni a vidéki belpestieket. Pár fiatal srácról van szó, akik bár vidéken élnek, magukon viselik a belpesti szabad bölcsészek összes jegyét. Hiperérzékenyek, időnként politizálnak és heteroromantikus érzelmek fűzik őket Magyar Péterhez, Belpest egyetlen igaz megváltójához. A mai videó róluk fog szólni.

Hogyan lehet valaki vidéken belpesti? A kérdés abszolút jogos, de nem bonyolult. Belpest nem Budapest egyik kerülete. Belpest nem is egy igazi hely. Belpest a liberális ifjak szívében élő utópia, ahol vegán a szalonna, szójatej folyik a csapból, az unikornisok pedig vattacukrot finganak. A mai videóban bemutatott srácok látszólag ebben a világban élnek. Ettől persze nem lesznek rossz emberek, ahogyan attól sem, hogy csillogó szemmel és kislányos bájjal csodálják Magyar Pétert, viszont amikor politikai tisztogatásról beszélnek, attól kinyílik az ember zsebében a bicska.

A Puszta Podcast névre keresztelt produkció egy viszonylag kevésbé ismert, 10 000 követős YouTube-csatorna, ahol három srác próbál választ találni a világ nagy kérdéseire. Egy korábbi videójukban a politikai tisztogatásról beszélgettek, és azt lehetett kihámozni a szavaikból, hogy ők ezt amúgy támogatják. Lengyelországot hozták fel példának, ahol "milyen jól teszi az új, demokratikus rendszer, hogy tisztogat", ellenben Szlovákiával, ahol a gonosz Robert Fico pontosan ugyanazt teszi, amit ők Lengyelország esetében üdvözítőnek találtak. Nem gond. Belpest elbírja ezeket az ellentmondásokat. Ezeket is.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!