A rablásokkal nem foglalkozik a brit rendőrség, azzal viszont annál inkább, ha egy játszótéren a gyerekek sértegetik egymást. A Wiltshire-i hatóságok a napokban léptek közbe egy „kegyetlen” incidens miatt, amikor egy tizenegy éves gyereket egy másik fiú alacsonynak és manónak nevezett. A történet akár még megmosolyogtató, sőt, kedves is lehetne, csakhogy az eset miatt a rendőrök által megdorgált gyereknek hat évre priusza lett, ami elkíséri majd ha épp diákmunkát akar vállalni vagy egy másik iskolába szeretne járni. A hatóságok hihetetlen szakértelme és tisztánlátása miatt börtönbe viszont nem került. Legyen hálás.
Woke rendőrök „gyűlölet-incidens” miatt nyomoznak, miután egy tizenegy éves fiút „alacsonynak” és „manónak” nevezett egy másik fiú – írta a The Sun. A lap szerint a brutális eset egy Wiltshire-i játszótéren történt a napokban. Wiltshire egy történelmi megye Délnyugat-Angliában. Úgy tűnik egy új fogalommal is meg kell barátkoznunk szép lassan a jövőben, ami nem más, mint a „non-crime hate incident”, vagyis a nem bűncselekmény kategóriába tartozó gyűlölet-incidens, ami valami olyasmit takar, hogy az ember csúnyát mondott, és kötelező a hatóságoknak megalázni emiatt, bár bűncselekményt nem követett el, tehát tulajdonképpen sok köze nem lenne hozzá a rendőrségnek, legfeljebb egy szülőnek, vagy hozzátartozónak. Az, hogy nem történik bűncselekmény, természetesen kizárja a gyűlöletbeszéd, a gyűlöletkeltés, vagy bármilyen rasszista, homofób kategóriába tartozó cselekményt is. Évente átlagosan tízezer ilyen estet regisztrálnak a hatóságok.
A hivatalos magyarázat, illetve a Rendészeti Osztály meghatározása szerint a nem bűncselekmény kategóriába tartozó gyűlölet-incidensek azok, amelyet az áldozat vagy bárki más úgy érzi/véli, hogy ellenségeskedésből vagy előítéletességből követik el.
Felvetődik ezzel kapcsolatban néhány kérdés: ha engem megbüntet az ellenőr, mert nincs jegyem, de szerintem ezt ellenségeskedésből teszi, mert szerintem nem vagyok neki szimpatikus, akkor ez az ember a nem bűncselekmény kategóriába tartozó gyűlölet-incidenst követi el. Ugyanez akkor a jövőben alkalmazható a tanárokra osztályzáskor, az orvosra aki azt mondja, hogy a páciens túlsúlyos, vagy vitaminhiányos, de talán működhet az is, hogy feljelentjük azt, aki nem alkalmaz egy adott pozícióban, mert véleménye szerint a munkavállaló nem elég képzett.
Az egyik „legjobb” magyarázat a jelenségre a Citizen Advice nevű nagyon haladó tanácsadó oldalon található az ilyen ügyekkel kapcsolatban, érdemes ezt figyelmesen elolvasni:
Ha olyasmit tapasztaltál, ami nem volt bűncselekmény, de úgy gondolod, hogy az ellened irányuló előítéletek motiválták, az gyűlölet-cselekmény. Például, ha valaki csúnya dolgokat kiabált neked az autójából. Ha bántalmazást tapasztaltál, és úgy gondolod, hogy ez az életkorod miatt van, a helyi rendőrség gyűlölet-cselekményként kezelheti. Ha egynél több gyűlöletkeltő incidenst tapasztaltál ugyanazon személy vagy embercsoport részéről, az zaklatásnak minősülhet. A zaklatás bűncselekmény is lehet.
És akkor egy kis valós statisztika: Wiltshire-ben a nem erőszakkal kapcsolatos esetek mindössze 0,7 százaléka került felderítésre 2020-2021-ben. Az ország felében a betöréses esetek közül egyet sem sikerült kivizsgálni az utóbbi három évben, ami annak is köszönhető, hogy sok helyen alacsony prioritásúnak számítanak. Az ilyen esetekhez és még csak egy rendőrautót sem küldenek. Gratulálunk, éljen az LMBTQ-rendőrség is!
Vezető kép, videó: Youtube
Facebook
Twitter
YouTube
RSS