A helyi MSZP országosan is ismert politikusa ölette meg tizenöt éve, 2009. január 7-én Kun Tamással a Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában az igazgatót, Takács Józsefet. Kun agyonlőtte az igazgatóval együtt lévő tanárt, Papp Lászlót is. A kettős gyilkosság miatt Kun tényleges életfogytiglani fegyházat kapott, Demét szintén életfogytiglanra ítélték, azzal, hogy legkorábban 36 év letöltése után szabadulhat feltételesen. A kettős gyilkosság és a gyilkosok ezer szállal kötődtek a szocialistákhoz. A tragédia évfordulóján kegyeleti megemlékezés volt a helyszínen az áldozatokra, Takács Józsefre és Papp Lászlóra.
A csepeli kettős gyilkosság helyszínén a 15. évfordulón tisztelettel és kegyelettel emlékeztünk meg a két halálos áldozatról, Takács Józsefről és Papp Lászlóról – írta vasárnap Németh Szilárd kormánybiztos, országgyűlési képviselő, Fidesz-alelnök a hivatalos Facebook-oldalán. A politikus kiemelte: a Vörös Csepel világa, az MSZP-s politikai körök hatalom- és pénzéhsége, az elv- és üzlettársak maffiaszerű összefonódása, az öntelt páváskodás és basáskodás vezetett el a legsúlyosabb bűncselekményig. Mindez évek hosszúsága alatt épült ki, de ha már a 2006-os választásokon leváltották volna a csepeliek ezt a baloldali mutyivilágot, akkor az áldozatok még ma is élhetnének. A kettős gyilkosság Csepel közös jövőjét illetően megszívlelendő figyelmeztetés és történelmi léptékű, elrettentő példa. Németh Szilárd az olvasók figyelmébe ajánlotta, hogy Schubert István büntetőjogász tavaly év végén megjelent, “A csepeli kettős gyilkosság” című könyve objektíven, a tények, események rögzítésével segíti az emlékezés ébrentartását.
Gratulálok, és köszönöm neki ezt a hatalmas munkát!
– írta a Fidesz alelnöke hivatalos oldalán.
Deme Gábor gőzerővel perújításra készül
Egy dokumentumfilm után A csepeli kettős gyilkosság címmel könyv is készül a 2009-es csepeli kettős gyilkosságról – írtuk tavaly október 30-án.
Január 7-én este volt 15 éve, hogy a Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában egy elszámolási vita miatt az iskola gondnoka, Kun Tamás lelőtte Takács Józsefet, az iskola vezetőjét és Papp Lászlót, az iskola egyik tanárát. Az iskolavezető ugyanis rájött arra, hogy Deme Gábor, az MSZP kerületi politikusa korábban igazgatóként milliókat sikkasztott az iskolát működtető alapítványtól. A gyilkosságot Kun és Deme együtt határozta el és tervezte meg. Kun a szobából kifelé menet állítólag szándékosan kézen lőtte magát, hogy a meséjét alátámassza majd. Azt állította, és állítja ma is, hogy idegenek támadtak az igazgatóra, ő pedig összeverekedett a támadókkal, akik meglőtték. Papp Lászlónak a zsebében volt a bekapcsolt diktafonja, amit a helyszínelők találtak meg. A helyszínelés során derült ki, hogy a diktafon felvette a vitát és a gyilkosság minden mozzanatát.
A vádlottakat előre kitervelten, aljas indokból, több emberen elkövetett emberöléséért jogerősen 2013-ban ítélték el. Kun Tamás tényleges életfogytiglant kapott, bűnsegédét, Deme Gábort életfogytiglani fegyházra ítélték azzal, hogy legkorábban 36 év után lehet felülvizsgálni a szabadlábra helyezését. Így a szocialista politikus leghamarabb 2045-ben kerülhet feltételesen szabadlábra.
Deme azonban nem szeretné leülni a még előtte lévő évtizedeket, és perújításra készül.
Ártatlannak mondja magát a kettős gyilkosságban
Deme Gábor nyilatkozott a könyv szerzőjének. Azt állítja, nincs köze a kettős gyilkossághoz. Mi derül ki Deme nyilatkozatából?
- Demét szocialista körökből megismert nyugdíjasok látogatják, akik baráti szívességből magánnyomozást folytatnak az ügyében.
- Ezek a jótevők megvizsgálták a Kun Tamás korábbi okirat-hamisítási ügyében keletkezett iratokat, valamint a diósdi maffiaper során hozott ítélet indokolását, és különös összefüggésre leltek, ami újfent felveti Császár Mihály érintettségét Kun Tamáshoz fűződően.
- Feltárták továbbá, hogy a csepeli lépcsőházban ittasan lövöldöző rendőr, akit 2016-ban elkövetett cselekménye után öt évre ítéltek, ugyanolyan expanzív típusú lőszert használt, mint Kun a kettős kivégzéshez.
Lényeges, hogy a csepeli kettős gyilkosság ítéletét az első fokon eljáró bírói tanács Deme Gábor motivációjához vezette vissza. Egyedül Deme Gábornak állt érdekében kivégezni egykori mentorát, mert csak így tudta megakadályozni, hogy Takács feljelentést tegyen ellene. A védelem azonban nevesítette a nyilvánvaló tényt, miszerint fél Csepel tudott már Deme sikkasztásáról, tehát a gyilkosság nem oldott volna meg semmit.
Kiemelt kép: Deme Gábor, az MSZP közismert politikusa, aki kettős gyilkosságot rendelt meg. Fotó: MTI/Mohai Balázs
Facebook
Twitter
YouTube
RSS