Az amerikai védelmi minisztérium hatszáznegyvenhatmillió dolláros szerződést kötött egy céggel az amerikai-mexikói határfal egy szakaszának újjáépítésére – tudatta szerdai közleményében a tárca. A megbízást egy új-mexikói székhelyű vállalat kapta, amelynek meg kell terveznie és újra kell építenie az arizonai-mexikói határon álló falat; a munka befejezésének határideje a következő év januárja.
Donald Trump elnök januárban – miután a kongresszus nem szavazta meg a falépítésre kért összeget – arra utasította a védelmi minisztériumot, hogy csoportosítson át pénzalapokat az építkezésre. Patrick Shanahan ügyvezető védelmi miniszter a múlt héten hagyta jóvá, hogy másfélmilliárd dollárt csoportosítsanak át a tárca költségvetéséből egy több, mint százharminc kilométeres falszakasz megépítésére. A migrációhoz kapcsolódik, hogy Donald Trump csütörtökön a Fehér Ház rózsakertjében felvázolta új elképzeléseit a bevándorlási törvény átalakításáról. Az amerikai sajtóban kiszivárgott információk szerint az elnök várhatóan bejelenti majd a vízumlottó gyakorlatának megszüntetését, a bevándorlási kérelmek érdemek – végzettség, szakmai képzettség – alapján történő elbírálásának bevezetését, a zöldkártyával rendelkezők több, mint felének amerikai letelepedési engedélyezését.
Lapinformációk szerint az új tervek hónapok óta tartó kidolgozásában részt vett Jared Kushner, a Fehér Ház egyik tanácsadója, aki egyben Donald Trump veje, valamint Stephen Miller belpolitikai tanácsadó, akit a bevándorlással kapcsolatos keményvonalas álláspontjáról ismernek az amerikai politikai életben. A The Wall Street Journal című amerikai lap értesülései szerint Kushner és Miller a kanadai, az ausztrál, az új-zélandi és a japán bevándorlási politikát is megvizsgálta, és azt kellett megállapítaniuk, hogy az utóbbi években az Egyesült Államokba érkező migránsoknak csak a tizenkét százaléka volt szakképzett, szemben Kanadával, ahol a bevándorlók hatvanhárom, vagy Ausztráliával, ahol hatvannyolc százaléka tartozott ebbe a csoportba.
Forrás: MTI; Fotó: news.vice.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS