Józsefvárosban, az ellenzéki jelöltek kampányában gyanús, az eddig napvilágot látott dokumentumok alapján minimum aggályos dolgok történtek. Az ellenzék közös polgármester-, illetve egyéni képviselőjelöltjeinek kampánycsapata talán bűncselekményt követett el, talán nem. A vizsgálat majd fényt derít mindenre – persze addig az ártatlanság vélelme mindenkit megillet. A lényeg, hogy végre-valahára – az elmúlt évtizedek annyi gyanús esete (pölö 2002, 2006) után – a rendőrség teszi a dolgát. Persze az ellenzék, élén Karácsony Gergellyel követi a szokványos, ugyanakkor sajátos ellenzéki logikát. Ha nyernek egy-egy pert, akkor lobogtatják a jogerős ítéletről szóló papírokat, mint a saját igazuk bizonyosságát; de ha vesztenek, akkor diktatúra van, sérül a jogállamiság; ha pedig a rendőrség – kötelességéhez és esküjéhez híven – nyomoz, mert komolyan felmerült a bűncselekmény gyanúja, akkor tüntetés jön, mert rendőrállam van.
Mártíromság kontra bűncselekmény
Milyen fura, ugyanakkor bizonyíthatóan kettős mércét alkalmazó az ellenzék hozzáállása az úgynevezett jogállamisághoz! Ha a bíróságon pert nyernek, akkor jogos minden, amiért küzdöttek és mint véres kardot hordják körbe a haladó sajtóban a jogerős ítéletről szóló papírokat; és mondják, csak mondják, hogy ők bizony megint pert nyertek, azaz igazuk volt.
Zárójel. Bár érdemes megjegyezni azt is, hogy a teremtett ember által teremtett világban, azaz a társadalomban a jog által igaz dolgok nem mindig fedik le a normalitás által diktált igazságot. És azzal is számolni kell, hogy a liberálisok szerint az igazság az egyenlőségen alapszik, míg a keresztény-konzervatív gondolatkör mindig is azt tartotta igazságnak, miszerint „mindenkinek az jusson, amit erényei szerint megérdemel”. De ez egy messzire vezető filozófiai kérdés. Zárójel bezárva.
Szóval, visszatérve a magyar ellenzékre, megszokott már az a jelenség, hogy ha a bíróság nekik ad igazat egy-egy politikai-sajtó-gazdasági-stb. vitában, akkor bizony nagy mellénnyel hirdetik, hogy megint pert nyertek a csúnya lakájmédia, vagy egy még csúnyább minisztérium, esetleg a legcsúnyább kormánypárti politikus ellen. Ha pedig nem nekik ad igazat a bíróság, akkor persze minimum rendőrállam van. Diktatúra, elnyomás, putyini rendszer, illetve sérül a jogállamiság.
A magyar ellenzék főszereplői szerint mindaddig működik a jogállamiság, míg nekik ad igazat a bíróság, de ha mégsem, akkor sérül. Ha a rendőrség nyomoz egy-egy vélelmezett „politikai bűncselekmény” miatt, ami ő hozzájuk köthető, akkor rendőrállam van. Ez az ellenzék logikája, erre láttunk milliónyi példát az elmúlt években.
Mi is történt és történik most?
Ez a logika lehetőséget ad arra, hogy egy-egy bűncselekményt elkenjenek, de legalábbis a politikai közbeszédben saját érdekeik szerint használják fel. Elindítsanak egy olyasfajta suttogó propagandát, mely hallatán minden ellenzéki szavazó krákoghat és sercinthet egy jó nagyot. Amúgy pedig elmagyarázhatja a kocsmában, hogy látjátok, én szóltam, hogy Orbán egy diktátor, aki király akar lenni. Így O1G! A nép pedig birka. Stb.
Ilyesmi történik most Józsefvárosban. Udvarhelyi Tessza túltolta a „köszönetnyilvánítás biciklijét”. A lelkem meg akarta mutatni azt, hogy micsoda csoda munka folyik az irányítása alatt. Persze, a köszönetnyilvánítás emberi gesztus, nincs is azzal semmi gond. De hogy pont egy olyan fotóval fejezte ki millió háláját, amelyen vélelmezhető, hogy törvénysértés történik, több dolgot is felvet.
Egy. Ha tényleg törvénysértés történt, az kivételesen súlyos eset, de erre majd fényt derít a rendőrségi vizsgálat, majd lép az igazságszolgáltatás. (Végre-valahára a rendőrség nem tétlenül hárít, mint 2002-ben vagy 2006-ban is – ahogy ez utólag bizonyítást nyert –, hanem teszi a dolgát!). Kettő. Nem történt törvénysértés, de annyira lökött ez a nő, hogy maga gyártja a gyanút saját maga, maguk ellen. A rendőrségi nyomozás akkor is helyén való.
Most pedig utcára vonul az ellenzék színe-java. Tüntet, mert szerintük rendőrállam van. Emlékezzünk csak a fentebb taglalt ellenzéki logikára! Ha a rendőrség teszi a dolgát, azaz egy vélelmezett bűncselekmény esetében igyekszik azt bizonyítani, avagy cáfolni, akkor bizony rendőrállam van Magyarországon, hisz a gyanú az ellenzéket érinti.
Az Isten szerelmére, a rendőrségnek ez a dolga!
De az ellenzék – mivel vélhetően vaj van a fülük mögött – inkább rendőrállamot, diktatúrát és más egyéb finomságokat kiállt. Sőt! Tüntet. Tüntet, mert a rendőrség meg akarja vizsgálni, hogy történt-e bűncselekmény, vagy sem.
Amúgy megjósolható, hogy ha bizonyosságot nyer az, hogy mégsem történt törvénysértés, akkor lesz itt sajtótájékoztató, ahol majd az igazukat bizonygatják az ellenzéki potentátok. De addig marad a rendőrállam és a tüntetés…
Ha pedig bebizonyosodik, hogy bűncselekmény történt, akkor mennek az unióba árulkodni és telekürtölik országot-világot, hogy diktatúra van, győzött az orbáni önkényuralom.
Egy kis történelem
Emlékszünk még 2002-re avagy 2006-ra? – hogy csak két fontos példát említsünk meg a magyar politikatörténelemből.
2002-ben bebizonyosodott, hogy bizony a szocik megszegték az akkori választási törvényt. Az adatbázisépítés csak a legkisebb rossz volt, amit elkövettek. Volt láncszavazás, és ami a legsúlyosabb (ez bizonyosságot is nyert utólag!): sokan fotózták a szavazatukat, majd küldték el a pártközpontba – vélhetően ellenszolgáltatás okán. Sőt! A választói körzetekben bennülő egyes szoci megbízottak is ellenőrizgettek és adták ki az infót, ami az akkori törvényeket is sértette. Erre annyi történt, hogy a választási iroda marginális, egyes eseteket állapított meg, és ebből nem vonta le a következtetést, miszerint fennáll a szervezett csalás gyanúja. Szépen szólva: „érdemben nem befolyásolta az eredményeket” – hallhattuk akkor.
Azért az sem elhanyagolható tény, hogy a választási iroda „elfejette” kihirdetni a két forduló közt a csalásokat. Csak a választások után, ismét azzal a szakzsargonnal, hogy „érdemben nem befolyásolta az eredményt”.
Zárójel. Emlékszünk ugye arra is, hogy az első fordulóban, ahogy jöttek az eredmények, úgy apadt a vége felé a MIÉP százalékos eredménye. A végét pedig tudjuk… Zárójel (ismét) bezárva.
2006-ban pedig, mikor hasonló gyanúk merültek fel és az akkora már ellenzéki Fidesz – felkészülve a tapasztalatai alapján – panaszt tett, a rendőrség válasza annyi volt, hogy ez nem az ő hatáskörük. De ha mégis, akkor sincs rá „szakértelmük”, speciálisan kiképzett állományuk, hogy vizsgálódjanak.
Ezzel szemben ma (végre!), ha gyanú merül fel, akkor a rendőrség teszi a dolgát. És tegye is! Vizsgálja ki, szerezzen bizonyítékokat, adja tovább az ügyészségnek azt ha kell, és tudjuk meg, hogy történt-e bűncselekmény, avagy sem. Mert így helyes.
Válasz a kérdésekre
Az ellenzéket pedig fel kell szólítani arra, hogy ne játssza el a mártírt, hanem legyen partner minden hasonló nyomozásban. Nekik sem kedvező, ha egy-egy esetben tényleges bűncselekmény történik. A rendőrség pedig végre-valahára tegye a dolgát, hisz bűncselekmény gyanúja merült fel. (Úgy tűnik, hogy teszi is!) Ne rángassa a rendőrség a vállát, mint régen, hanem nyomozzon, mert egy jogállamban így van rendjén. És ez történik most – végre-valahára!
Facebook
Twitter
YouTube
RSS