Merkel egyre világosabban a nemzetállami érdekek esküdt ellensége: egyrészt nyomást gyakorolt a nyugati országokra, hogy csak az Európai Bizottság segítségével merjenek Covid-vakcinát szerezni, másrészt továbbra is folytatja azt a német politikát, amellyel saját állampolgárait rövidíti meg. A legújabb őrület szerint a német adófizetők állják az olaszok fűtéstámogatását és újautó-vásárlását, ezzel is megakadályozva azt, hogy Olaszország véget vessen a hagyományos pazarlásnak. A kritika már belül is egyre erősebb: Jörg Meuthen professzor, az Alternatíva Németországért frakcióvezetője ízekre szedte a német „stratégiát”.
Jörg Meuthen professzor, az Alternatíva Németországért (AfD) parlamenti frakcióvezetője Facebook-bejegyzéseiben szedi ízekre a német Európa-politikát. A napokban az háborította fel, hogy Olaszországban nemcsak új fűtési rendszerhez lehet jutni ingyen, még tíz százalékos bónuszt is adnak mellé, a számlát pedig a német adófizető állja. Míg a németek a magas adóik fedezetének előteremtésével vannak elfoglalva, addig az olaszok a költekezés újabb módjait eszelik ki. Mindenekelőtt azért van erre lehetőségük, mert korona-segélycsomag címen százötvenmilliárd eurónyi potenciális német jólét került át Dél-Európába, elsősorban Olaszországba. Az olaszok meg már azt sem tudják, mihez kezdjenek vele. Nemcsak fűtésre, de autóvásárlásra is lehet támogatást kapni, kettő és hatezer euró közötti értékben, mégpedig akár benzinesre is, nemcsak elektromosra vagy hibridre.
Hiába számítanánk arra, hogy a német média hírt ad annak az őrületnek a mértékéről, amivel vezetői semmibe veszik a németek érdekeit. És itt nem lehet említetlenül hagyni, hogy Olaszországban az utolsó aktív havi nettó jövedelem nyolcvan százalékát teszi ki a nyugdíj, Németországban csak a felét. Az Eurostat adatai szerint Németországban hét évvel kell tovább dolgozni, mint a folyton a csőd szélén tántorgó Olaszországban. Ezeket a tényeket különösen annak a fényében érdemes vizsgálnunk, hogy Magyarországot és Lengyelországot az EU-s források megvonásával fenyegetik, úgymond az EU pénzügyi érdekei védelmében. Az EU pénzügyi érdekeinek legnagyobb ellensége maga Németország, amely a saját polgárai nehezen megkeresett pénzének átutalásával akadályozza, hogy Olaszország – és egész Dél-Európa – végre a maga lábára álljon és fenntartható gazdasági modellt alakítson ki.
Az is érdekelhet minket, hogy az unió közös hitelfelvételt tervez annak a pazarló Dél-Európának kisegítésére, amelyik már most sem tudja, hogyan szórja a pénzt a nép közé. Mi, magyarok fogunk kezességet vállalni azoknak az adósságáért, akik jobban élnek nálunk.
Kinek az érdekét képviseli Merkel?
Merkel a nemzetállami érdekek esküdt ellensége: hatalmi szóval akadályozta meg, hogy Németország, Olaszország, Franciaország és Hollandia egészségügyi miniszterei országaiknak még 2020 nyarán elegendő mennyiségű Covid-vakcinát biztosítsanak. A négy miniszter Merkel nyomásásra kénytelen volt egy Ursula von der Leyennek írt levélben lemondani a kezdeményezésről és átadni az Európai Bizottságnak a beszerzés jogát. Merkel ugyanis a német elnökség kezdetén a szolidaritás jelét akarta sugározni a tagállamok felé.
A négy miniszter hiába kötött volna le négyszázmillió adagot az AstraZeneca vakcinájából. A Bizottság hosszadalmas tárgyalásokba bonyolódott, miközben az USA és Nagy-Britannia sikeresen adott le nagy megrendeléseket. Magyarország még azért is bírálatot kapott a szolgalelkű magyar ellenzéki sajtótól, mert két nappal a nagy közös európai oltónap előtt megkezdte az oltásokat, ezzel szomorítva Von der Leyent. Mára már Európa-szerte nagy az elégedetlenség a Bizottság lassú és kevéssé hatékony eljárása miatt, amivel több százmillió embert hoztak hátrányba, például az USA lakosaihoz képest.
Még Jean-Claude Juncker, a Bizottság korábbi elnöke is rendkívül gyengének nevezte a luxemburgi sajtóban az unió reakcióját. Azt is állította, hogy ő Von der Leyen nem hivatalos tanácsadója, és XVI. Benedek pápához hasonlította magát. Én vagyok az ő Ratzingerük – utalt a nyugalmazott pápa vatikáni szerepére. Megnyugodhatunk. Juncker a gáton van!
Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS