Pesti Srácok

Francia cserediákok - kösz, HaHa!

Francia cserediákok - kösz, HaHa!


Olvastam a Hallgatói Hálózat honlapján, hogy január 8-ával megalakult jogi csoportjuk. Nagy mellénnyel benne vannak az események forgatagában,

biztos van már tapasztalatuk az én szerény problémán orvoslására.
PestiSracok facebook image

Jól teszem, ha úgymond feljelentést teszek rongálás miatt? Tudniillik valakik

összegraffitizték az ELTE-ÁJK frissen felújított homlokzatát.



Nem vagyok jogász, és eddig hál’ istennek kevés dolgom akadt rendőrökkel. Most tanácstalan vagyok, hogy akkor ez a bejelentőlevél így jó lenne? „Tisztelt Rendőr Úr/Rendőrasszony! Azért fordulok Önhöz, mert szeretnék bejelentést tenni. Általam ismeretlen tettesek falfirkákat helyeztek el a frissen és általam elképzelhetetlen összegből felújított Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának főbejáratánál. Képekkel dokumentáltam az esetet.



A lehetséges elkövetőkre utal a bal képen látható stilizált hal

, mely a Hallgatói Hálózat (Ha-ha) nevű diákszervezet jelképe. Ez az a csoport, amelyik annyira kívánja mostanság a jogait,

előadásokat zavarnak meg

. A Büntető törvénykönyv szerint

egy évi szabadságvesztés

jár annak, aki a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó mértékben

falfirkát helyez el

. Köszönöm segítségét!” Köszönöm nektek is a segítséget

előre, HaHások

, remélem jól lesz így?! Mindig antipatikus volt számomra, ha valaki vandálkodással, értelmetlen kiabálásokkal akarja felhívni magára a figyelmet. Dániel Péter ügyvéd-közszereplő-bohóc is állandóan rongált,

aztán mire ment vele?

Még a szerencsétlen DK-s elvtárs barátai is úgy gondolták igencsak megterhelő a személye.

Ti is nagyon jó úton vagytok efelé. 



Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!