Pesti Srácok

SZDSZ-es múmiák az E14-ben

SZDSZ-es múmiák az E14-ben



PestiSracok facebook image

SZDSZ-es múmiákkal értékelte az évet

szombaton

Bajnai Gordon

. A szakértő politikus mindent elkövetett azért, hogy Orbán Viktor kihívójaként tetszelegjen, legtöbbet ugyanis a miniszterelnökkel foglalkozott beszédében. Megfeledkezett ugyanakkor arról, hogy még Mesterházy Attilát sem sikerült maga alá gyűrnie, és egyelőre Schiffer András is tartja magát. Az LMP-t ugyan már sikerült kettészakítania – nyilván erre gondolt Bajnai,

amikor új politikai kultúrát hirdetett

–, Szabó Tímea és Szabó Rebeka volt LMP-s képviselők Bajnai

háremhölgyeiként már részt is vettek

a szombati eseményen.



Bajnai mostanában sokat beszél a korszakváltásról.

Nézzük csak kik hallgatták őt az első sorban: Kuncze Gábor, Mécs Imre, Draskovics Tibor, Bozóki András, György Péter, Heller Ágnes. No comment.

Miközben Bajnai folyton arról szónokol, hogy nem akarja, hogy 2014 után az folytatódjon, amit 2010-ben az emberek több mint kétharmaddal leszavaztak, levitézlett SZDSZ-esekkel veszi körbe magát.



Ott ült az első sorban

Suchmann Tamás

is, aki még a Horn-kormány privatizációs minisztereként a Tocsik-ügy után azt találta mondani, hogy

nem az általa felügyelt állami cég (ÁPV Rt.) a korrupt, hanem a világ…




Hellóbelló örökifjak, kulabát nem hoztátok?


A megújulás jeleként Juhász Péternek végre sikerült öltönyt és nyakkendőt felvennie, és nem a barátai által kölcsönadott ruhákban adta elő beszédét, ahogyan erről egy interjúban

korábban már beszélt

Érdekes kérdés, hogy miért akar valaki politikus lenni, ha még magáról sem tud gondoskodni, de ezt most hagyjuk.



Tutiblog-plakátötlet ingyé'
az útját kereső mozgalomnak 

Ugyanez igaz

Kónya Péterre

is, aki a HVG-nek 2012 októberében

azt nyilatkozta

, hogy jelenleg épp „éli fel a saját tartalékait”.  Ennek fényében nem meglepő, hogy beszédében a régi „munkát, kenyeret!” típusú szólamokat pengette, miközben a nézőközönséget videóval emlékeztették arra, hogy

ő volt a bohóctüntetés egyik szervezője

. Nyilván ez is az új politikai kultúra része…



A kérdés már csak az, hogy hogyan fog Bajnai megszabadulni az olyan emberektől, mint Kuncze Gábor, Fodor Gábor vagy Gyurcsány Ferenc? Kérdés, akar-e egyáltalán szabadulni tőlük,

vagy ők valójában összetartoznak. Együtt 2014-ben IS…
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!