Pesti Srácok

A provokáció, mint cél

A provokáció, mint cél

„A szervezők viszont arra számítottak, hogy gyors és kemény rendőrségi fellépés befejezett házfoglalással kerülnek majd be a hírekbe. A rendőrség azonban nem lépett közbe, egyetlen tüntetőt állítottak elő csupán, így felborult az eredeti terv” – írja csütörtöki Fidesz-székházfogllaás kapcsán érzékelhetően bennfentes módon az elmúlt időszak „civil” tüntetéseiről rendszeresen, címlapon beszámoló Index. 

PestiSracok facebook image

A lassan a Népszavaés az RTL Klub híradóinak hibridjeként működő, egykoron valóban laza, blikkfangos portál ezzel azt állítja: a tüntetők egyértelmű célja a szimpla provokáció volt. Vicces dolog az „örök ellenzéki” pozíciójában tetszelegni – főleg választási ciklusokon átívelően: emlékszünk, ezzel védekezett még anno a kezdeti időkben a Heti Hetes is. Ők csak a mindig fennálló hatalom visszásságait állítják pellengére, teszik nevetségessé. Aztán – mik vannak –  a 2002-es kormányváltás után maradt minden a régiben, pontosabban nem is: a fennálló rezsimet már kevésbé, az akkori ellenzéket annál inkább szapulták hétről-hétre. Mindezt persze az „kívülálló kritikus” szerepébe bújva.


Valami hasonlót csinál mostanában az Index is, mely korábban tényleg kiváló hírforrás és publicisztikai oldal volt, mára azonban nyugodtan használhatna közös felületet a nepszava.hu-val, esetleg az Amerikai Népszavával. Az Index már-már erőltetetten számol be minden piszlicsáré ellenzéki-civil-hálózatos-millás tüntetésről, napig-fél napig címlapon tartva az aktuális híd/székházfoglalást; mindenhol ott vannak, ahol összegyűl 3-5-10 trendi, alteros fiatal bölcsész (pl. a bölcsészkaron), akik táblákat tartanak a kezükbe vagy esetleg az Alaptörvény negyedik módosítása ellen tiltakoznak – amelyet bizonyosan alaposan végigolvastak, hiszen honnan máshonnan szedtek volna olyan az olyan jól kidolgozott ellenérveket, mint pl.: ezzel a  kormány lebontja a jogállamot, elsorvaszta a demokráciát stb.

Csak azt nem veszik észre, hogy a nagy demokráciasorvasztás közepette éppen ők azok, akik lelkük nyugalmában tüntethetnek, ahol csak akarnak, ott foglalnak egyetemet, hidat, székházat, ahol éppen kedvük szottyan – és nem veri szét/meg őket ad-hoc lovasroham, nem hallani 2006 őszéről oly ismerős  háttérbömböléseket, hogy „SÜN!”. Nem. Nincs ilyesmi. Pedig érezhetően erre vágynának, ezt akarják kiprovokálni: „felborult az EREDETI TERV” – ahogy írja az Index.

Csak még egyszer, hogy jól értsük: az „eredeti terv” ezek szerint az volt, hogy a független (értsd: HaHá-s, millás stb.) fiatalok odamennek a Fidesz-székházhoz, balhét csinálnak (csináltak), majd kivárják, míg rájuk ront a rendőrség, amiből persze újabb konfliktus és médiahír generálódik (és amiről nyilván lazán-hipszteresen „percről percre” beszámolt volna az Index is), és amit Nyugaton is el lehet adni (esetleg a „nagy” Európai Parlamentnek, vagy a balos magyar sajtó által „még a… is elítélte” – kategóriába tartozó Európa Tanácsnak, vagy a lassacskán döntéshozói pozícióba kerülő Economistnak). A tüntetők azt akarták kiprovokálni, hogy balhé legyen, bunyó, rendőrségi attak, hogy legyen mit lobogtatni a „mértékadó” európai sajtó előtt: lám-lám, itt a bizonyíték, mi megmondtuk már 2010-ben, a Fidesz nem csak szavakban meg gombnyomogatásban, hanem tettekben, az utcán is antidemokrata.

Hát, ráfáztak: a számítás nem jött be, „felborult” a nagy terv. Nyilván arra számítottak, hogy ennek a kormánynak a rendőrsége is a szemükbe lövet, beléjük gyalogol. Csak hát éppen az a bökkenő, hogy miközben a demokratikus alapjogok eltiprása miatt tüntetnek, minden adott és biztosított, hogy ezen alapjogaikat gyakorolják. Arra a nagy demokraták persze már nem figyelnek, hogy a demokráciaféltéstől túlcsorduló tüntetéseik éppen másik alapjogait (pl. mozgáshoz való szabadság) korlátozzák. Akkor kis is az antidemokrata?
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.