Nem csak a fővárosi pénzszórás, de a baloldali vezetés inkompetenciájának is iskolapéldája Karácsony Gergely „lakógyűlése”. A szivárványkoalíció látszatkonzultációjáról már megjelent, hogy összességében mintegy százmillió forintjába került a budapestieknek, de most egy adatigénylés révén a birtokunkba kerültek a projekt egyes szerződései, így érdemes szentelni rá még egy kis figyelmet – olvasható a Tűzfalcsoport blog legújabb írásában.
A blog szerzői felidézik, hogy a Magyar Nemzet még májusban azt írta „Kiss Ambrus elárulta, hogy [a lakógyűlés] költségei mindent összevetve, ideértve a call center szolgáltatást, nyomtatást 100,5 millió forintot, a kommunikációs költségek pedig nagyjából 25 millió forintot tesznek ki.”
Ehhez képest Számadó Tamás főjegyző hivatalos tájékoztatása mintegy 5 millió forintos eltérést mutat. Az adatigénylésre adott válasza szerint a kiadási tételek a következők:
A kézbesítés saját alkalmi munkavállalók bevonásával, teljesítménybérezés alapján történik. A felsorolásban a maximum összege került feltüntetésre azzal, hogy a személyi juttatás maximalizált összege bruttó 52 623 585 Ft, a munkaadókat terhelő járulékok és szociális hozzájárulási adó mértéke 6 841 066 Ft. A fenti költségeken kívül kb. 30 000 000 Ft keretösszeg erejéig költünk a Lakógyűlés kommunikációjára (facebook-hirdetések formájában, illetve a Budapest Brand közszolgáltatási szerződése keretében) (…)
– olvasható a blogon.
Ami a nyomtatást illeti, sok mindent elárul Karácsony Gergelyről és hivataláról, hogy az adatigényléshez két szerződést is kellett mellékelniük. Az elsőt 2022. szeptember 28-án írták alá a szigethalmi Another Print Kft-vel. Ennek értelmében a vállalkozónak 1 400 000 lapot kellett kinyomtatnia meghatározott minőségben, 30 nap alatt, a fővárostól kapott „nyomdakész digitális állomány” alapján. Utóbbi egy .pdf fájlt jelent, amit szeptember 30-ig kellett volna e-mailben átküldeni a társaságnak.
És éppen ez az, amit nem sikerült megugrania Karácsonyéknak… Nem tudtak időben elküldeni egy elektronikus levelet. Olyannyira nem, hogy majdnem három hónap elteltével módosították a szerződést. A december 15-i változatban rögzítették, hogy a „megrendelő érdekkörében (…) előre nem látható körülmény” merült fel. Nem részletezték, mi az (lejárt az Adobe előfizetés vagy kikapcsolták az internetet?), de olyan horderejű és negyed év alatt maradéktalanul nem orvosolható problémáról volt szó, ami miatt a módosított szerződés teljesítési határidejét 2023. május 31-ig tolták ki. Mindezt azzal, hogy a megrendelő „majd valamikor” átküldi a fájlt, és a visszaigazolástól ketyeg a nyomtatásra rendelkezésre álló 30 nap.
A lakógyűlést egyébként a Digitális Budapest Program költségvetési keretéből finanszírozta a főváros.
Ha valakinek ez ismerősen cseng, talán azért lehet, mert az önkormányzati választási kampányban a Karácsony javára visszalépő liberális Sermer Ádám dobta be ígéretként. Ez – nyilatkozta 2019-ben – „arról szól, hogy ne féljünk a 21. századi innovációtól, ösztönözzük a modern, megosztáson alapuló megoldásokat, a digitalizációt minden területen, a környezettudatosságot, ne próbáljuk a fővárost elszeparálni a modern kor vívmányaitól.” Nem is hangzik rosszul. A választási győzelem óta azonban a baloldali vezetésű városházán egészen mást értenek ez alatt.
A teljes írás ITT olvasható el.
(Tűzfalcsoport / Kiemelt kép: Hatlaczki Balázs-PS)
Facebook
Twitter
YouTube
RSS