Az ügyészség utasítására a rendőrség újra nyomoz a milliárdos áfacsalási ügybe keveredett volt NNI-s főrendőr és Jobbik-szakértő egyik bűntársa ellen, akit 52 millió forintos csalással gyanúsítottak meg a rendőrök. Az ügyet hetekkel ezelőtt megszüntette a IX. Kerületi Rendőrkapitányság, ám a sértett és jogi képviselője az ügyészséghez fordultak, mert szerintük nem kellő alapossággal folyt a nyomozás. A IX. Kerületi Ügyészség végül alaposnak ítélte meg a panaszt, így az eljárás folytatódik a férfi ellen, aki egy fontos vallomás szerint egyik kulcsfigurája annak a lengyel állam sérelmére elkövetett áfacsalás-sorozatnak, amelyről egy tanú állította: a bűncselekményt elkövető bandának két volt magas beosztású rendőrön kívül Staudt Gábor, a Jobbik volt parlamenti képviselője is tagja volt. Igaz, Staudt ezt végig tagadta és pereket kezdeményezett portálunk, valamint informátorunk ellen, de az egykori politikus összes kezdeményezése elvérzett a bíróságon.
A IX. Kerületi Ügyészség utasítására a rendőrség újra nyomoz a milliárdos áfacsalási ügybe keveredett volt NNI-s főrendőr és Jobbik-szakértő, F. László egyik bűntársa ellen, akit 52 millió forintos csalással gyanúsítottak meg a rendőrök – tudta meg a PestiSrácok.hu. Ahogy azt már többször megírtuk: az ügy előzményeihez hozzátartozik, hogy 2018 márciusában a PestiSrácok.hu rögzítette és nyilvánosságra hozta azt a videóvallomást, amelyben egy tanú arról beszélt: milliárdokat elcsaló, nemesfémmel kereskedő bűnszervezet tagja volt Staudt Gábor egykori jobbikos politikus. A kiugrott bandatag feljelentést is tett, állítva: családjával együtt halálos fenyegetést kapott. Azt mondta, hogy a több milliárdos áfacsalást végrehajtó bandát a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) egykori alezredese, F. László irányította, aki korábban évekig Staudt bizalmasa és tanácsadója, illetve a Jobbik szakértője volt. Forrásunk hozzátette: kettejüknek a bűnös úton megszerzett vagyonnal hosszú távú politikai céljaik voltak, többek között az, hogy Staudt „minimum belügyminiszter” legyen, az alezredes pedig legalább az államtitkára (Staudt több pert is indított portálunk és riportalanyunk ellen, ám mindet jogerősen elbukta). F. László mellett a bűnszervezet tagja volt még egy másik, a bűncselekmény kezdetén még hivatalban lévő NNI-s alezredes, R. Sándor is.
A nemesfémmel üzletelő bűnbanda ellen Magyarországon és Lengyelországban is nyomozás indult. Itthon a Fővárosi Nyomozó Ügyészség (korábban nevén: Budapesti Nyomozó Ügyészség) járt el, míg a lengyeleknél egy speciális, „maffiaellenes” ügyész által irányított, szervezett bűnözés, terrorizmus, nemzetközi kábítószer-kereskedelem és gazdasági bűnözés ellen fellépő különleges rendőri egység indított nyomozást az F. László vezette csapat ellen. Később a két szervből létrehozott, közös nyomozócsoport kezdett vizsgálódni az ügyben. Megjegyezzük, az alapügytől elkülönítve, hivatali visszaélés gyanúja miatt a Központi Nyomozó Főügyészségen (KNYF) is indult nyomozás 2018 végén, ám pár hónappal később, elévülés okán megszüntették az eljárást. Úgy tudjuk, azért a KNYF-re került ez az elkülönített ügy, mert mentelmi joggal védett személlyel kapcsolatban vizsgálódtak. Figyelemre méltó, hogy mentelmi joga abban az időben a csapatból egyedül Staudtnak volt.
Háromszázmilliós droglabor a tanú számláján
Ehhez a csoporthoz köthető az a P. Bálint is, aki egy kulcsfontosságú vallomás szerint a milliárdos biznisz lengyel vevőjével hozta össze F-éket. A lengyel férfi azóta már szökésben van, hiszen a helyi maffiaellenes egység kérésére körözést adott ki ellene a bíróság. P.Bálint később egy nemesfémekben utazó vállalkozót egy svédországi üzletbe vont bele, aminek a vége az lett, hogy a férfinek 52 millió forintos kára keletkezett, P. Bálintot pedig csalással gyanúsították meg (részletek itt). Csakhogy a IX. Kerületi Rendőrkapitányság később megszüntette a nyomozást arra hivatkozva, hogy nem bizonyítható a bűncselekmény, mert a gyanúsított tagad, és hozott két tanút, akik az ő álláspontját erősítik. A portálunk birtokába került rendőrségi határozat szerint a nyomozók hitelt adtak két olyan személynek, akiknek a szavahihetőségét egy hangfelvétel is kétségbe vonja, ráadásul egyikük egy elítélt bűnöző, akit egy droglabor működtetése miatt vontak felelősségre egy éve. B. Péter az elfogása előtt nem sokkal tanúskodott P. Bálint mellett, de a szembesítésre már nem tudott elmenni, mert lecsapott rá és társaira a BRFK kábítószer-bűnözés elleni osztálya, valamint a bűnügyi bevetési osztály nyomozói. Összesen háromszázmillió forint értékű metamfetamint találtak náluk, amiből minimum 100-150 kilogramm amfetamint tudtak volna előállítani a magyar és szerb bűnözők.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS