A “More Europe”-ról, vagyis az EU további központosításáról és ezzel szemben az “okosabb” Európáról beszélgetett Varga Judit igazságügyi miniszter Szarvas Szilveszterrel a PestiTV Világugar extra című műsorában adott exkluzív interjújában. A miniszterasszony arról is beszélt: a birodalmi központ és a régi tagállamok azt képzelik, diktálhatnak a magyar politikában, fittyet hányva a demokratikus választások eredményére. Szóba került az is: Nyugaton már ott gellert kap a demokrácia, hogy a többségi akaratból kormány alakító győztes pártok kénytelenek koalícióra lépni egy vadliberális partnerrel, mint láthatjuk Németországban és Ausztriában, a jogállamiság felkent védelmezői meg éppen a jogállamiságot csúfolják meg avval, hogy álhírekre alapozva mondanak ítéletet Magyarország és Lengyelország fölött, és ez alapján az uniós forrásokat is meg akarják vonni.
Hogyan illeszkedett be Magyarország az unióba, hogyan igyekezett viselkedni a különféle helyzetekben – többek közt ezt a kérdést boncolgatta Varga Judit és Szarvas Szilveszter a miniszterasszony a PestiTV-nek adott exkluzív interjújában. Varga Judit a műsorban úgy fogalmazott: nem több, központosítottabb Európa, hanem egy okosabb, bővített Európa tudja megoldani a kontinens problémáit. A miniszterasszony úgy fogalmazott, a “birodalmi központ” nem tud olyan problémákat megoldani, amilyeneket a tagállamok belpolitikai sajátosságai jelentenek.
A végén elfelejtik, hogy itt színek vannak. Egység a sokféleségben az unió jelszava, de legalább olyan fontos az egység, mint a sokszínűség
– emlékeztetett Varga Judit, megjegyezve: a “több Európát, több központosítást” üzenet a birodalmi törekvések szónoklatai közé tartozik, amelynek Magyarország ellene van.
Arra a felvetésre reagálva, miszerint a brüsszeli liberális elit és a balliberális hadsereg a jogállamisági viták kapcsán mindent eszközt bevet, Varga Judit kifejtette: védekezni kell a magyar jogállamiságot érintő álhírek ellen, hiszen gyakran ezek Brüsszelbe kijutva befolyásolnak egyes döntéshozási mechanizmusokat. Emlékeztetett: ezeknek a döntéseknek a végén életről és halálról van szó.
Ezért kell egyre keményebb hangot megütni a jogállamisági vitákban! Hogyan is gondolják a jogállamiság védelmezői, hogy a jogállamiság ellenében álhírekre, nettó hazugságokra alapozva fog majd egy európai bizottsági tisztségviselő ítéletet mondani az egyes országokról
– figyelmeztetett.
Ezért is van “baj” velünk. Mi mindig figyelmeztetjük a partnereinket az uniós szerződések szövegeire, amelyekben pontosan meghatározták, mi a közösségi és mi a tagállami hatáskör
– fogalmazott.
Szó esett még azokról az ellenzéki politikusokról is, akik az álhírek terjedését segítették, akik gombnyomásaikkal nem a magyar érdekeket igyekeznek segíteni, hanem sokkal inkább hátráltatják azt, és azon dolgoznak, hogy hogyan helyezzenek még nagyobb nyomást a kormányra. Az európai liberálisok, a Renew Europe magyarországi tagozatáról, köztük a Momentumról szólva Varga Judit úgy fogalmazott:
a frakció tagjainak viselkedése olyan, mintha próbálnának külső termékeket importálni és kipróbálni a magyar társadalmon. De nem azt látom, hogy leültek volna a tervezőasztalhoz, hogy végiggondolják, mi jó a magyar nemzetnek, mitől leszünk mi egy gazdaságilag erős, nemzeti identitását mindenkor megvédeni képes nemzet, hanem megragadják a brüsszeli frakcióközpontban az éppen aktuális propagandát és rá akarják erőltetni a magyar társadalomra.
Az igazságügyi miniszter a téma kapcsán megjegyezte: Magyarország kitanulta az európai szabályrendszereket, a liberális elitet pedig az bosszantja, hogy a saját szabályaik mentén tudja Magyarország érvényesíteni érdekeit. A járványidőszak alatti online életről is beszélt Varga Judit, aki elmondta: számos videokonferencián vett részt, ami egy újfajta kihívást jelentett számára.
Az én stábom se úgy érkezett hozzám, hogy mindenki tudta volna, milyen emojikat vagy milyen trükköket kell használni
– mondta a miniszter azzal kapcsolatban, hogy ő hogyan igyekszik a Facebookon fent lenni. Hozzátette: konzervatívként akár tetszik, akár nem, a közszereplőknek ki kell venniük a részüket az online kommunikációból, hiszen így juthatnak el leggyorsabban a legtöbb választóhoz.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS