Pesti Srácok

Varga Judit: Magyarország nem fogja korlátozni a bírói mentelmi jogot

null

Magyarország nem fogja korlátozni a bírói mentelmi jogot – hangsúlyozta az igazságügyi miniszter csütörtökön az MTI-nek.

Varga Judit elmondta: a magyar kormány az elmúlt két kormányzati ciklusban számos intézkedést vezetett be a korrupció visszaszorítására.

– közölte.

PestiSracok facebook image

– mutatott rá az igazságügyi miniszter, majd hozzátette: Magyarország a korrupciós jellegű büntetendő cselekményekre vonatkozó valamennyi GRECO-ajánlást teljesítette és az Európai Unió számos tagállama előtt jár a többi ajánlás tekintetében is.

– közölte Varga Judit.

– mondta az igazságügyi miniszter, hozzátéve: Magyarországon a bírói pályázatok elbírálása összetett, többszereplős folyamat, amelyben a bírósági igazgatás szinte valamennyi szereplője érdemi szerepet játszik, és amelyre a bírákat érintő GRECO-ajánlások nincsenek tekintettel. Varga Judit továbbá kiemelte: a mentelmi jog jelenlegi szabályai biztosítják, hogy a bírák és ügyészek feladataikat befolyástól és zaklatástól mentesen láthassák el.

– hangsúlyozta az igazságügyi miniszter.

Forrás: MTI; Kiemelt kép: PS/Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.