Pesti Srácok

Cavani játékáért imádkozik Uruguay – négytől a tévé előtt a helyünk!

Cavani játékáért imádkozik Uruguay – négytől a tévé előtt a helyünk!

Csúcs ez a világbajnokság, és ez most, pénteken is bebizonyosodhat: megkezdődnek a negyeddöntők. Mind az Uruguay–Franciaország, mind a Brazília–Belgium meccseken garantált lesz a csúcsfutball. Valószínűleg a látvány is.

Sokat jelent, hogy az egész világbajnokság legszínvonalasabb, legizgalmasabb napját várjuk pénteken, előbb az Uruguay–Franciaország (16ó), majd a Brazília–Belgium (20ó) negyeddöntő következik. Foglalkozzunk először az első meccsel.

Bár a fogadóirodák szerint a francia csapat a nagy esélyes, azért jó, ha tudjuk, hogy az uruguayi együttes képes lehet bejutni az elődöntőbe. Erre persze jóval kisebb lesz az esélye akkor, ha – és ez sajnos most elég valószínű – Edinson Cavani nem léphet pályára. Márpedig az uruguayi világklasszis egészségi állapota továbbra is bizonytalan, ez pedig azt jelenti, hogy az egész ország aggódhat. Jó hír, hogy legalább a másik zseni, Luis Suárez biztosan játszik. De ketten együtt az igaziak, ahogyan azt a portugálok elleni zseniális első gól is bizonyítja.

A másik oldalon az eltiltott Blaise Matuidi lehet a legkomolyabb hiányzó, de az ő szerepét össze sem hasonlíthatjuk Cavaniéval. Máskülönben a franciák a legerősebb összeállításukban léphetnek pályára, tehát ott lesz a csapatban a hihetetlenül veszélyes Griezmann–Mbappé kettős is. Fel lesz adva a lecke a kőkemény uruguayi védőknek, elsősorban a remek Godín–Jiménez duónak, hogy valahogy levegyék a pályáról a két franciát.

PestiSracok facebook image

De hova álljanak a belgák?

Az esti brazil–belga csúcsrangadóra Brazília kezdőcsapata már megvan: Alisson – Fagner, Th. Silva, Miranda, Marcelo – Paulinho, Fernandinho – Willian, Coutinho, Neymar – Gabriel Jesus.

Természetesen játszik Neymar, akit a nyolcaddöntő után zseniális pojácának neveztük. Bár boldog-boldogtalan megszólalt már a szabálytalanságokra rájátszó brazil csatárral kapcsolatban, most már azt is összeszedték, hogy mennyit fetrengett. Összesen mintegy 14 percet. Ránézésre úgy tűnt, hogy csak Mexikó ellen ennyit szenvedett, de ez egy összesített adat. A legkevésbé a szerbek ellen szenvedett (Mexikó/5:29, Szerbia ellen/1:56, Svájc ellen/3:40, Costa Rica ellen/2:45).

Lépjünk tovább a futballra. Igazából eddig sem Belgium, sem Brazília nem volt túl meggyőző, de céljukat elérték, az elődöntőért küzdhetnek. Mindkét együttesnek brutálisan erős a középpályás-sora, a belgák egy igazi centerrel (Lukaku), a brazilok két mozgékony, képzett csatárral (G. Jesus, Neymar) lépnek pályára. A mérkőzés nagyjából megtippelhetetlen, de az biztos, hogy remek lenne egy korai gól.

A program elkészültét a Tippmix forgalmazója, a Szerencsejáték Zrt. támogatta.

Fotó: MTI/EPA

Ajánljuk még

Vasárnapi autóbusz-szerencsétlenség: voltak már problémák a szervezőkhöz köthető utak körül

Exkluzív 2021 augusztus 17.
Nem először került a sajtóhírekbe és a figyelem középpontjába az az utazásszervező cég, amelynek bérelt autóbusza vasárnap hajnalban 8 ember halálát okozó balesetet szenvedett az M7-es autópályán – tudta meg a PestiSrácok.hu. 2019-ben több sajtóorgánum is beszámolt róla, hogy magyar egyetemisták franciaországi síútja vált tortúrává, miután a magyar utazásszervezők hibás műszaki állapotú, román buszokkal vágtak neki a több ezer kilométeres útnak, végül az utasok egy része saját költségére, önállóan utazott haza. Majd még kártérítést sem kaptak. A "Suli Sí" szervezőcsapat és a hétvégi szerencsétlenségben érintett Rolitúra gyakorlatilag azonos céges hátteret mutat. Az Index és az Origo korábbi cikkei szerint az utakat szervező vállalkozók korábbi utazási irodáit többször megbüntették; volt olyan iroda, amely éveken át engedélyek nélkül hirdetett utakat.

Az Állami-lakótelepről indulva lett a világ legdrágább játékosa és az utolsó magyar vb-gól szerzője – Détári Lajos hatvanéves!

Exkluzív 2023 április 24.
Alapembere volt az 1980-as évek világverő magyar válogatottjának, ő magyar foci eddigi utolsó világklasszisa, egyben ő szerezte a magyar labdarúgás utolsó világbajnoki gólját is. Középpályás létére rendkívül gólerős volt, ugyanakkor irányítani is zseniálisan tudott, labdáinak, utolsó passzainak pedig mindig szeme volt. A Németországban, Görögországban és Olaszországban is sztárrá váló egykori csodálatos játékos, Détári Lajos ma ünnepli hatvanadik születésnapját, írásunkkal előtte tisztelgünk.