Pesti Srácok

Enyhe hiányérzet - Némi örömmel

Enyhe hiányérzet - Némi örömmel

Lehet, bennem van a hiba, és nem a megfelelő helyeken kerestem a

live stream

-et. Azt a bizonyos élő közvetítést, amelyen végignézhetem a tekerőlantos kelevézek, meg az üllési néptáncosok fellépését. Ahol együtt énekelhetek a

RomErrel.

Ahol meg tudom szemlélni az egész napos családi programra kiérkezőket, hogy egy kicsit képet kapjak ennek az új mozgalomnak (pártnak?) az első szárnybontogatásairól. No, kerestem

Toroczkai

PestiSracok facebook image

oldalán. Kerestem a

Mi Hazánk

központi oldalán. Még a

Vadhajtásokat

is meglátogattam. Sehol semmi. Mindjárt háromnegyed négy. Bő negyed óra, és zászlóbontás… Persze értem én. Nyilván nem az a gond, hogy a lelkes, újonnan felállt csapatban senki nem értene a közösségi oldalak applikációihoz. Hogy politikai palettánk legújabb szerveződésében mindenki digitális analfabéta lenne. Inkább… Inkább amolyan célzatosságot látok a dologban. S persze azon sem fogok csodálkozni, amikor majd mégis beindul az élő közvetítés. Válogatott kameraállásokkal, kistotállal, sok-sok közelivel. Csakhogy a mozgalom által kiadott sajtóközlemények és egyéb nyilatkozatok között központi szerepet foglalt el, miszerint a

Mi Hazánk

egy éven belül erősebb kíván lenni, mint a Jobbik. Hát… így nem fog menni. Még akkor sem, ha lyukas zászlókat osztogatunk. Mert amíg nemcsak a zászlókon vannak ezek a lyukak, hanem a széksorok között is, addig minden gigászi törekvés csak ábránd marad. Illetve a legvégső esetben el lehet sütni a ballib ellenzék egyik kedvenc mantráját, hogy hát

sokkal többen vagyunk, mint amennyinek látszunk

.   Viszont a végére azért egy érdekes, ámbátor nem biztos, hogy koherensen Toroczkaiékhoz köthető hír. Az ügynökakták megnyitását követelő, a komcsi luxusnyugdíjak eltörlését is harcukként zászlajukra tűző Mi Hazánk mozgalom zászlóbontásának napján

meghalt Nyers Rezső

() VBT ()

(Fotó: MTI)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!