Pesti Srácok

Senkibalaton és Drágalángos

Senkibalaton és Drágalángos

Senkibalaton és Drágalángos édestestvérek. Minden év júniusában reinkarnálódnak ugyanabba a testbe, hogy szeptemberben együtt legyen végük. Senkibalaton és Drágalángos - bár szüleik másra szánták őket - az újabb kétharmadért dolgoznak.

***

„Mindenki külföldön nyaral, a Balaton kong az ürességtől.”

PestiSracok facebook image

– hallom a liberális sajtóorgánumokban, miközben a kormánypárti vagy kormányközeli friss tudósítások arról számolnak be, hogy kilométeres sor áll az M7-es autópályán, mert mindenki jön haza a Soundról. Persze kormányellenes olvasóim erre azt mondhatják, hogy pontosan a jobboldali sajtó ferdíti az igazságot, s mindebből egy szó sem igaz. Igen ám, csakhogy az olyan, a Facebook-nál politikailag a szabályozatlanabb portálokon, mint például a TikTok, egyre-másra kerülnek ki azok a kisvideók, amelyekben az emberek a dugóban állva araszolnak, valahol Tác és Velence között. Uram bocsá’ a sofőrt a kocsiban hagyva kiszállnak az utastérből, és a leállósávban gyalogolnak, hogy aztán a dugó elmúltával (

valahol a Budaörsi út környékén

) visszaszálljanak, és viszonylag normális tempóban folytassák az utat hazáig. Tegnapelőtt és tegnap természetesen más volt a helyzet. Akkor a fiatalok és kevésbé fiatalok arról posztoltak, hogy egy gombostűt nem lehet leejteni, akkora a tumultus. S bizony, egyeseket még az orkán erejű szél és a hatalmas vihar sem tántorított el attól, hogy a vízparton bandázzanak. Nos, ebben a látszólagosnak cseppet sem mondható ellentmondásban vergődik az RTL Klub, a 444, a Telex és társaik.

***

Ráadásul meg is indokolják, hogy miért nem kelendő árucikk a Balcsi: természetesen a drága lángos miatt. Ami, ugye, csak és kizárólag Orbán miatt mostanra átlépte az 1500 forintos lélektani határt. Mondják ők. Csakhogy a már említett, kormányközelinek a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető Balaton Soundon kétezer felett volt a lángos. És 110 ezerbe került a háromnapos jegy, amihez, ugye, hozzá kell adni a szállásköltséget, az étkezést, és egyéb más (

a törvény által vélelmezhetően büntetendő

) járulékos költségeket. Hogy ez aztán sok vagy kevés, azt a bulizónak magának kell eldöntenie. Ha egész évben erre spórolt, és jól érezte magát, akkor rendben van a dolog. Ha a szülei pénzét költi, akkor is rendben van, amennyiben a szüleinek ez így megfelel. Más a helyzet a családok esetében, akik bizony az „apuka, anyuka, egy-két gyerek” relációban iszonyatos pénzeket hagyhatnak ott a strandon. De vajon miért? Azért, mert minden egyre drágább? Nem! Hanem azért, mert az instabil nemzetközi helyzet miatt kialakult válságban, ahol minden egyre drágább, még mindig a régi beidegződéssel cselekszünk. Éltesebb korú olvasóim bólogatni fognak, ha azt mondom, hogy a strandok sosem tartoztak az olcsó helyek közé. S az államilag limitált fizetések korában igencsak meg kellett gondolni, hogy mire mennyit költ az ember. Nyilván a gyerek fagyiján nem lehetett spórolni. Minden máson azonban igen. S ez alól még a hideg sör sem képezett kivételt. A megoldás, amihez nem kell atomtudósnak lenni: a hűtőtáska. Ebbe aztán belefért minden, ami ahhoz kell, hogy az ember komfortosan érezze magát a plázson, s mégse kelljen hozzá magas kamatú személyi kölcsönt felvennie. Csak hát itt jön a régi beidegződés, ugye. Hogy hát olyan ciki, annyira égő. Hogy mindenki eszi a jó meleg, túlárazott hekket, mi meg ott szottyogunk a szalámis zsömivel, jobb esetben a szeletelt kenyerek közé szorongatott, megereszkedett rántott husival. No, pontosan ez az a bizonyos régi beidegződés. Mert ha valami változik, nekünk is változnunk, változtatnunk kell. Ez mindig így volt, mindig így is lesz. Legalábbis addig, amíg ki nem nyitnak a vállaltan kormányellenes sütödék és éttermek, ahol amolyan Orbán-ellenes antihatósági, mesterségesen alacsonyan tartott áron lesz majd kapható az étel-ital. Akkor aztán én is leszek annyira opportunista, mint azok a liberálisok, akiknek tökéletesen megfelel a 480 forintos üzemanyag, és szépen én is itt kosztolok majd.

***

Aki viszont Senkibalatonnal és Drágalángossal, ezzel a két kis gnómmal akarja mesterségesen generált hazugságban tartani a közvéleményt, az borítékolhatóan bukásra van ítélve. Csak sajnos, amikor megbukik, ugyanazt hozza majd fel indokként, amit a drága lángos esetében:

„Orbán a hibás.”

() VBT ()

Kiemelt kép: Getty Images

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.