Pesti Srácok

Kozma Imre atya: Senki nem ismerte úgy egyházunk veszteségeit, mint XVI. Benedek - PS-videó és könyvajánló

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat évek óta minden karácsonykor egy könyvet is ajándékoz a rászorulóknak és az adományozóknak egyaránt. Ebben az évben Joseph Ratzinger, a későbbi XVI. Benedek pápa "A föld sója" című könyvére esett a választás. A könyv egy beszélgetést tár az olvasói elé, melyben Peter Seewald német újságíró beszélgetett az egykori bajor bíborossal. Kozma Imre irgalmas rendi szerzetes, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapítója a Polbeat különleges karácsonyi felvételén, még Benedek emeritus pápa életében ajánlotta a kötetet (videónkban) idézve a pápává választása előtt hittani prefektusként tevékenykedő teológusról a kötetben olvasható jellemzést, miszerint "korunk egyházának veszteségeit és drámáját kevesen ismerik olyan jól és fájdalmasan, mint ez az egyszerű, bajor paraszti sorból származó ember".

Kozma Imre atya szeretettel ajánlja mindenki számára a könyvet elolvasásra, akik egy másik - egy "paraszti Bajorországból származó, okos ember" szemszögéből szeretnék megismerni, hogy a Katolikus Egyház korunkban milyen régi-új problémával került szembe.

Nincsenek tabukérdések

A könyvben olyan kérdésekre is válaszokat kapunk, melyeket hívők és nem hívők milliói tesznek fel maguknak naponta a cölibátusról, a tévedhetetlenség dogmájáról, a születésszabályozásról, az elváltak újraházasodásáról vagy az egyházi népszavazásról. Vajon milyen mértékben alkalmazkodhat Róma a modern kor elvárásaihoz? Joseph Ratzinger, a Hittani Kongregáció prefektusa olykor meghökkentő, de mindig gondolatébresztő válaszokat ad ezekre a kérdésekre. A Kúria ilyen magas rangú tagja még soha nem nyilvánított ennyire átfogó véleményt a kereszténység központi kérdéseiről.

PestiSracok facebook image
XVI. Benedek pápa, Joseph Ratzinger: A föld sója (interjúkötet a magyar máltai rend kiadásában) - Fotó: Hatlaczki Balázs/PS

Vezető képünkön Kozma Imre atya látható a PestiSrácok.hu munkatársainak társaságában, az ünnepi Polbeat felvétele után, a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőben. A teljes Polbeat-beszélgetés ITT nézhető vissza! Fotó: Hatlaczki Balázs/PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!