Pesti Srácok

És lehet tovább rombolni a bíróságok tekintélyét!

null

Az Index szerint Orbán Viktor a bíróságok ellen hangolja a közvéleményt. Szerintem a közvéleményt ebben az ügyben nem kell hangolni, arról bizonyos bíróságok és némely bírók gondoskodnak. A bíróságok nyilvánosságra hozzák az ítéleteiket – érdemes szemezgetni közöttük, ha az ember még érveket keres a jogrendszer totális diszfunkcionalitásának bizonyításához. A következő napokban csak az elmúlt rövid időszak terméséből fogunk szemezgetni, nehogy már tendenciózusnak látszódjunk.

Egyébként ez az egész olyan, mintha a bíróságok a minél rosszabb, annál jobb elve alapján akarnák elérni az Isztambuli Egyezmény ratifikálását. Először a bíróság közleménye következik a maga teljességében egy ítéletről:

Tehát 1 év 4 hónap börtön, két évre felfüggesztve. Ezért:

PestiSracok facebook image

Meg ezért:

Ja, és ezért:

Mindeközben a sértett a következő sérüléseket szerezte:

Hát az enyhítő körülmények felsorolásával nem fárasztottak bennünket. Például az elkövető a sértett (nehogy már áldozatot írjunk) testfelületének 90 százalékát épen hagyta. Kihúzta a tóból, ahová halálos rémületben, meztelenül menekülve, végső kétségbeesésében beleugrott késes üldözője, kínzója elől. Micsoda grállovag.

Lehet, hogy ez a nő nem viselkedett szépen második gyermeke apukájával, láttunk már ilyet. De ha a bíróság szerint csinált olyasmit, ami enyhítő körülményként szolgált az elkövető számára, akkor azt is bele kellene írni a közleménybe, hogy az olvasó ne gondolja már azt, hogy a bíróságnak teljesen elment az esze.

Lehet persze, hogy nekem ment el, és ennek ennyi az ára a mai magyar jogrend szerint. Akkor azonban ne csodálkozzunk semmin.

Ajánljuk még