Pesti Srácok

Fogadjunk, hogy így reagálnak majd a Tisza-szektások a hamarosan aktuális eseményekre!

Fogadjunk, hogy így reagálnak majd a Tisza-szektások a hamarosan aktuális eseményekre!

Emlékszik mindenki arra az időszakra, amikor évekig hallgatnia kellett a jobboldali szavazóknak, hogy mekkora “Fidesz-birkák”, mert vakon követik Orbán Viktort, és mindent elhisznek a miniszterelnöknek? A Tisza-szekta megjelenésével a “birka” szó visszanyerte régi értelmét, és egy kedves, puha, legelésző állat jut legfeljebb eszünkbe, ha ezt halljuk. Viszont komolyan megijedünk attól (miközben kicsit nevetünk is), hogy olyan emberekkel élünk egy országban, akik vasárnap este elhitték, hogy egy 63 százalékos győzelem egy időközi választáson azt jelenti, hogy “Orbánnak vége”, és hogy Magyar Péter nem azért nem indult el, mert egy gyáva sz@r, hanem azért, “mert inkább 2026-ra készül”, vagy azt, hogy “nem akart lealacsonyodni ehhez a versenyhez.” Ha hiszik, ha nem, ezek és ehhez hasonló vélemények olvashatóak Magyar Péter posztja alatt, aki épp Kubatov Gábor és Rogán Antal lemondását követeli, mert nyert a Fidesz. Értik, ugye? De mindez megihletett: szóval arra kérem a kedves olvasót, hogy fantáziáljunk egy kicsit arról, hogy a közeljövőben hogyan fog reagálni a Tisza-szekta a fontos politikai eseményekre.

Ha a Fidesz megnyeri a választást 2026-ban:

  • Ezért nem akartak ezek előrehozott választást tartani 2025-ben, mert aljas módon kivárták, hogy olyan helyzetben legyenek, amikor ők győznek.
  • Csak azért nyertek, mert Orbán és bandája a mi pénzünkön kampányolt, a mi adóinkból finanszírozták a saját céljaikat. Tulajdonképpen mi győztünk, vagyis a Tisza, ezért új választást kell kiírni, mert a végeredmény nem elfogadható.
  • Direkt úgy számoltak, hogy nekik kedvezzen. Ha az EP-választás eredményét és a Tiszára szavazók számát hozzáadjuk, akkor tulajdonképpen mi nyertünk. Orbán direkt nem veszi figyelembe az emberek akaratát.
  • Csak azért szavaztak az emberek a Fideszre, mert tőlük függ az egzisztenciájuk.
  • De csak az emberek 60 százaléka szavazott rájuk, vagyis 40 százalék nem. És van egy csomó gyerek is, aki nem szavazhatott, szóval ez nem tükrözi a magyar emberek akaratát.
  • Az a baj, hogy hagytátok a pénzért vett szavazást. Nyilván csak ez történhetett.
  • Állítólag olyanok is szavaztak, akiket még soha nem láttak. 50 éve nem lakott házakba vannak bejelentkezve.
  • Nem számít. A keménymag nyugdíjas szavazóikat tudták csak elvinni…

Ha a Tisza nem indul 2026-ban a választáson:

PestiSracok facebook image

  • Magyar Péter nagyon jól tette, hogy nem alacsonyodik le egy ilyen egyenlőtlen versenyhez.
  • Magyar Péter felismerte, hogy az emberek rettegnek, félnek a Fidesztől, és nem akarta, hogy bárkinek kockáztatnia kelljen a megélhetését és a biztonságát.
  • Eljátszották a demokráciát. Egyedüli esélyként nem volt más alternatíva.

Ha nagyon kevesen lennének (ahogy általában) Magyar Péter rendezvényén:

  • A fiatalok, akik velünk értenek egyet, sajnos külföldre menekültek Orbán elől, de lélekben itt vannak velünk.
  • Menjünk a TV-székházhoz!
  • Előrehozott választást! Az Országgyűlés oszlassa fel önmagát!
  • Nem jönnek ki, mert félnek. Orbánék orosz drónokkal nézik, hogy ki van itt, és aki itt van, azt ki fogják rúgni a munkahelyéről.

Ha Budapesten lenne a Putyin-Trump találkozó:

  • Szégyellem, hogy magyar vagyok, amikor nálunk dönt a szabad világ sorsáról három diktátor.
  • Egyszerre két nagyhatalomnak is kiárusította az országot Orbán.
  • Erre szüksége is van, hogy ne söpörje el a népharag, és hatalmon maradhasson. Árad a Tisza!
  • Jó lenne, ha Orbán inkább a magas inflációval, a magas árakkal, az általános drágulással, a nem működő közszolgáltatásokkal és a mélyszegénységgel foglalkozna.
  • A pánikhangulatát már tapasztalni lehet a “nemzeti együtt bűnözés” soraiban, ezért most mindent bedobtak, ettől remélik a kiutat.
  • A Fidesznek vége! Vége van! Önmagában már nem élné túl, marketingre volt szükségük.
  • Orbánnak csak a saját és az orosz érdek számít. Jó, meg az amerikai is, akkor sem, ha ezek nem egyeznek, mert csak saját magára gondol, meg arra, hogy lophasson.

Ha nem Budapesten lesz a találkozó:

  • Nem tudom, miben reménykedett, senki nem áll szóba vele, elszigetelődött.
  • Orbán miatt maradtunk le erről a történelmi lehetőségről.
  • Nyilván nem akartak idejönni. Hogy néz ki ez az ország 14 év Fidesz-kormányzás után?
  • Nem is értem, hogyan gondolták! A hivatalok élére azonnal független szakértőket! Azonnali átvilágítás! Mire várunk még?
  • Ideje szembenézni a Fideszben azzal, hogy a rendszer, amelyet mindenáron fenn akarnak tartani, megbukott. Itt a vége.

Ha véget ér az ukrán háború:

  • Na, majd most kíváncsi vagyok, hogy mit talál ki a kormány, hogy miért nálunk a legdrágább minden. A háborús inflációra nem lehet már fogni.
  • Kíváncsi vagyok, milyen dumával tartja majd fent a “diktátor” a vészhelyzetet, hogy bármit megtehessen.
  • Ha Magyarország is részt vett volna a fegyverszállításban és Ukrajna támogatásában, akkor Putyinnak esélye se lett volna. Orbán megmentette a főnöke seggét.
  • Megint el fogják adni a narancsos buktát orosz krémtortának.
  • Ideje lenne a Fideszes kamuprofilokat csoportosan kiszűrni, jelenteni, mert nagyon elszaporodtak.
  • Ez még nem a béke. Mi tiszások 2026-ra készülünk. Majd a győzelmünk után…
  • Nálam a Tisza nyerte meg ezt a háborút.

Na, valami ilyesmi. Remélem, nevetgéltünk egy kicsit. De amúgy tényleg ilyen, amikor egy szektavezér embereket irányít, akik meg hipnózisban követik. De egy percig se gondoljuk, hogy ez az egész egy vicc. Emlékezzünk rá, hogy Magyar Péter, miután Tolna megyében bő 60 százalékos győzelmet aratott a Fidesz, felszólította Kubatov Gábort és Rogán Antalt arra, hogy mondjanak le, mivel szerinte a győzelem nem számít, ha a részvétel szerinte alacsony. A lényeg, hogy úgy legyen, ahogy éppen ő akarja, a hívei pedig ugyanígy gondolják, ahogy ő.

Ahogy azt se felejtsük el, hogy ennek az embernek ezrek hitték el azt, hogy Orbán Viktor nem engedi, hogy a gyermekotthonokba ajándékokat vigyenek, miközben Magyar Péter konkrétan pártpolitikával akarta zaklatni a gyermekotthon lakóit. A hívei pedig pontosan azt gondolják erről, amit ő.

És valószínűleg arról is, amit Magyar Péter tanácsadója mondott, vagyis hogy „haljon meg pár százezer ember, lőjenek szét néhány tucat várost, legyen hatalmas életszínvonal-csökkenés, aztán meg megint kijózanodás.” Mert bizony ezt mondta. És nekik ez is rendben van.

És a végére mondok valami durvát:

Ebben a pár százezer emberben ön és az ön gyermeke is benne lehet. A szektát ez nem zavarja.

Ajánljuk még

Vajon minek és hogyan állított ki százegy kutyaútlevelet a határzár idején az állatorvosi praxisát szüneteltető Hadházy Ákos? - Frissítve: reagált Hadházy

Exkluzív 2021 március 23.
2020 januárja óta összesen száznál is több kutyának állított ki útlevelet Hadházy Ákos, a két pártot már elhagyó, jelenleg független országgyűlési képviselő, aki leadott vagyonnyilatkozata szerint hivatalosan szünetelteti állatorvosi praxisát – tudta meg a PestiSrácok.hu. A helyzet több szempontból is kínos: először is, az országgyűlési képviselők jogállásáról szóló törvény szerint parlamenti képviselő kereső tevékenységet nem folytathat, még ha valamilyen szellemi tevékenységet végez is, azért pénzt nem fogadhat el. A kisállat útlevél kiállítása azonban nagyon is pénzbe kerül, az okmányt kiállító állatorvos is kötelezően fizet ezért a kamarának. Ha saját cégen keresztül jutna a tevékenysége ellentételezéséért pénzhez egy honatya, azt is be kell jelentenie az Országgyűlés elnökének. Csakhogy Hadházy Ákos – úgy tudjuk – nem ezt jelentette be, hanem az ellenkezőjét, hogy szüneteltetni a praxisát. Mellesleg ezt saját kézírással is leírta és ellenjegyezte, a vagyonnyilatkozatában. Ha mindez nem lenne elég, még egy kérdés felvetődik: mégis kinek, kiknek és miért állít ki valaki több mint száz kutyaútlevelet a koronavírus-járvány kellős közepén, amikor szinte az egész világ zár alatt van és az emberek sem utaznak. Cikkünk megjelenése után válaszolt kérdéseinkre Hadházy Ákos, aki a tőle szokásos diktatúrázás, orbánozás, fideszezés mellett elárulta: annyira szeret állatokat gyógyítani, hogy ingyen is megteszi, sőt, a jelek szerint az útlevelek kiállításakor szívesen megfizeti a kötelező illetéket is. A képviselő válaszát kérésére változtatás nélkül közöljük.

Nincs kezelhetetlen gyerek, csak meg kell tanulnunk nevelni – PS-interjú Beszédes Henrietta gyermeknevelés-specialistával

Exkluzív 2021 december 29.
Nem vagy rossz anya, és nincs olyan, hogy kezelhetetlen gyerek – vallja Beszédes Henrietta gyermeknevelési specialista. A kétgyermekes fiatal édesanya egészen új szemléletmóddal dönti le a sztereotípiákat és győz meg arról, hogy minden sokkal egyszerűbb a megoldás gyermeknevelési nehézségeinkre, mint eddig hittük. A legfőbb probléma, hogy senki sem mondja meg, tanítja meg, hogyan kell gyermeket nevelni, mi egyáltalán az, hogy nevelés – azt hisszük, ennek ösztönből kell jönnie. Találunk ugyan garmadával könyveket nevesebbnél nevesebb gyermekpszichológusok, szakemberek tollából, csak éppen a gyakorlatban valahogy nem úgy működnek a dolgok. Jön a patthelyzet, a mindennapos harcok és az önvád: nekem ez nem megy, rossz anya vagyok. Az sem túl nagy segítség, hogy oly könnyen ragasztanak bélyegeket a gyermekekre, mondják ki speciális nevelési igényűnek, nehezen kezelhetőnek, mert egyszerűen nem illik bele az átlagosba, a megszokottba, mert valamiért más. A megélt és ránk zúdított problémák özönében aztán a legfontosabbra figyelünk egyre kevésbé: hogy ki is az a gyermek, akit nevelünk, mit gondol, mit akar és miért, mi az, amitől egyedi, amitől különleges. Beszédes Henrietta szerint éppen ez lenne a lényeg és a kulcs az egyszerű neveléshez: látni, érteni és kibontakozni hagyni azt a másik emberi lényt, aki ránk bízta az életét, de attól az még az övé. Heni televíziós riporterből lett gyermeknevelési specialista. Édesanyaként és kommunikációs szakemberként jött rá, hogy a nevelés legfőbb eszköze pontosan az, amit a munkájában nap mint alkalmaz: a kommunikáció, a megértés és együttműködés.