Pesti Srácok

Magyar Pétert csak átverték, ő nem tehet semmiről!

Magyar Pétert csak átverték, ő nem tehet semmiről!

Magyar Péter csak lenyomta a felvevőgombot, irányított kérdéseket tett fel, meghallgatta a felvételt, megvágta és nyilvánosságra hozta. Nem tehet róla, hogy a volt felesége így megvezette. Bocsánat, az egy másik hangfelvétel. Szóval Magyar Péter csak meghallgatta, bereklámozta, megvágatta és közzétette a hangfelvételt, valójában csak átverték és már nem is úgy volt. Látjátok, hogy milyen jóember? Elmegy Canossát járni gyalog a piros BMW-vel a határon túli Magyarokhoz (sic!), hogy megkövesse őket, amiért veszélybe hozta őket. Ja, hogy a kárpátaljaiakról van szó? Vidék, vidék, nem mindegy? A messiás úr nem tévedhet, a Romulusz már újra mindig is fideszes volt, a Péter meg leváltja az Orbánt, szóval csak azért ült az évértékelő első sorában, hogy felkészüljön, ha le kell váltani Orbánt.

Jött a hír, hogy Magyar Péter egymillió lépést tesz a kampánybuszig és elmegy a határon túli magyarokhoz Erdélybe. Canossát jár a hátsó ülésen, mert igencsak alja politikai játszmára használta a határon túli magyarokat. Nevezetesen azt állította Ruszin-Szendi Romulusz száját használva, hogy Ukrajna ellen mozgósít már két éve a Honvédség. Kár, hogy amúgy nem ezért megy Erdélybe, de jól hangzik.

Zárójel: Van annak egy bája, hogy 12 éven keresztül habzó szájjal verte magát földhöz a mindenkori ellenzék Vadai Ágnes, honvédelmi leépítésért és a méhtelepek feltöltéséért felelős államtitkárral, hogy Horthy-fasiszta, revizionista, irredenta judeokrisztoid rendőrállamot épít a kormány a Honvédség fejlesztésével. Látszik az államtitkár asszony sokéves szakértelme, hogy szerinte a katonák a rendőrök, de mindegy. Aztán három éven keresztül ugyanilyen habzó szájjal verték magukat a földhöz, hogy vegyünk már végre fegyvereket, és ha lehet, akkor adjuk is oda azokat az ukránoknak. Majd mikor a vezérkari főnök közli, hogy háború van a szomszédban és fel kell készülnünk a legrosszabbra, azok akik három éven keresztül őrjöngve követelték Ukrajna felfegyverzését az önvédő háborújához, teljesen kiakadnak.

Szóval egyszeri tiszásként én így látom a dolgot: itt van ez a Ruszin-Szendi Romulusz, akit fideszes ügynökként azért fizet a Tóni, hogy dezinformálja Pétert. Mivel Péter egy jóhiszemű kedves fiú, aki a szeretetországot próbálja építeni, elhitte, hogy a Ruszin (Amúgy valaki mondta, hogy a ruszin az az orosz régies megnevezése. A russian-russzian-ruszin logika mentén ez logikusnak is tűnik– egyébként nem ezt jelenti- a szerk.– Biztos orosz ügynök is. Putyin pincsi, mint az Orbán) segíteni akar, és ért ahhoz, amit beszél. Ha tényleg az egyik régi beosztottjától és szimpatizánsától kapta a hangfelvételt a miniszterről, akkor mégis miért nem mondta el Péternek, hogy miről beszél a Szalay-Bobrovniczky? Na, fideszbirkák, erre mit léptek?

PestiSracok facebook image

Ezzel együtt Péter abban sem tévedett, hogy felvette (nem úgy, hanem a pártba), mert ez is egy újabb szeg a rendszer koporsójába. Egy újabb fidesznyik élhette ki a csalódottságát a nyilvánosságban. Ha ez a kárpátaljaiaknak kellemetlenül jött ki, mert az ukrán titkosrendőrség majd intenzívebben fogja őket megfigyelni, így jártak. Mentek volna el a frontra harcolni, aztán akkor biztos nem velük foglalkoznának a titkosszolgálatok.

Ja hogy én? Én nem megyek önkéntesnek harcolni. Van egy tyúkszem a talpamon, pattanásos az arcom, a hajam is görbe már. Nem való nekem a háborúzás. Az az olyan vidéki féléknek való, igazából s lövészárok se rosszabb, mint a kapát húzni a mezőn, vagy mit csinálnak ezek ott.

Oh, nagy Demszky a falon, segíts nekem, hogy megértessem az internet tudatlan népével. Ehhez négy bölcsész diploma is kevés: Budapest Karácsony Gergelye az ország Magyar Pétere. Az ember, aki ott se volt. Így nem is tehet semmiről.

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!