Pesti Srácok

Az eltartott kisujjakat felváltották a gondolkodó szavazópolgárok - Ezért bízom a polgári körökben

Az eltartott kisujjakat felváltották a gondolkodó szavazópolgárok - Ezért bízom a polgári körökben
Fotó: Máthé Zoltán

Orbán Viktor még nyáron Tusványoson jelentette be a DPK-k megalakulását. A miniszterelnök szeret “titokzatosan” kommunikálni az új jobboldali akciókról, így az elején szerintem sokunknak nem volt világos, hogy mit is jelentenek pontosan a Digitális Polgári Körök. Mára azonban már erőteljesen beindult a “buli”, és szerintem sokak nevében mondhatom, hogy az irány egyelőre biztató.

Ma tartják az első országos Digitális Polgári Kör találkozót, amely sok meglepetést ígér. A show-elemeken kívül azonban sokkal fontosabb dolgot is tartogat ez az egész polgári újraszerveződés. A legfőbb üzenet ugyanis, hogy a “kisujjas burokból” végre kinyitott a jobboldal és rájött, hogy igenis szükség van a vitatkozni merő, bátor és a közösség által magabiztosságot nyert jobboldali közösségre. Mert mind tudjuk, hogy az igazság a mi oldalunkon van.

Az eltartott kisujjakat felváltották a gondolkodó szavazópolgárok - Ezért bízom a polgári körökben
Az eltartott kisujjakat felváltották a gondolkodó szavazópolgárok - Ezért bízom a polgári körökben

A polgári körökben erő van

Látva a már elindult csoportokat, a bennük zajló diskurzusokat, egyértelmű, hogy a jobboldal végre rájött, nemcsak megmondó emberekre, hanem a véleményeket ütköztető, gondolkozó “átlagemberekre” is rendkívül nagy szükség van, akik eddig nem mertek megszólalni a baloldali elnyomásban. Mert láttuk, tapasztaltuk, hogy a komcsik bizony átvették az uralmat a digitális világ felett. Már majdnem elhitték, hogy ez az ő terepük, rendkívül nagy magabiztossággal osztották meg a propagandájukat, elnyomták, kiröhögték mindazokat, akik néha egy-egy kérdést, gondolatot fogalmaztak meg feléjük. Sőt, nemrég még a számukra jól bevált eltörlés kultúráját alkalmazták mindazokra, akik egy kicsit is kritikusan gondolkoztak a baloldalról. De, ahogy az eltörlés kultúrája, úgy most a baloldali elnyomás is a visszájára fordult.

A polgári körökben ugyanis “biztonságban” kezdődhetnek el diskurzusok olyan emberek között, akik nagyjából ugyanazt gondolják a világról. Nem úgy gondolkoznak, hogy O1G vagy O nem 1G, hanem élettapasztalatok, tanulmányok, határozott világkép alapján alkotnak egy képet a társadalomról és az ezzel járó gondolatokat megosztják egymással. A közösség ereje, pedig felbátorítja az eddig elnyomott csendes többséget arra, hogy merje vállalni a gondolatait a körön kívül is, mert az érvek, az élet és az igazság a mi oldalunkon áll. Mert a másik oldal annyira elhitte, hogy ők vannak a nyeregben a virtuális világban, hogy annyira lebutították a “gondolkozó” szavazóikat, hogy néhány mondattal helyre lehet tenni őket. Mert az ő érvkészletük abból áll, amit a 444-en, a Telexen meg A Péter oldalán olvasnak, míg a polgári közösség az életből szerzi a gondolatait és az érvkészletét. Erősek vagyunk, csak évekig igyekeztek elhitetni velünk, hogy szégyellnünk kell magukat, mert máshogy látjuk a világot, mint az elnyomó kommunisták. Hadd idézzem magam újra: eddig a baloldal elhitette velünk, hogy a véleményed elmondhatod, ha abban egy drogos bűnözőt avatsz szentté. A véleményed elmondhatod, ha miniszterelnököt és újságírókat akarsz ak@sztani. A véleményed elmondhatod, ha a lényege az, hogy Orbán, takarodj. Ha ezek közül egyiket sem érzed a magadénak, akkor minimum kussolj, és örülj, hogy nem lövünk nyakon és nem ak@sztunk fel, csak ellehetetlenítjük a véleményed és megalázunk amikor csak tudunk.

A polgári körökben nem akasztunk, nem kívánjuk senki halálát, nem akarjuk ostoba demagógiával “legyőzni” a baloldalt. Vélemények, érvek, élethelyzetek, valós gondolatok vannak az eszetlen fröcsögés és gyűlölködés helyett. És ez nagyon felemelő. Várom a többi polgári kör megalakulását is, mert nagy szükség van még értelmes és gondolkodó emberekre. Hajrá!

 

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.