Pesti Srácok

Ausztrália könnyítené a terrorban élő dél-afrikai fehér farmerek letelepedését

null

Ausztrália egyre szimpatikusabb ország, ha nem lenne olyan messze, akár csatlakozhatna a V4-ekhez is, legalábbis, ami a bevándorláspolitikáját és a keresztény értékekhez való hozzáállást illeti. Az ország vezetése már régóta pedzegeti, hogy hatékonyabb segítséget szeretne nyújtani a Dél-Afrikában meghurcolt, megalázott, fehér farmereknek, akik közül már néhány ezren le is tudtak telepedni a kontinensen, most azonban még nagyobb sebességre kapcsol a projekt, és már hivatalosan is körvonalazódnak a farmerek megmentésének jogi keretei is. Christian Porter, ausztrál főügyész szerdán beszélt arról, hogy "minél több a dél-afrikai farmer Ausztráliában, nekik annál jobb", és hozzátette, hogy folyamatban van a vízumkérdés feltételeinek egyszerűsítése és a családegyesítés is.

Méltatlanul keveset hallunk a nemzetközi sajtóban a dél-afrikai helyzetről, holott az európai gyökerekkel rendelkező farmerek legyilkolása, földjeik elkobzása épp egy olyan probléma, mint a migráció, mivel a kulturális különbözőségek miatt alakult ki, ezek pedig jelenleg Európában is égető problémát jelentenek. Jó hír, hogy Ausztrália elkötelezett a farmerek megsegítésében, a kontinensen már több ezren telepedtek le és kezdtek új életet, hála az ország bevándorláspolitikájának. A befogadás most úgy tűnik megint szintet lépett, az ausztrál főügyész Christian Porter szerdán az Australiannak arról beszélt, hogy minél több fehér farmer van az országban, nekik annál jobb.

– mondta Porter. Hozzátette: az elmúlt öt évben rengeteg embernek segítettek már letelepedni az országban, és ezt továbbra is folytatni szeretnék.

PestiSracok facebook image
Fotó: Stone Cold Truth

Porterhez hasonló véleményen van az ausztrál belügyminiszter, Peter Dutton is, aki úgy akarja átalakítani a vízumrendszert, hogy az alkalmas legyen 10 ezer dél-afrikai, elüldözött farmer befogadására. A javaslat persze feszültségeket szül az ausztrál kormányon belül is, hiszen felmerül a pozitív diszkrimináció kérdése a bevándorlási programon belül.

- mondta a főügyész. Az egyébként nagy vitákat kavar mostanában, amiről szintén nem sokat beszél a sajtó. A belügyminiszter Peter Dutton nagy port kavart azzal, amikor április elején a Sky News Australia-nak azt nyilatkozta, hogy ki fogja vizsgálni a dél-afrikai farmerek ügyeit. A feszültségeket Dél-Afrika persze tagadja, sőt, bocsánatkérésre szólította fel Duttont, amiért a politikus azt nyilatkozta korábban, hogy "a dél-afrikai farmereknek szükségük van egy olyan civilizált rszág segítségére, mint Ausztrália".A farmerek elüldözése, legyilkolása és kisemmizése már régóta tart, magasabb szintre lépett azonban év elején, amikor Julian Malema, baloldali politikus egy olyan törvényjavaslatot nyújtott be a dél-afrikai parlamentben, hogy ezentúl kompenzáció nélkül elvehetik a farmerektől a földjeiket. Márciusban a Zuma elnök reagálva a felvetésre alkotmánymódosítást sürgetett a farmerek kárára. Egy 2017-es kutatás szerint egyébként a dél-afrikai farmok 72 százaléka van fehérek tulajdonában, ez pedig azt is jelenti, hogy a farmerkedés a legveszélyesebb szakma lett az országban az elmúlt időszakban.

Fotó: Newsweek

Malema ezt a "farmreformot" persze nem együl találta ki, a bogarat a marxista diktátor, Robert Mugabe ültette el a fejében egy zimbabwei találkozó alkalmával, ahol egyébként a gyakorlatban már a 2000-es évek óta működik a rendszer. Ez az országban természetesen gazdasági összeomlást, és a mezőgazdaság totális megsemmisülését hozta magával, és valószínűleg Dél-Afrikában is hasonló eredmény várható, ha a farmok olyanok kezébe kerülnek, akik képtelenek megművelni majd a földeket. A dologgal kapcsolatban az is felháborító, hogy még a helyi médiában is alulreprezentált a téma, aminek részben az az oka, hogy 2007-ben a dél-afrikai kormány megtiltotta a médiumoknak, hogy a bűnesetek áldozataival kapcsolatban említsék a faji és a vallási hovatartozást.

Egyetlen eset kavart nagy port, amikor idén februárban egy 66 éves Robert Lynn nevű férfit és feleségét maszkos férfiak támadtak meg a Dullstroomban található birtokukon. A házaspárt megkötözték, megkínozták, majd egy útszéli árokban lelőtték. Robart Lynn csodával határos módon élte csak túl a támadást, és sikerült leintenie egy autót, aki elvitte a legközelebbi kórházba. Azt csak találgatni lehet, hogy hány ilyen eset van, amiről soha nem is fogunk tudni. A számokat a helyiek csak megbecsülni tudják, egy felmérés szerint 1998 és 2016 között akár 4000 farmert is megölhettek, és a számok csak eszkalálódnak. Tony Abott, korábbi ausztrál miniszterelnök nemzeti krízisnek nevezte a dél-afrikai helyzetet.

Portálunknak korábban exkluzív interjút adott Lauren Southern, kanadai jobboldali aktivista, aki az elmúlt hónapokban Dél-Afrikában forgatott dokumentumfilmek a kilátástalan állapotokról. Portálunknak Southern erről is részletesen mesélt.

Ausztrália és Magyarország egyébként sok ponton egyetért az illegális migráció kérdésében. Erről Szijjártó Péter beszélt február végén a Külügyminisztériumban, ahol közösen tartottak sajtótájékoztatót Julie Bishop ausztrál külügyminiszterrel. Megállapították, a migráció rossz, veszélyes és meg kell állítani, illetve azt is kifejtették, hogy egy ország számára a legfontosabb a szuverenitás megőrzése, amely ott kezdődik, hogy egy ország eldöntheti, kit fogad be és kivel szeretne együtt élni. A külügyminiszter elmondta: ésszerűnek tartja, hogy Ausztrália külső helyszíneken dolgozza fel a menedékkérelmeket, az EU-nak is külső hotspotokon kellene ezt megtennie. Ésszerű az is, hogy Ausztrália harmadik országokban telepíti le az illegális bevándorlókat. A magyar külügyminiszter azt is hangsúlyozta, hogy Magyarország számára elfogadhatatlan az ENSZ migrációs politikája, és hazánk továbbra sem fogad be egyetlen illegális bevándorlót sem.

Forrás: Australian, Breitbart, Sydney Morning Herald; Vezető kép: Breitbart

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.