Pesti Srácok

Deutsch: azért van európai identitásunk, mert egy európai nemzethez tartozunk

Deutsch: azért van európai identitásunk, mert egy európai nemzethez tartozunk

Európai ember vagyok, mivel büszke magyar vagyok – vezette fel Deutsch Tamás az Európa Jövője című konferencia digitalizálásról szóló részét. A politikus elmondta, azért van európai identitásunk, mert egy európai nemzethez tartozunk. Kifejtette, a nyugati mainstream nem más, mint egy politikai átnevelőtábor, pedig a kölcsönös tisztelet és elfogadás a valódi európai érték.

Az Európa Jövője címmel megrendezett konferencia második napjának második digitalizációról beszélgetését Deutsch Tamás vezette fel. A Digitális Jólét Programért felelős miniszterelnöki biztos egy elég erős beszédet mondott és elsősorban a rendezvény alaptémájához ragaszkodva az európai értékekről tartott rövid előadást. Deutsch kifejtette, vannak olyan emberek, akik megtagadják maguktól a kötődést annak érdekében, hogy európaiak lehessenek, viszont véleménye szerint ezek az emberek tévúton járnak. Úgy gondolja, a Föld még nem hordott a hátán olyan embert, akinek úgy lett volna európai identitása, hogy nem tartozott egyetlen európai nemzethez sem. A politikus Antall Józsefet idézte, aki korábban azt mondta „Európában, még az ateista is keresztény”.

Deutsch Tamás szóba hozta azt is, hogy az EU nem más, mint egy, a nyugati mainstream által működtetett politikai átnevelőtábor, ahol az eszközökben nem válogatva az általuk elképzelt európai útra akarják terelni a kelet-európai országok vezetőit és polgárait.

PestiSracok facebook image

- mondta, hozzátéve, hogy ez a felfogás azért is helytelen, mert a kölcsönös tisztelet és az elfogadás a valódi európai érték.

Deutsch említést tett azokról az általa csak csak "vendégmenekülteknek" nevezett, főleg németországi migránsokról, akik az európai léttől megfáradva rendszeresen járnak haza Irakba nyaralni

. Úgy vélte, érdemes lenne elgondolkodni a németeknek ezek után, hogy a „willkommenskulturt auf Wiedersehen” kultúrára cseréljék.

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.