Pesti Srácok

Angol csodaegészségügy: 9 órán át volt kénytelen várni a mentőre egy törött kezű kisfiú

Angol csodaegészségügy: 9 órán át volt kénytelen várni a mentőre egy törött kezű kisfiú

A magukat függetlenként jellemző balos sajtóorgánumok egyik legkedvesebb időtöltése, hogy a magyar egészségügybe minden elképzelhető módon belerúgjanak, ahol és amikor csak lehetőségük adódik rá. Ezzel párhuzamosan az egekig felmagasztalják a nyugati "fejlett" és "csodálatos" orvostudományt és ellátórendszert, amihez mi innen, Orbán árnyékából sosem fogunk tudni felérni. Így hát az sem lehet meglepetés, hogy az angliai Essexben történtekről elfelejtettek beszámolni, amikor is egy anyuka és négy éves kisfia kilenc órát voltak kénytelenek várni, hogy segítség érkezzen a törött csuklójú fiúért.

Az angliai Essexben történt megrázó eset szerint egy anyuka két kisfiával este nyolc óra körül lement a házuk közelében lévő játszótérre, ahol a kisebbik fiú, Sidney leesett a három méter magas csúszdáról és eltörte a csuklóját. Miközben a gyermek üvöltött a fájdalomtól, az anya azonnal mentőt hívott, akik három órával később közölték vele, nem fog értük menni senki, üljenek be egy taxiba inkább. Az asszony elmondása szerint, mivel nagypénteken történt a baleset, így a taxiárak a kétszeresére emelkedtek aznap – nagyjából 35 ezer forintnak megfelelő összegért vitték volna el a kórházig.

Négy éves kisfiú már a reggeli órákban, a mentőautóban – Fotó: BPM media

A mentőautó végül reggel öt óra környékén érkezett meg a nőhöz és négy éves kisfiához, ahol a mentősök világosan a tudtukra adták, hogy egész éjjel műszakban voltak, és ilyen esetekhez általában nem szállnak ki. A Daily Mailnek adott interjúban az édesanya elmondása szerint szörnyen "bunkón" és lekezelőn bántak velük. Mint mondta, nincs autójuk, és mivel húsvéti hétvége volt, tömegközlekedéssel el sem tudtak volna jutni a kórházig.

PestiSracok facebook image

Forrás: Daily Mail; Fotó: BPM Media

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!