Pesti Srácok

"Néhány ember csinált valamit" - Bagatellizálta az ikertornyok elleni terrortámadást a demokraták üdvöskéje

"Néhány ember csinált valamit" - Bagatellizálta az ikertornyok elleni terrortámadást a demokraták üdvöskéje

Egy amerikai muzulmán politikusnő szerint a new york-i World Trade Center elleni 2001. szeptember 11-i terroristatámadás csupán annyit jelent, hogy "néhány ember csinált valamit", téma lezárva. A szóban forgó elfogadó, liberális muszlim képviselőnőt Ilhan Omarnak hívják: ő a demokraták egyik új üdvöskéje, aki nem először hozza nehéz helyzetbe a liberálisokat agresszív és vállalhatatlan nézeteivel. Legutóbb antiszemita kijelentéseket tett, majd a több ezer halálos áldozatot eredményező terrortámadást bagatellizálta el, de mindez nem érte el pártja vezetőinek ingerküszöbét, a republikánusok és Donald Trump idegeit azonban erősen megtépázta. Tette mindezt, mint amerikai képviselőnő. Már a hozzáállás maga után vonná liberális mércével a lemondást, meghurcolást, örökös száműzetést - ehhez képest a magukat érzékenynek nevező demokrata potentátok többször védték már meg Omart elvtelenül, a saját maguk által hangoztatott erényeket sárba tiporva. Amerikában is nagy a baj.

Ilhan Omar az úgynevezett demokrata új hullám képviselője, a balliberálisok ugyanis már szinte csak az illegális bevándorlókban, vallási és etnikai kisebbségekben bíznak; a többségi társadalom igényeit nem hallják meg, rájuk nem támaszkodnak. A demokraták ugyanis úgy érzik, csak úgy nyerhetnek választást, ha bővítik a szavazóbázisukat, valódi ötletek és programok nélkül pedig az amerikai érdekeket feladva például illegális bevándorlóknak adnának szavazati jogokat, akiket nyakló nélkül engednének be az országba, valamint névleg felkarolják a kisebbségeket is, ehhez pedig olyan emblematikus arcok kellenek, mint a muszlim Ilhan Omar.

Ilhan Omar ezt a hatalomba minden lehető módszerrel kapaszkodó attitűdöt, a divatos sokszínűséget jelképezi az amerikai baloldalnál, hiszen muzulmán, hitének megfelelően öltözködik, és kérlelhetetlen antiszemita is a szomáliai származású politikus. Antiszemita kijelentései már a demokraták zsidó származású politikusai egy részénél is kiverték a biztosítékot, azonban a párt prominens vezetői minden gusztustalan kijelentése után teljes mellszélességgel álltak ki Omar mellett. Így történt ez most is, amikor egy felszólalásánál még márciusban, az Amerikai-Iszlám Kapcsolatok Tanácsa (CAIR) nevű emberi jogi szervezet rendezvényén a 2001. szeptember 11-i terrortámadásokkal kapcsolatban – a lángban álló ikertornyok fotója előtt – úgy fogalmazott: “néhány ember csinált valamit”. A politikus azt fejtegette, hogy szerinte

PestiSracok facebook image

Hozzátette azt is: szerinte minden egyes amerikai muszlimnak elege kell, hogy legyen ebből. A rendkívül ideges hangnemben előadott gondolatok teljesen nyíltan megmutatták, hogy mennyire érzi magáénak azt az országot, melynek képviselője a kongresszusban. Eszébe sem jutott, hogy a több ezer áldozattal járó New York-i terrortámadás Amerika történelmének legnagyobb újkori gyásza. Félretéve az összeesküvés-elméleteket, azt mindenki kijelentheti, hogy a közel háromezer halottat követelő merényletek iszonyatos hatással voltak az Egyesült Államokra és a világra. Erre pedig azt mondani, hogy néhány ember csinált valamit, minimum bicskanyitogató; az pedig még hab a tortán, hogy erről is a muszlimellenesség jutott Omar eszébe.

Ezt követően a New York Post című amerikai napilap másnap címlapján az égő ikertornyok képével jelent meg, mellette a felirattal: “tessék, a valamid”.

"Tessék, a valamid" - írja a New York Post, akik hozzáteszik, hogy a terroristaakció 2977 ember halálát okozta.

Később sem csitultak a kedélyek: két napja Donald Trump, amerikai elnök sem fogta vissza magát, aki Twitter-oldalán olyan videofelvételt tett közzé “soha nem felejtünk” üzenettel, amelyen többször is elhangzik Omar “néhány ember csinált valamit” kijelentése, felváltva a terrortámadásokról készült videofelvételekkel.

Fordított esetben vajon milyen siránkozást csapna a baloldal, ha a nemzeti gyászt aljas módon, lekicsinylően említette volna meg egy republikánus képviselő? Elképzelhetetlen, hogy ne könnyeikkel küszködő, egymást kézen fogó liberálisok sivítanának az azonnali eltávolításért, börtönbüntetésért Amerika meggyalázása miatt. Az önfeladók azonban ilyenkor átlépnek ezeken az erkölcsi skrupulusokon; amikor a saját embereiket kell védeni elvtelenül, akkor le is leplezik önmagukat, és láthatóvá válik, hogy egyvalamit biztos nem akarnak: hogy Amerikának jó legyen.

A következő generáció türelmetlenül várja a hatalmat a demokraták plakátján. A sokszínűség jegyében a fehér embert kifelejtették a nagy generációból. A kép jobb szélén Ilhan Omar. Kép forrása: justicedemocrats.com

A fenti plakáton látható a demokraták új irányvonala, ahol az ötvenes évek kommunista óriásplakátjainak szocreál puritánságát azzal tudják még megfejelni, hogy csupa bevándorló testesíti meg a nagy demokrata generációt, akik úgy érzik, hogy eljött az ő idejük. Így néztek a semmibe komoly arcéllel Lenin, Marx, Sztálin és társaik, követőik pedig érzik a mesterek erejét, ezért hasonló csoportképet lőttek. A kommunista hasonlat nem tévedés, hiszen a kép bal szélén látható Alexandria Ocasio-Cortez marxista, kommunista nézeteket vall; ez most a trendi a demokratáknál. Ehhez a prominens társasághoz csatlakozott Ilhan Omar is, aki a kép jobb szélén tekint a távolba, hogy együtt mentsék meg Amerikát. A módszereiket pedig folyamatosan látjuk.

Forrás: MTI; Fox News; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.