Pesti Srácok

Egy meglepő hír: támogatják a múlt heti franciaországi lázadásokat a helyi kommunisták

Egy meglepő hír: támogatják a múlt heti franciaországi lázadásokat a helyi kommunisták

Számos baloldali csoport, köztük politikai pártok és szakszervezetek fogták meg egymás kezét nagy egyetértésben és írtak alá egy levelet, amiben jogosnak nevezték az emberek hatóságok iránt érzett haragját a múlt heti franciaországi lázadások kapcsán. Az aláíró kommunisták – a levél szerint – legitimnek tartják a feszültséget, ami felgyülemlett a lakosság körében. Ismeretes: az egyik leghaladóbb nyugati ország több helyen lángra kapott a napokban, hiába van ugyanis kijárási tilalom Franciaországban több helyen, leginkább a no-go zónákban, ez a helyieket nem érdekli. Mindez egy kellemetlen összetűzést eredményezett a rendőrökkel, az eset pedig az ismert balhéba torkollott.

Általános Munkaügyi Szövetség (CGT), Iszlamofóbia Elleni Kollektíva, Forradalmi Feministák, Francia Munkások Kommunista Pártja – többek között ezek a kedvesen csengő szervezetek és számos másik, hasonlóan szimpatikus nevű “kollégájuk” állítja, hogy a lázadás nem más, mint “egy legitim harag” kifejeződése, így nincs semmi elítélendő a múlt héten Franciaországban történt lázadások és káosz kapcsán. A levelet a Bondy Blog nevű oldal hozta le, amit a 2005-ös párizsi zavargások után alapították azzal a céllal, hogy a migránsok által sűrűn lakott, már-már elfoglalt párizsi külvárosok lakosságához próbáljon szólni. Ezek a helyek egyébként a koronavírus-járvány legveszélyeztetettebbjei. Milyen meglepő: olyan, mintha valaki odaát is politikai tőkét akarna kovácsolni a járványból.

– írják a levélben, amit nehéz nem úgy értelmezni, hogy sérelmezik, hogy nemcsak a franciákra, hanem a bevándorlókra is vonatkoznak a korlátozások.

PestiSracok facebook image

– tették hozzá a szerzők. A Bondy Blogot korábban Guylain Chevrier történész kritizálta a 2017-es “Theo-incidens” után, amely széleskörű zavargásokat eredményezett Párizsban és környékén, miután egy Theo nevű fekete férfi azt állította, hogy a rendőrség brutálisan bántalmazta, és szándékosan kínozta análisan gumibottal. Furcsán hangzik, de az eset nem egy filmben történt. Chevrier azzal vádolta a Bondy Blogot, hogy "erőszakot provokál", és azt állította, hogy a weboldal rendszeresen és szisztematikusan támogatja a városi erőszakot, támadásokra ösztönöz a rendőrség ellen, és a rendőrségen, mint hatóságon keresztül így magát az államot támadja.

Nehéz ezt elképzelni egy kommunistákból és liberálfasisztákból álló közösségtől... ja, nem.

Ahogy arról portálunk is beszámolt, Párizs egyik bevándorlónegyedében, Villeneuve-La-Garenne-ben nem állt meg a rendőrök felszólítása ellenére sem egy motoros. Ezek után az egyik rendőrautó sofőrje pont akkor nyitotta ki az ajtaját, amikor a motoros megelőzte. Utóbbi emiatt elesett és több helyen csontja tört. Ekkora szabadultak el az indulatok Párizsban. A V4NA szerint szombatról vasárnapra súlyos zavargások törtek ki Párizs elővárosában. Az eset a francia főváros melletti település egyik migránsok lakta negyedében történt. A lázongások több napig tartottak, a káoszban pedig rendőröket és tűzoltókat is megtámadtak.

Forrás: Breitbart, Bondy Blog, antlantico.fr; Fotó: CYRIELLE SICARD/AFP/Getty Images

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!