Pesti Srácok

Több, mint tízezer francia rendőr van karanténban

Több, mint tízezer francia rendőr van karanténban

Egyre súlyosabb a helyzet Franciaországban, ahol a koronavírus miatt az utcán szolgálatot teljesítő rendvédelmisek száma jelentősen megcsappant. A rendőri szakszervezet közlése szerint társaik közül sok a fertőzött és mintegy tízezer rendfenntartó van karanténban.

Eddig a francia rendőrség 257 tagjáról derült ki, hogy elkapta a koronavírust, azonban a valós szám ennek többszöröse lehet: tízezer rendfenntartó otthoni karanténban van jelenleg. Stanislas Gaudon, a rendőrségi szakszervezet szóvivője bejelentette, hogy már februárban közölték a hatóságokkal azt, hogy az utcán szolgálatot teljesítőknek és a frontvonalban dolgozó munkatársaknak orvosi maszkra lenne szükségük, azonban segítséget nem kaptak. Bár Christophe Castaner belügyminiszter megígérte, hogy egymillió darab maszkot bocsátanak majd rendelkezésükre, ez sokáig elmaradt.

– mondta Gaudon, aki szerint a valós szám ennél jóval több lehet, hiszen Franciaországban jelenleg hiánycikk a koronavírus-teszt. A szakszervezeti vezető megköszönte azon állampolgárok segítségét, akik együttműködnek a rendőrökkel, de ez sok helyen nem történik meg: többen ellenállnak a kijárási tilalomnak. Ebből a szempontból az egyik legrosszabb hely a párizsi külváros, a döntő többségében bevándorlók lakta Seine-Saint-Denis. Az itt élők egyáltalán nem tisztelik a rendőröket, többször szembeszálltak velük, ami miatt a hatóság emberei kezdenek belefáradni abba, hogy otthonaikban tartsák őket.

PestiSracok facebook image

Forrás: Franceinfo

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!