Pesti Srácok

Jóslatok 2021-re: feloszlik a Jobbik, a Momentum és a DK pedig végleg összevesznek – Constatinovits Milán a Plebejus Polbeatben

Constatinovits Milán, a Mathias Corvinus kollégium szakmai vezetője volt Varga Ádám és Dezse Balázs vendége a Plebejus Polbeatben. Az R56 Sörözőben mi másról beszélhettünk volna, mint 2020-ról, melynek legemlékezetesebb pillanatai közül felidéztük Fekete-Győr András kamubarátnőjét, Gyurcsány Ferenc aljasságait, illetve az ellenzéki nagykoalícióról is ejtettünk néhány szót. Az MCC szakmai vezetője kifejtette: a jövőben szintlépés következik, mivel hamarosan már nem csak a megyei jogú városokban, hanem a külhoni régiókban is indítanak képzéseket.

Varga Ádám egészen új oldalát ismerhettük meg a Plebejus Polbeat legutóbbi adásában, aki öblös ukránozással kommentálta Constatinovits Milán szavait arról, hogy 2021-ben a Mathias Corvinus kollégium milyen képzésekkel várja a külhoni magyarokat. Varga Ádám kifejtette, Kárpátalján az ukrán állam nem igazán szívleli a kisebbségi oktatást, most azonban változott a helyzet, hiszen ha egy ukrán beszél magyarul, illetve igazolni tudja, hogy van egy magyar felmenője, az már egyenes utat jelent nekik az Európai Unióba. Véleménye szerint a Beregszászi Magyar Főiskola talán az egyetlen intézmény, ahol nem ütötte fel a fejét a korrupció, nem pénzért lehet jó érdemjegyet vásárolni, hanem aki odakerül, az tényleg tanul. Az MCC szakmai vezetője hozzátette: a külhoni magyarok nagyon ki vannak éhezve arra, hogy magyar nyelven tanulhassanak, és a magyar kormány szándéka és érdeke is az, hogy olyan tanult réteget alakítsanak ki, akik a helyi magyarság ügyeivel hatékonyan, méltóképpen tudnak foglalkozni. Varga Ádám minderre úgy reagált: ez az ukránoknak nem érdeke. A műsorban jóslatok is elhangoztak: Varga Ádám szerint 2021-ben feloszlik a Jobbik, Constatinovits Milán pedig úgy vélte, hogy az idei év lesz az, melyben a Momentum és a DK viszonya a töréspontjához érkezik majd.

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!