Pesti Srácok

Putyin üzenete Bidennek: Amerika a Szovjetunió útján jár - Na és mi lett a vége...

Putyin üzenete Bidennek: Amerika a Szovjetunió útján jár - Na és mi lett a vége...

Vlagyimir Putyin orosz elnök szerint az Egyesült Államok a birodalmak jellegzetes problémáival szembesül, meg van győződve saját hatalmasságáról, és biztos léptékkel halad a Szovjetunió útján. Putyin a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórum keretében a világ nagy hírügynökségeinek vezetőivel tartott videokonferencián beszélt erről péntek este.

Putyin a konferencián a következőket mondta:

Vlagyimir Putyin másfél hét múlva, június 16-án találkozik Genfben Joe Biden amerikai elnökkel. Ez lesz Biden első találkozója Putyinnal hivatalba lépése óta. Néhány órával a hírügynökségi vezetőkkel tartott videókonferencia előtt Putyin elmondta a szentpétervári fórum egyik panelbeszélgetésén, hogy a genfi találkozó egyik fő célja az orosz–amerikai kapcsolatok javítása. Putyin szerint Oroszország és az Egyesült Államok között nincsenek nézeteltérések, de az amerikai fél nem titkolja, hogy fel akarja tartóztatni Oroszország fejlődését.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI, Fotó:MTI/EPA/Szputnyik/Orosz elnöki sajtószolgálat/Mihail Klimentyev

Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról
Ajánljuk még

Őrizetbe vették a halásztelki polgármestert – fiktív foglalkoztatás és milliós kár gyanúja

Forró drót április 16.
Komoly büntetőügy rázta meg Pest vármegyét: a gyanú egy fiktív foglalkoztatási konstrukció köré épül, amelyben a halásztelki polgármester idős hozzátartozója tényleges munkavégzés nélkül juthatott jelentős jövedelemhez az Országgyűlés Hivatalatától. A Központi Nyomozó Főügyészség ma őrizetbe vette Nagy Barnabást, Halásztelek polgármesterét.