Pesti Srácok

Timmermans minden EU-s polgárt pluszadókkal sújtana a zöld átállás ürügyén

Timmermans minden EU-s polgárt pluszadókkal sújtana a zöld átállás ürügyén

Az Európai Bizottság zöld politikáért felelős alelnöke szerint a zöld átállásban mindenkinek meg kell fizetnie a ráeső részt. A költségek nagy részét ma is az ipar viseli, viszont a nap végén ez is a fogyasztónál jelenik meg, a kérdés az, hogy miként lehet ezt méltányos módon megtenni? A magyar kormány rossz ötletnek tartja azokat az elképzeléseket, hogy a klímavédelem érdekében adóztassák meg a családi házakat és a családi autókat – hívta fel rá a figyelmet a hirado.hu.

Az európai rádiók hálózata, az Euranet múlt héten szervezte azt a csúcstalálkozónak nevezett éves eseményt, amelyben az Európai Unió egy-egy vezető tisztségviselőjét kérdezik a tagrádiók újságírói. Az Európai Idő műsora is része ennek az együttműködésnek, így a Kossuth Rádió is ott volt az online internetes vitán, amelynek vendége ezúttal az Európai Bizottság zöld politikáért felelős alelnöke, Frans Timmermans volt – hangzott el a Kossuth Rádió Európai idő című műsorában. A vitában szó esett az uniós zöld-megállapodással kapcsolatos kérdésről is. Mindenekelőtt az, hogy a fenntarthatósági pálya milyen terheket ró az állampolgárokra, ki fizeti ennek költségét.

– fogalmazott Frans Timmermans.

PestiSracok facebook image

A magyar kormány álláspontja az európai klímavédelmi célokra és karbonadóra vonatkozó kérdésekben, hogy rossz ötletnek tartja azokat az elképzeléseket, hogy a klímavédelem érdekében adóztassák meg a családi házakat és a családi autókat.

A cikk az Euranet Plus szervezettel, az Európai Unióról szóló hírek legfontosabb rádiós hálózatával együttműködésben készült. Értsük meg jobban Európát!

Forrás: hirado.hu; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!