Pesti Srácok

A nemzetek Európája mellett törnek lándzsát az olasz konzervatívok

A nemzetek Európája mellett törnek lándzsát az olasz konzervatívok

Egy éven át zajlik az Európa jövőjéről szóló konferencia, amelyben a tervek szerint az európai polgárokat is bevonják a vitába. Francesco Giubilei, az olasz Fondazione Tatarella konzervatív alapítvány elnöke a Kossuth Rádió Európai idő című műsorában beszélt a szervezet programjáról.

Minden polgár véleményt mondhat egy internetes oldalon az Európai unió jövőjéről szóló vitában. Emellett minden uniós tagállamban elindul egy egyeztetés a témában, ami után 2022 tavaszán vagy kora nyarán előállnak javaslataikkal. Az olasz kormány a külügyminisztérium felügyeletével egy ügyvivő bizottság létrehozásáról döntött, valamint egy 35 tagú tudományos testület is megkezdi a munkát, kutatók, egyetemi szakemberek részvételével.

– mondta Giubilei. Azt ígérik, hogy ezek a javaslatok a felelős minisztériumok és az ügyvivő testület asztalára kerülnek. Reményét fejezte ki, hogy a javaslatok többet megfogadnak. Francesco Giubilei is részt vett múlt héten a Mathias Corvinus Collegium által szervezett több napos fesztiválon. A kerekasztalbeszélgetés előtt a Kossuth Rádió Európai idő adásának elmondta, hogy öt-hat javaslatot foglal majd össze beszédében, amelyen a következő évben dolgozni fognak. A jövő szempontjából kulcsfontosságúnak nevezte a nemzetek Európájának építését és az államok szuverenitásának kérdését.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott.

A cikk az Euranet Plus szervezettel, az Európai Unióról szóló hírek legfontosabb rádiós hálózatával együttműködésben készült. Értsük meg jobban Európát!

Forrás: híradó.hu ; Fotó: Képernyőkép

Ajánljuk még

Vérrel írt üzenet, fegyverarzenál, eltévedt lövedék – Fokozódik a feszültség a déli határnál

Exkluzív 2023 szeptember 5.
Tovább súlyosbodott a helyzet a déli határunk szerb oldalán azóta, hogy Az Akta bemutatta a terrorista embercsempész bandák táborait, akiknek az egymással folytatott háborúja a helyi magyarok életét veszélyezteti. Ahogy riportunkban bemutattuk, afgán és észak- afrikai terrorista csoportok tanyáznak a Szabadka környéki erdőkben, sorozatlövő, gránátvető fegyverekkel és gránátokkal ellátva, és most már naponta vannak tűzharcok, lőnek és robbantanak, gyakran a lakóházak közelében. Ezek a bandák szervezik a napi több száz, Zágrábból a Délvidékre érkező illegális migráns továbbjuttatását. Az elmúlt napokban fokozódott az amúgy is tarthatatlan helyzet. A lövöldözések maradványait, lőszerhüvelyeket néhány tíz méterre a határtól százával találni – már a határon lőnek, miközben 300–400 fős csoportok invázióját irányítják neki a kerítésnek. És már nem létráznak: végigvágják a kerítést, azon tuszkolják át az embereket az akciót fegyveresekkel fedező embercsempészek. A PestiSrácok.hu számos exkluzív felvételt kapott a terroristákról és a felkutatásukra irányuló akciókról. Megtaláltuk a TikTokon az embercsempész bandák egymásnak szóló hadüzeneteit, különböző üzenetekkel ellátott videóit. Ezek a felvételek is jól mutatják, hogy elit terrorista csoportok háborúja dúl az embercsempész piacért, illetve területekért. A BIRN balkáni oknyomozó portálnak pedig a csoportok vezetőit is sikerült beazonosítania, és belső informátoraik által a területfelosztási harcok eseményeit is feltérképezték. Hat hónapon át tartó kutató-elemző munkájukból az is kiderül, hogy a marokkói és afgán bandák háborújához főleg Koszovóból albán bűnözői körök biztosítják a fegyvereket, méghozzá igencsak borsos áron.

A Közel-Kelet következő időzített bombája: a kurdok

Exkluzív 2016 július 22.
A Közel-Keleten gyakran összefolyik a külpolitika és a belpolitika, a vallási, etnikai és persze gazdasági érdekek mentén kitörő konfliktusokban sokszor követhetetlen, hogy ki kivel van és miért. Ebben az örök háborús térségben a híradásokat napok óta uraló Törökország az egyik legerősebb játékos. Most a puccs a húzótéma, ám Erdoğan elnök külföldön és belföldön egyaránt olyan aktív politikát folytat, hogy mindig történik valami az országával. Van azonban valami, amin mindig megakad a törökök szeme, bármelyik közel-keleti szomszédjuk felé néznek: a kurdok. A török-szír-iraki-iráni határvidéken élő 30-40 milliós lélekszámú népnek nincs saját állama, ez pedig olyan feszültségeket szül folyamatosan, hogy akár ők lehetnek a jövőbeli híradók főszereplői.