Pesti Srácok

Már a fiatal németek többsége is szívesebben élne a múltban

Már a fiatal németek többsége is szívesebben élne a múltban

Hihetetlen eredménnyel járt egy hamburgi alapítvány felmérése, amelyben a jövőre vonatkozó várakozásaikkal és a vágyaikkal kapcsolatban kérdezték az embereket. A kutatás szerint például a harmincnégy év alattiak ötvenhat százaléka szívesebben élne a múltban, mint a jövőben, és mindössze negyvennégy százalékuk hisz abban, hogy jobb lesz neki a későbbiekben. Szociológusok és történészek szerint ennyire pesszimista hangulatot még soha sem mutattak ki a statisztikák a második világháború befejezése óta. Persze ez nem meglepő, hiszen évek óta folyamatosak a hisztériakampányok és egyre több a valóságos válság is, ami eléri már az átlag németeket is.

Szegő Miklós írása

A huszonnégy és ötvennégy év közöttiek körében ötvennégyről hatvanhat százalékra nőtt azok aránya, akik inkább a múltban szeretnének élni, az ötvenöt év felettiek esetében ez már hetven százalék. A múlt utáni vágyakozás okaként a megkérdezettek negyvenkét százaléka minden korcsoportban úgy nyilatkozott, hogy a múltban nagyobb volt a társadalmi szolidaritás.

  • A válaszadók harmincöt százaléka azt mondta, „mert korábban jobb volt”.
  • „Több volt a biztonság és a stabilitás” – harmincnégy százaléknak ez volt a véleménye. Hasonló okokat fogalmaztak meg a többiek is:
  • „az emberek boldogabbak voltak” – huszonkilenc százalék,
  • „kevesebb háború és válság volt” – huszonhárom százalék,
  • „jobbak voltak a környezeti feltételek” – huszonkét százalék
  • „félek a jövőtől” – húsz százalék.

PestiSracok facebook image

Ulrich Reinhardt, az alapítvány tudományos igazgatója is megdöbbent az eredményeken, mivel azt feltételezte, hogy a fiatalok sokkal optimistábbak, hiszen előttük áll az élet.

– mondta. A Wochenblick hozzátette: a gyerekekre jóformán az óvodáskortól kezdve hatnak az egymás után következő apokaliptikus forgatókönyvek a világjárványtól a klímakatasztrófáig bezárólag, úgyhogy senki se csodálkozzon a mindenütt jelenlévő pesszimizmuson és nosztalgián. Hisztérikus stílus uralja a német közszolgálati média ifjúsági csatornáit és a Fridays for Future kampányait. A folytonos agymosásnak az a következménye, hogy a fiatalok elhiszik: maga az ember veszélyezteti a bolygó létét és ez szorongást vált ki belőlük. A gyakran az éghajlati őrülettel járó „woke” ideológia a groteszk torzításaival és leegyszerűsítéseivel Németországot és az egész nyugati világot rasszista, kizsákmányoló pokolként ábrázolja, amelynek története egyetlen bűn, és ezeket a bűnöket leginkább önmegsemmisítéssel lehetne „jóvá tenni”. Ilyen körülmények között nem meglepő, hogy a Fridays for Future – nemzetközi ifjúsági klímavédelmi mozgalom – aktivistája azt mondja:

A lap szerint manapság egy teljes, „bértudósokból” álló globális kartell terjeszti ezeket a narratívákat vírusokról, háborúkról, aszályokról, élelmiszerhiányról, polgári zavargásokról, és támasztja alá azokat állítólagos objektív adatokkal, de ez nem más, mint a globális elitek propagandamunkája, akik a félelemkeltés révén akarják irányítani az emberiséget. Nem meglepő, hogy az agymosás eredményeként a fiatalok olyan radikális mozgalmak hatása alá kerülnek, mint az Extinction Rebellionfelkelés a kihalás ellen –, és „utolsó generációnak” tekintik magukat.

Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Varga Judit a PS-nek: bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak (Videó)

Exkluzív 2023 november 16.
Európa nyugati fele a progresszív, nyitott határokat hirdető bevándorláspolitikának köszönhetően a 25. órába lépett. Most már a valóság ott üvölt és dörömböl minden választópolgár ajtaján, fogalmazott lapunknak adott interjújában Varga Judit. Az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke kiemelte, egyértelmű ok-okozati összefüggés áll fenn a nyugati modern antiszemitizmus megjelenése és az illegális bevándorlás között. Hozzátette, néhány évvel ezelőtt nagyon hevesen támadták Magyarországot azért, mert itt állítólag antiszemitizmus van, holott ez a legbiztonságosabb hely zsidó honfitársaink számára ma Európában. Varga Judit úgy fogalmazott a migránsok kötelező elosztása kapcsán, amennyiben Magyarország pert veszítene ebben az ügyeben, akkor kényszerítő bírságot rónának ki hazánkra, mintegy 16 ezer eurót naponta. Persze a 22 ezer eurón felül, amit a be nem fogadott migránsokért kellene fizetni fejenként. A bizottsági elnök az EP-választással kapcsolatban úgy fogalmazott, készül a feladatra, a Fidesz hivatalos EP-listája majd január/február környékén lesz hivatalos. Varga Judit kiemelte, egyre kellemetlenebb az Európai Bizottság számára is, hogy a még mindig a maradéktalanul teljesített magyar igazságügyi reformokat bírálják. Úgy fogalmazott, bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak ezekben az ügyekben. Részletek a videóban.