Pesti Srácok

Soros igazgatója bejáratos a Fehér Házba, szoros az együttműködés a Biden-adminisztrációval

Soros igazgatója bejáratos a Fehér Házba, szoros az együttműködés a Biden-adminisztrációval

A Soros György Nyílt Társadalom Alapítványának (OSF) egyik magas rangú igazgatója csendben együttműködik Biden elnök kormányával politikai kérdésekben és szoros kapcsolatban áll a Fehér Házzal – írja a Fox News.

Tom Perriello az Open Society ügyvezető igazgatója és Soros vezetői csapatának tagja, aki gyakran látogatott el a Fehér Házba megbeszélésekre és rendezvényekre. Perriello neve 13 alkalommal szerepel a Fehér Ház látogatási naplójában nyolc különböző napon, 2021 májusa és 2022 szeptembere között. A látogatásai közül három napon több találkozó is szerepel a nyomtatványokon.

Perriello többek között tagja a Governing for Impact nevű szervezet igazgatótanácsának is. A GFI azzal a céllal indult, hogy felkészítse a Biden-kormányzatot az úgynevezett "átalakító kormányzásra", és "több mint 60 mélyreható szabályozási ajánlást" készített több tucat szövetségi ügynökség számára. A szervezet a jelenlegi kormányzattal együttműködve a Trump-korszak szabályozásainak visszafordításán dolgozik, az oktatás, az egészségügy, a lakhatás, a munkaügy és a környezetvédelem kérdéseire összpontosítva. A GFI emellett legalább tíz szövetségi minisztérium és ügynökség számára készített jogpolitikai feljegyzéseket. És hogy, hogy nem, a Nyílt Társadalom Alapítvány több 10 millió dollárt utalt át a nemrégiben a GFI-nek. Hogy mire, arról természetesen nincs feljegyzés, mivel a csoportnak nem kell adóbevallást benyújtania. Micsoda fatális véletlen.

PestiSracok facebook image

– mondta az OSF szóvivője a Fox News Digitalnak. Perriello közelsége a Biden-kormányzathoz tovább illusztrálja Soros belső körének szoros kapcsolatát azokkal, akik az országot irányítják. Soros fia, Alex, aki az OSF elnökeként tevékenykedik, számos találkozót szervezett a Fehér Házban: többek között kétszer is meglátogatta Ron Klaint, Biden volt kabinetfőnökét.

– nyilatkozta Parker Thayer, a Capital Research Center munkatársa a Fox Newsnak.

Forrás: Fox News; Fotó: MTI/EPA/Olivier Hoslet

Ajánljuk még

Kós Hubert és Gulyás Michelle lett 2024-ben az Év Sportolója Magyarországon! - Az Életműdíjat Bölöni László vehette át!

Exkluzív 2025 január 13.
Lezajlott az Év Sportolója Gála a Magyar Állami Operaházban, amely a 67. ilyen választás volt a magyar sport történetében. A győztesek kiléte ezúttal is többesélyes volt, hiszen a tavalyi év olimpiai év volt, amelynek során nagyszerű sikereket szállított a magyar sport. Ennek eredményeként minden kategóriában számos jelölt bizonyult méltónak a rendkívül rangos elismerésre. Az Év Férfi Sportolója ezúttal Kós Hubert olimpiai bajnok úszó, az Év Női Sportolója pedig Gulyás Michelle olimpiai bajnok öttusázó lett.

Nincs kezelhetetlen gyerek, csak meg kell tanulnunk nevelni – PS-interjú Beszédes Henrietta gyermeknevelés-specialistával

Exkluzív 2021 december 29.
Nem vagy rossz anya, és nincs olyan, hogy kezelhetetlen gyerek – vallja Beszédes Henrietta gyermeknevelési specialista. A kétgyermekes fiatal édesanya egészen új szemléletmóddal dönti le a sztereotípiákat és győz meg arról, hogy minden sokkal egyszerűbb a megoldás gyermeknevelési nehézségeinkre, mint eddig hittük. A legfőbb probléma, hogy senki sem mondja meg, tanítja meg, hogyan kell gyermeket nevelni, mi egyáltalán az, hogy nevelés – azt hisszük, ennek ösztönből kell jönnie. Találunk ugyan garmadával könyveket nevesebbnél nevesebb gyermekpszichológusok, szakemberek tollából, csak éppen a gyakorlatban valahogy nem úgy működnek a dolgok. Jön a patthelyzet, a mindennapos harcok és az önvád: nekem ez nem megy, rossz anya vagyok. Az sem túl nagy segítség, hogy oly könnyen ragasztanak bélyegeket a gyermekekre, mondják ki speciális nevelési igényűnek, nehezen kezelhetőnek, mert egyszerűen nem illik bele az átlagosba, a megszokottba, mert valamiért más. A megélt és ránk zúdított problémák özönében aztán a legfontosabbra figyelünk egyre kevésbé: hogy ki is az a gyermek, akit nevelünk, mit gondol, mit akar és miért, mi az, amitől egyedi, amitől különleges. Beszédes Henrietta szerint éppen ez lenne a lényeg és a kulcs az egyszerű neveléshez: látni, érteni és kibontakozni hagyni azt a másik emberi lényt, aki ránk bízta az életét, de attól az még az övé. Heni televíziós riporterből lett gyermeknevelési specialista. Édesanyaként és kommunikációs szakemberként jött rá, hogy a nevelés legfőbb eszköze pontosan az, amit a munkájában nap mint alkalmaz: a kommunikáció, a megértés és együttműködés.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.