Pesti Srácok

Ejtik a vádakat Prigozsin ellen, aki azért inkább mégis Fehéroroszországba költözik

null

A Kreml szerint a Jevgenyij Prigozsin elleni büntetőjogi vádakat ejtik, és a Wagner-csoport egyik harcosát sem vonják felelősségre a fegyveres lázadás megszüntetésére irányuló megállapodás részeként. A Wagner-csoport vezére mindezek ellenére is inkább Fehéroroszországba költözik, ami talán mégsem annyira meglepő, hiszen Putyin több interjúban is közölte: egyetlen dolgot tart megbocsáthatatlannak, az pedig az árulás.

Egy orosz zsoldoscsoport lázadó vezetője Fehéroroszországba költözik, és ejtik az ellene indított büntetőeljárást – közölte a Kreml, miután visszavonta harcosait a Moszkva felé való előrenyomulásból. Jevgenyij Prigozsin korábban azt mondta az orosz főváros felé tartó csapatainak, hogy forduljanak vissza, mondván, el akarja kerülni az orosz vér ontását. A Wagner-csoport harcosai állítólag mindössze 120 mérföldre voltak Moszkvától, miután Prigozsin korábban megfogadta, hogy elpusztít mindenkit, aki az útjukba áll. Üzenetében Prigozsin a következőket mondta:

Aljakszandr Lukasenka hivatala közölte, hogy a Wagner-harcosok további mozgásának leállításáról szóló döntést Putyin jóváhagyásával a fehérorosz elnök közvetítette, cserébe a biztonságukért járó garanciákat. A Kreml szerint Lukasenka azért ajánlotta fel a közvetítést, mert körülbelül húsz éve személyesen ismerte a zsoldosvezért.

PestiSracok facebook image

A csecsen csapatok megvédik Moszkvát

Oroszország háromezer csecsen elit katonát vezényelt Moszkvába, előkészítve a magáncsapatok fővárosba való belépését. Az oroszbarát sajtó szerint 13 orosz katonát öltek meg a lázadásban, de a Sky News nem erősítette meg az állítást. Az orosz elnök korábban hazaárulással és "fegyveres lázadás" vezetésével vádolta a Wagner-csoport vezetőjét. A fegyveres lázadás leállítása után a Kreml azt mondta, hogy Prigozsin ellen minden büntetőjogi vádat ejtenek, és a Wagner-csoport harcosai ellen nem indulnak eljárás. Azt is közölték, hogy a zsoldosvezér Fehéroroszországba költözik.

– mondta a Kreml szóvivője, hozzátéve, hogy néhány Wagner-harcos szerződést köthet az orosz védelmi minisztériummal. Vlagyimir Putyin elítélte az egykori szövetségese, Prigozsin cselekedeteit, aki az orosz védelmi miniszter elmozdítására irányuló lázadást vezette, és a zsoldosfőnök tetteit az ország katonáinak és népének "hátba szúrásnak" bélyegezte. Prigozsin azonban tagadta az árulást, és "hazafiaknak" nevezte harcosait. A konvoj korábban gyorsan haladt előre Oroszország déli része irányából, és azt hitték, hogy a lipecki régió környékén tartózkodott, mielőtt az előrenyomulás véget ért. Korábban az orosz média gépfegyverállásokkal rendelkező rendőrcsoportokat állított a Moszkvai körzet déli határaihoz.

Prigozsin azt állította, hogy csapataival az orosz határ átlépése után érte el Rosztovot és átvették az irányítást a kulcsfontosságú helyszíneken, köztük a repülőtereken. A városban található az orosz katonai parancsnokság, amely irányítja az ukrajnai megszálló erőket. A zsoldoscsoport állítólag védelmi létesítményeket is elfoglalt Voronyezs városában, körülbelül 310 mérföldre délre Moszkvától. A kormányzó, Alekszandr Guszev szerint az orosz hadsereg "harci intézkedéseket" hajtott végre Voronyezs térségében "a terrorelhárító művelet részeként".

Putyin egy korábbi televíziós beszédében azt mondta:

Hozzátette:

Prigozsin azonban azt mondta: "Az anyaország elárulásával kapcsolatban az elnök mélyen tévedett. Hazánk hazafiai vagyunk."

Prigozsinnak régóta tartó viszálya van a Szergej Sojgu vezette moszkvai védelmi minisztériummal, aki állítása szerint csapatait célba vette, és rakétacsapást rendelt el Wagner ukrajnai táboraira, megölve "nagy számú bajtársukat". Azt mondta, hogy a támadás azután történt, hogy az ország katonai csúcsát "gonosznak" minősítette, és azzal érvelt, hogy a Kreml indoklása Ukrajna tavaly februári megszállására hazugságon alapul. Ezt Moszkva cáfolta, és "valótlannak és információs provokációnak" minősítette a vádakat. A Wagner-erők döntő szerepet játszottak Oroszország ukrajnai háborújában, és sikerült elfoglalniuk Bahmut városát, ahol a legvéresebb és leghosszabb csaták zajlottak.

Forrás: Sky News

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.