Az izraeli hadsereg körülzárta Gázavárost – jelentette be Daniel Hagari katonai szóvivő csütörtök este (erről a minap is írtunk már). Mindeközben Joáv Gallant védelmi miniszter is beszédet mondott.
A katonai szóvivő közölte, hogy az elmúlt órákban több mint százharminc palesztin fegyveres vesztette életét az övezetben. Az izraeli erők katonai létesítményeket és rengeteg ott talált fegyvert semmisítettek meg. Vadászgépek és helikopterek a Hamász magas rangú harcosainak egyik parancsnokságát támadták, és egy hadihajóról aláaknázott épületeket és megfigyelőállomásokat lőttek.
Joáv Galant védelmi miniszter eközben helyzetértékelést tartott a különleges feladatokkal foglalkozó mérnöki egységnél, ahol a Hamász földalatti alagútrendszere felszámolásának lehetőségeiről beszélt. „Egyedülálló megoldásaink vannak, hogy elérjük az összes alagutat és a föld alatt megsemmisítsük őket: felkészültünk ennek megvalósítására. Minden helyre eljutunk” – mondta, hozzátéve:
Nem vagyok biztos abban, hogy sok olyan hadsereg van a világban, mely rendelkezik ilyen képességgel. Gyakorlatozzanak, szervezkedjenek, készítsék elő a megfelelő felszerelést, hamarosan odaérünk!
„A katasztrófa mélységéből a győzelem felé haladunk”– jelentette ki Benni Ganc volt védelmi miniszter, az izraeli egységkormány tagja a médiának adott nyilatkozatában. Hozzátette, hogy „nagyon jelentős eredményeket” ért el a hadseregük.
Mint mondta, „ez egy összetettebb hadjárat az általunk ismerteknél, mert nemcsak a határt kell megvédeni, hanem a határon túli eseményeket is alakítani kell. A túszok hazatérésére tett erőfeszítések mellett alapvetően meg akarjuk változtatni a valóságot az ország déli részén és az egész országban” – tette hozzá Ganz.
Ebben a pillanatban is bevetünk minden rendelkezésünkre álló eszközt, hogy hazahozzuk őket, és mentelmi jogot kap családjával mindenki, aki segít az elraboltak visszajuttatásában. Aki viszont fogságban tart gyermekeket és nőket, annak ítélete halál
– mondta Ganz az október 7-én a Hamász terrortámadásában a Gázai övezetbe hurcolt, a becslések szerint mintegy kétszázötven izraeli túszról.