Pesti Srácok

Jacek Karnowski a PS-nek: Lengyelországban ma politikai foglyok vannak (Videó+képgaléria!)

Meg kell mutatnunk Tusk rettenetes "liberális demokráciájának, hogy nem börtönözhet be csak úgy akárkit"– mondta a PestiSrácok.hu-nak Jacek Karnowski, a Sieci hetilap főszerkesztője. Mint fogalmazott, nincs kétsége afelől, hogy a baloldal más országokban is hasonlóan viselkedne, ha hatalomra jutna, de arról is beszámolt, hogy a Tusk-kormánytól hasonló megtorló lépések voltak várhatóak. A PiS szerinte részben a háború árának megfizettetésével hibázott, részben pedig azzal, hogy nem frissítette arcait a választások előtt. A teljes, vágatlan interjúból hamarosan az is kiderül, hogy pontosan mi volt az ukrán- lengyel viszonyban, mit lép a jogállamiságért permanensen rettegő EU, miután jogalap nélkül börtönöztek be képviselőket, és az is, hogy mi lehet az orvosság a balliberális diktatúra ellen.

Hatalmas tömeg gyűlt össze a varsói szejm épülete elé: mindannyian a Jog és Igazságosság (PiS) részvételével szervezett tüntetésre érkeztek, hogy felszólaljanak a Donald Tusk vezette kormány brutális politikai tisztogatása ellen. Lapunk munkatársai a helyszínről tudósítanak.

PestiSracok facebook image

Fotógaléria:

Ellenzéki tüntetés Lengyelországban
Ellenzéki tüntetés Lengyelországban
Ellenzéki tüntetés Lengyelországban
Ellenzéki tüntetés Lengyelországban
413970750_860020316129278_3641050566751851803_n
414138847_392861493102474_4694294541507643779_n
414168511_287214017661805_7828292615167729851_n
Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.