Pesti Srácok

Sorban kapnak halálos fenyegetéseket az európai vezetők a Fico elleni merényletet követően

Sorban kapnak halálos fenyegetéseket az európai vezetők a Fico elleni merényletet követően
A súlyosan megsebesített miniszterelnököt a testőrei menekítették az autóba (fotó: pravda.sk)

A Robert Fico elleni merénylet után több európai miniszterelnököt is megfenyegettek. Mások mellett a lengyel és a belga kormányfő, valamint a szerb államfő megölésére biztató üzenetek terjednek az interneten, de halálos fenyegetéseket kapott az osztrák kancellár és a szövetségi elnök is. Szerbiában letartóztattak egy férfit, aki azzal fenyegette meg Aleksandar Vucic szerb államfőt, hogy ő lesz a következő, akit lelőnek.

A szlovákiai merénylet után erőszakra buzdító fenyegetések árasztották el az internetet – írja a Híradó.hu.

– írta valaki álnéven, amikor a lengyel miniszterelnököt megfenyegette. A belgákat sem kerülte el a politikai fenyegetéshullám. Alexander De Croo kormányfő egy rádiós műsorvezető ellen tett feljelentést, aki a „levadászására” biztatta a hallgatóit.

PestiSracok facebook image

Szerbiában pedig a szlovákiai merénylet után letartóztattak egy férfit, miután azzal fenyegette meg a szerb államfőt, hogy ő lesz a következő, akit lelőnek. Aleksandar Vucic egyébként rendszeresen kap hasonló fenyegetéseket.

– mondta korábban Vucic szerb államfő. Arról pedig a Mandiner írt, hogy egy bécsi férfi, akit a vád szerint fenyegetésekben arról írt, hogy megöli az osztrák kancellárt, Karl Nehammert, és a szövetségi elnököt, Alexander van der Bellent, nem jelent meg múlt heti tárgyalásán. A vádlott egy 28 éves osztrák férfi, aki 2024 februárjában hat e-mailt küldött Venezuelából egy bécsi rendőrkapitányságnak. Az üzenetekben fenyegetőzött, és gyilkosságot ígért. Miután visszatért Ausztriába, további fenyegető e-maileket írt, ezúttal Bécsből. Ezekben az állt, hogy bosszút áll és kitöri a rohadékok nyakát.

– írta. Ezt követően a munkanélküli férfi felhívta a rendőrséget és azt mondta:

A bíró a férfi letartóztatását azért rendelte el, mert nem jelent meg a tárgyalásán, és most előzetes letartóztatásba helyezték a szökés és a bűncselekmény elkövetésének veszélye miatt.

Fenyegetések Orbán Viktor magyar miniszterelnököt is érték. A Terrorelhárítási Központ (TEK) azonban a Magyar Nemzetnek azt nyilatkozta: a TEK teszi a dolgát, és az ilyenkor szokásos protokoll szerint jár el. A miniszterelnök biztosításával kapcsolatban információt pedig nem adnak ki.

Forrás: Híradó.hu, Mandiner; Fotó: pravda.sk

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.