Pesti Srácok

Németország évi kilencmilliárd euróval készül támogatni Ukrajnát a következő években

Németország évi kilencmilliárd euróval készül támogatni Ukrajnát a következő években
Volodimir Zelenszkij ukrán államfő üdvözli Lars Klingbeil német alkancellárt, pénzügyminisztert Kijevben 2025. augusztus 25-én.
Fotó: Fotó: MTI/EPA

Németország vállalta, hogy a következő években évente kilencmilliárd euróval támogatja Ukrajnát - jelentette be Lars Klingbeil német alkancellár, pénzügyminiszter Volodimir Zelenszkij elnökkel tartott hétfői kijevi találkozóján. Németország szándéknyilatkozatot írt alá.

"Pénzügyminiszterként hangsúlyoztam - és ezt a szövetségi kormány is jóváhagyta -, hogy elkötelezzük magunkat Ukrajna támogatása mellett a következő években, évi kilencmilliárd eurót fordítva erre" - mondta Klingbeil, Kijevbe érkezésekor, hétfő reggel. Németország alkancellárja kijelentette: Vlagyimir Putyin orosz elnöknek tudnia kell, hogy Németország Ukrajna iránti támogatása nem fog gyengülni.

ZELENSZKIJ, Volodimir
Zelenszkij mától bírja Németország szándéknyilatkozatát a többmilliárdos évi támogatásról (Fotó: archív)

Litvánia Németország nyomában

Denisz Smihal ukrán védelmi miniszter hétfőn Telegram-csatornáján közölte, hogy Ukrajna és Litvánia közösen fog védelmi eszközöket gyártani a két ország biztonságának megerősítésére. "A közös gyártások elindítására összpontosítunk, elsősorban nagy hatótávolságú drónok létrehozására" - írta. 

Smihal beszámolt arról, hogy a védelmi eszközök litvániai és ukrajnai közös gyártására vonatkozó szándéknyilatkozatot írt alá Kijevben Dovile Sakaliene litván védelmi miniszterrel. "A dokumentum új lehetőségeket teremt közös vállalatok alapítására, a Litvániában működő ukrán cégek fejlesztésére és technológiai együttműködésre - hangsúlyozta. Az ukrán miniszter fontosnak nevezte, hogy Litvánia 2027-ig változatlanul GDP-jének 0,25 százalékát fordítja Ukrajna katonai támogatására. "Ez erős jelzés a hosszú távú támogatásról. Emellett a fegyverzetbeszerzésekhez és az ukrán ipar fejlesztéséhez további források bevonására összpontosítunk" - fűzte hozzá Smihal. 

 

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.