Pesti Srácok

Trump gépe is megérkezett Charlie Kirk temetésére

Trump gépe is megérkezett Charlie Kirk temetésére
Fotó: SAUL LOEB

Közel százezer ember érkezett az arizonai Glendale városába, hogy lerója végső búcsúját Charlie Kirk temetésén. Az eseményen beszédet mond az amerikai jobboldal számos prominens alakja, így Donald Trump és J. D. Vance is.

Leszállt Donald Trump gépe az arizonai Glendale városában, ahol most kezdődött el Charlie Kirk temetése. Az eseményt a State Farm Stadionban tartják, amely az NFL-ben szereplő Arizona Cardinals otthona. A stadion több mint 63 ezer ember befogadására alkalmas, de nagyobb rendezvények esetén – mint a mai – akár 73 ezer résztvevő is helyet foglalhat. A szervezők a Turning Point USA regisztrációs rendszerén keresztül engedték a részvételt, érkezési sorrendben.

Donald trump is személyesen búcsúzik el Charlie Kirktől
Donald Trump is személyesen búcsúzik el Charlie Kirktől

A glendale-i rendőrség szerint a vártnál jóval nagyobb tömeg érkezhet ma Charlie Kirk emlékünnepségére. A hatóság szóvivője, Jose Santiago közölte: több mint 200 ezer ember regisztrált a Turning Point USA honlapján az eseményre, ami kétszerese a korábbi, 100 ezres becslésnek. Ez messze meghaladja a helyszín befogadóképességét. A State Farm Stadion hivatalosan 63 ezer nézőt tud fogadni, amelyet kiemelt rendezvények esetén körülbelül 73 ezer főre lehet bővíteni. Ennek ellenére így is tízezrek maradhatnak majd kívül – írja a Magyar Nemzet.

Az emlékünnepség szervezői ezért kijelölték a Desert Diamond Arénát túlcsorduló helyszínként, amely további 19 ezer embernek biztosít ülőhelyet. A hatalmas érdeklődés azt mutatja, hogy Kirk személye és halála mély nyomot hagyott a konzervatív közösségben, és országszerte rengetegen szeretnének tiszteletüket tenni előtte.

A temetésen először Kirk lelkipásztora szólalt fel, majd az egybegyűltek közös imádsággal készültek a beszédekre.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!