Pesti Srácok

Orosz–ukrán háború: áttörés nélkül zárult az ötórás egyeztetés Putyinnal Moszkvában

Orosz–ukrán háború: áttörés nélkül zárult az ötórás egyeztetés Putyinnal Moszkvában
Munkácson orosztámadás ért egy amerikai érdekeltségű céget.

Moszkvai csúcstalálkozó: nincs előrelépés. Áttörés nélkül zárult az orosz–ukrán béketárgyalások, az ötórás egyeztetés Putyinnal.

Moszkvai csúcstalálkozó: áttörés nélkül zárult az ötórás egyeztetés az orosz-amerikai tárgyalás Putyin részvételével. Nincs előrelépés az orosz–ukrán béketárgyalásokban. 

OROSZ-UKRÁN tárgyalások, Putyinnal
Az orosz-amerikai tárgyalás főszereplője, Vladimir Putyin orosz elnök (Forrás: FB)

Semmilyen jelentős előrelépés nem történt az orosz–ukrán háború lezárását célzó béketervezet ügyében a keddi moszkvai amerikai–orosz csúcstalálkozón – közölte a Kreml.

Orosz-ukrán háború, orosz-amerikai tárgyalások

Az ötórás tárgyaláson Vlagyimir Putyin orosz elnök fogadta Donald Trump különmegbízottját, Steve Witkoffot és Jared Kushnert, Trump vejét. Az orosz oldalon jelen volt Jurij Usakov külpolitikai tanácsadó és Kirill Dmitrijev, az orosz közvetlen befektetési alap (RDIF) vezetője.

A Kreml hivatalosan „konstruktívnak” minősítette a megbeszélést, ugyanakkor leszögezte: a béketervezet több eleme továbbra is elfogadhatatlan Moszkva számára. Jurij Usakov a tárgyalás után újságíróknak nyilatkozva kijelentette: 

„Egyes pontokkal egyetértettünk, de néhány dolgot bíráltunk. Még nem jutottunk el egy kompromisszumos változathoz, sok munka vár még ránk.”

A fő nézeteltérések változatlanul a megszállt ukrán területek jövőbeni státusza, valamint az Ukrajnának adandó európai biztonsági garanciák körül vannak.

A BBC és a Reuters tudósítása szerint az elmúlt hetekben az Egyesült Államok több módosítást is végrehajtott a tervezeten, részben az ukrán és európai szövetségesek nyomására, de az orosz fél szerint ezek nem elegendőek.

A tárgyalást megelőző nap Putyin a moszkvai befektetési fórumon ismét kemény hangot ütött meg: kijelentette, Oroszország nem akar háborút Európával, de ha támadást indítanak, készen áll a válaszra. Az orosz elnök szerint az európai vezetők „tévhitben élnek”, amikor stratégiai vereséget akarnak mérni Oroszországra.

Erre reagálva Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter a közösségi médiában azt írta: Putyin nyilatkozatai azt mutatják, hogy Moszkva nem kívánja befejezni a háborút, és továbbra is a tél átvészelésére készül.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden kijelentette: jelenleg „jobban, mint valaha” adott a lehetőség a háború lezárására, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy „nincsenek egyszerű megoldások”. Az ukrán államfő ismét leszögezte: Kijev ragaszkodik ahhoz, hogy közvetlenül részt vegyen minden, az ország jövőjét érintő tárgyaláson.

Nem tisztázott, hogy Steve Witkoff és Jared Kushner a moszkvai vizit után Kijevbe vagy valamelyik európai fővárosba utazik-e tovább.

A Fehér Ház egyelőre nem kommentálta a moszkvai tárgyalás eredményét.

Fontos információk a tárgyalásról:

  • A béketervezet több eleme elfogadhatatlan Oroszország számára, és nem született kompromisszumos megoldás.
  • A fő nézeteltérések a megszállt ukrán területek státusza és az európai biztonsági garanciák körül vannak.
  • Zelenszkij hangsúlyozta: Ukrajna közvetlen részvétele nélkül nem lehet béketárgyalásokat folytatni.

(Források: Kreml hivatalos közleménye, Jurij Usakov nyilatkozata, BBC Russian, Reuters, Ukrainska Pravda – 2025. december 3.)

 

 

Ajánljuk még

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.

Nincs kezelhetetlen gyerek, csak meg kell tanulnunk nevelni – PS-interjú Beszédes Henrietta gyermeknevelés-specialistával

Exkluzív 2021 december 29.
Nem vagy rossz anya, és nincs olyan, hogy kezelhetetlen gyerek – vallja Beszédes Henrietta gyermeknevelési specialista. A kétgyermekes fiatal édesanya egészen új szemléletmóddal dönti le a sztereotípiákat és győz meg arról, hogy minden sokkal egyszerűbb a megoldás gyermeknevelési nehézségeinkre, mint eddig hittük. A legfőbb probléma, hogy senki sem mondja meg, tanítja meg, hogyan kell gyermeket nevelni, mi egyáltalán az, hogy nevelés – azt hisszük, ennek ösztönből kell jönnie. Találunk ugyan garmadával könyveket nevesebbnél nevesebb gyermekpszichológusok, szakemberek tollából, csak éppen a gyakorlatban valahogy nem úgy működnek a dolgok. Jön a patthelyzet, a mindennapos harcok és az önvád: nekem ez nem megy, rossz anya vagyok. Az sem túl nagy segítség, hogy oly könnyen ragasztanak bélyegeket a gyermekekre, mondják ki speciális nevelési igényűnek, nehezen kezelhetőnek, mert egyszerűen nem illik bele az átlagosba, a megszokottba, mert valamiért más. A megélt és ránk zúdított problémák özönében aztán a legfontosabbra figyelünk egyre kevésbé: hogy ki is az a gyermek, akit nevelünk, mit gondol, mit akar és miért, mi az, amitől egyedi, amitől különleges. Beszédes Henrietta szerint éppen ez lenne a lényeg és a kulcs az egyszerű neveléshez: látni, érteni és kibontakozni hagyni azt a másik emberi lényt, aki ránk bízta az életét, de attól az még az övé. Heni televíziós riporterből lett gyermeknevelési specialista. Édesanyaként és kommunikációs szakemberként jött rá, hogy a nevelés legfőbb eszköze pontosan az, amit a munkájában nap mint alkalmaz: a kommunikáció, a megértés és együttműködés.

A Mezey-válogatott egyik legnagyobb rejtélye a Nyilasi-ügy lett – Ma sem egyértelmű, hogy miért maradt itthon a csapatkapitány

Exkluzív 2021 június 2.
A Mezey-válogatott történetében három különlegesség, ha úgy tetszik, nagy rejtély, „titok” van. Az egyik az, hogy miként tudott szinte a semmiből kinőni egy világverő gárda? A másik, hogy miért ért véget ez a csodálatos menetelés úgy, ahogyan véget ért? A harmadik pedig az, hogy a csapat szellemi vezére és csapatkapitánya, Nyilasi Tibor vajon miért nem utazott ki a mexikói világbajnokságra? Visszaemlékező sorozatunk mai részében a Nyilasi-ügy hátterét igyekszünk feltárni.

Milliárdos ingatlanvagyonnal gyarapodik tovább tatabányai családok nyomorán a „Szeviép-család” – Csinos céghálót találtunk az egykori vezér fia körül

Exkluzív 2022 május 25.
A Pesti TV Az Ügy című riportműsorában mutattuk be a tatabányai szellemtársasházat, amely tizenöt éve áll befejezetlenül. A huszonegy lakásos, a földszinten nagy irodaépületet is magába foglaló ingatlant sajátos konstrukcióban kezdték építeni 2004 után. A telektulajdonos, első számú építtető, a Környe és Vidéke Takarékszövetkezet ingatlanhasznosító cége, a Tak-Ing végelszámolás alatt áll; az építő Pólus Kft. 2007 óta felszámolás alatt; a lakásaikat előre kifizető tatabányai családok, összesen tizenöt károsult család a mai napig nem kapott vissza egy fillért sem. Közben tavaly év végén a félkész épület az egyik szeviépes érdekeltség kezébe került. A Szeviép-üggyel a PestiSrácok.hu az elmúlt években kiemelten foglalkozott; követjük a több száz kisvállalkozó csődjéért felelős, csődbűncselekménnyel vádolt milliárdosok ma is tartó büntetőperét. Megmutattuk, hogy a mai napig milyen luxusban élnek, és egy tényfeltáró cikksorozatban azt is, hogy a Szeviép csődeljárása előtt milyen elképesztő céghálót építettek fel a Szeviép-vezérek, amely cégekben immár egy-egy családtagjuk a tulajdonos. Ebben a tényfeltáró riportban azt mutatjuk meg, hogyan kerül a Szeviép-vezér B. Sándor fia Tatabányára, miként jutottak hozzá a tizenöt család anyagi megnyomorítását jelentő, milliárdos értékű ingatlanvagyonhoz, és azt is, hogy a tatabányai botrányban szereplő cég csak egy az újabb céghálóban. Körülbelül tíz milliárdos vagyont találtunk éppen csak, hogy „muzsikáló” cégekben, és mindez az egyik B.-fiú kezében fut össze.