Pesti Srácok

Zenei utazás az ezerarcú Balkán dallamaival a Várkert Bazárban!

Zenei utazás az ezerarcú Balkán dallamaival a Várkert Bazárban!

Az adventi programsorozat keretében december 10-én a Barcelona Gipsy balKan Orchestra varázsol különleges hangulatot a Várkert Bazár falai közé.

A zenekar különböző nemzetek zenészeinek csoportjából alakult, amely a Balkán, a közel-keleti és a mediterrán dallamok őszinte újraértelmezésével és robbanásszerű energiájával szól a közönség szívéhez. A zenekar egyesíti tagjai művészeti különbözőségét, amelyet Barcelona élénk zenei kultúrája tesz még gazdagabbá. A cigány-jazz vibrálásával, a rock'n'roll energiájával és a klasszikus zene eleganciájával ötvözik a Balkán, a katalán-ibériai, a görög, az olasz, az orosz és a Közel-Kelet zenéit. A Barcelona Gipy balKan Orchestra a hagyományokat és azok ősi hátterét tiszteletben tartva ülteti át a zenéket a mindennapjainkba, így kötik össze a múltat a jelennel. A formáció 2022-ben ünnepelte fennállásának 10. évfordulóját, 2023-ban pedig új dalokkal és a régóta várt hetedik albummal jelentkezik.

PestiSracok facebook image

Közreműködik:
Margherita Abita (ének, Olaszország)
lvan Kovačević (nagybőgő, Szerbia)
Julien Chanal (gitár, Franciaország)
Pere Nolasc Turu (hegedű, Spanyolország)
Fernando Salinas (harmonika, Spanyolország)
Xavi Pendón (klarinét, Spanyolország)
Albert Enkaminanko (ütőhangszerek, Spanyolország)


További információ:https://varkertbazar.hu/esemenyek/barcelona-gipsy-balkan-orchestra

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!