Már az Interpol is vizsgálódik a milliárdos pornógurunak, Gattyán Györgynek az Il Bacio di Stile luxusáruházát üzemeltető vállalkozása, az Il Bacio Kft. ügyeivel kapcsolatban – értesült a PestiSrácok.hu. A cég volt ügyvezetője, Magyari Tamás néhány hónapja tett feljelentést Gattyán ellen a nemzetközi szervezetnél és a magyar adóhatóságnál is pénzmosás, illetve más bűncselekmények gyanúja miatt. A férfi jogi képviselője, Mikó István a PestiSrácok.hu-nak elmondta, az Interpol a feljelentést befogadta és az általuk megküldött iratok és dokumentumok pedig a szervezet pénzmosás elleni osztályán landoltak.
PÁMER DÁVID – PestiSrácok
Pénzmosás miatt vizsgálódik az Interpol a már bezárt Il Bacio di Stile luxusáruházat üzemeltető vállalkozás, az Il Bacio Kft. ügyével kapcsolatban – értesült a PestiSrácok.hu Magyari Tamás, a cég egykori ügyvezetőjének jogi képviselőjétől, aki elmondta, a nemzetközi szervezet a korábban tett feljelentésüket befogadta, az általa megküldött iratok és dokumentumok pedig a szervezet pénzmosás elleni osztályán landoltak. Úgy tudjuk, a – hivatalosan nyomozást nem folytatható – Interpol már az eljárásban érintett illetékes szervekkel, az amerikai adóhatósággal és a NAV-val is felvette a kapcsolatot. A feljelentés alapján ugyanis a magyar adóhatóság is nyomoz, igaz, egyelőre csupán számvitel rendjének megsértése miatt indítottak büntetőeljárást – tudtuk meg a nyomozást felügyelő Fővárosi Főügyészségtől. Gasz Péter, az ügyészség helyettes szóvivője még annyit árult el ezzel kapcsolatban, hogy az ismeretlen tettes ellen zajló eljárás december 23-áig van meghosszabbítva. A Magyar Nemzet még októberben írta meg, hogy pénzmosás miatt jelentette fel Gattyán Györgyöt Luxemburgban az Il Bacio Kft. egykori ügyvezetője, a luxusáruházat üzemeltető vállalkozás kisebbségi tulajdonosa. Magyari Tamás a lapnak akkor elmondta, az egykor méregdrága portékákat árusító vállalkozásukból különös körülmények közt tűntek el a pénzek, ezért is fordult a hatósághoz. Mikó István a PestiSrácok.hu-nak is hangsúlyozta, hogy a NAV-nak, illetve az Interpolnak megküldött feljelentésükben nehezményezték, hogy a cégen több millió euró „vándorolt” át, illetve számukra ismeretlen eredetű bankszámlákon landolt az Il Bacio bevételeinek egy része.
Feljelentették a feljelentőt
A Magyar Nemzet arról is írt, hogy a másik ok, ami miatt Magyari feljelentést tett Luxemburgban, hogy Gattyánnal úgy döntöttek, a luxusáruházból nemzetközi üzletet csinálnak, s több bolt nyitását tervezték Európában. Ezért létrehoztak egy luxemburgi il Bacio-társaságot, aminek Magyari – a frissen alapított saját luxemburgi cégén keresztül – szintén társtulajdonosa lett – emlékeztetett a napilap. Csakhogy kapcsolatuk elmérgesedett, majd a férfi tudta és beleegyezése nélkül különös körülmények között eladták a luxemburgi il Bacio részvényeit. Amikor pedig Magyari saját cégének ügyvezetőjénél érdeklődött erről, azt a választ kapta, hogy előbb a jogi osztállyal kell egyeztetnie. Információink szerint Gattyán válaszlépésként, ugyancsak az Il Bacio zavaros ügyletei vonatkozásában csalás miatt jelentette fel Magyarit. Értesüléseinket a férfi jogi képviselője sem cáfolni, sem megerősíteni nem kívánta, azt ugyanakkor leszögezte, hogy ügyfelének nincs félnivalója és áll a vizsgálatok elé.
Tovább nyomoznak
Mindezek mellett figyelemre méltó az is, hogy még mindig nem zárult le az a nyomozás sem, melyet a Nemzeti Adó-és Vámhivatal Központi Nyomozó Főosztálya folytat a szintén Gattyán György milliárdos üzletember érdekeltségébe tartozó WebMindLisenses Kft.-nél történt visszaélések ügyében – értesült a PestiSrácok.hu a nyomozást felügyelő Fővárosi Főügyészség helyettes szóvivőjétől. Gasz Péter annyit közölt portálunkkal, hogy ennek, az ügynek még nincs gyanúsítottja, a nyomozást pedig 2016. április 9-éig meghosszabbították. Arról a PestiSrácok.hu számolt be 2013 októberében elsőként, hogy a jelenleg Los Angelesben élő Gattyán György fémjelezte WebMindLisenses Kft.-nél jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás miatt ismeretlen tettes ellen indított nyomozást a Nemzeti Adó-és Vámhivatal. A 2012 május 9-én indult eljárás során, a főügyészség indítványa alapján a Budai Központi Kerületi Bíróság több ingatlan vonatkozásában zár alá vételt rendelt el. A PestiSrácok.hu korábban úgy értesült, a vizsgálat a több milliárd forintos kárösszeget is súrolhatja.
Még idén dönthet az Európai Bíróság
Gattyán egyébként a társasági és osztalékadóval is leadózott jövedelmével még mindig az egyik legnagyobb magyar magánadózók egyike. A NAV ennek ellenére – mint azt korábban megírtuk – 2012 szeptember elején hajnali öt órakor megszállta Gattyán magyar székhelyét, a mintegy 40 céget, befektetési társaságot, internetes start-upokat, játékfejlesztőket összefogó Docler-csoportot. Egyes információk szerint áfavizsgálatot tartottak, hiszen bár Gattyán társasági adó-, illetve szja-ágon nagy befizető, de a szolgáltatás után az áfa nem a magyar, hanem a portugál költségvetést gazdagítja. A Docler-csoport egyik tagja, a WebMindLicenses Kft. – melynek Gattyán az egyedüli tulajdonosa – ugyanis bérbe adta egy Lalib nevű portugál cégnek a livejasmin.com erotikus weboldal know-how-ját. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal az ügyben arra a következtetésre jutott, hogy a két társaság közötti licencszerződés célja a magyar adójogszabályok kijátszása volt, és hogy a know-how hasznosításához fűződő döntéseket ténylegesen továbbra is Gattyán György hozta meg. A NAV ezért hatalmas összegű adókülönbözet (társasági adó, áfa, innovációs járulék és kulturális járulék), valamint adóbírság megfizetésére kötelezte a WebMindLicenses-t. Ismert, a NAV eljárása miatt Gattyán az Európai Bírósághoz fordult, majd néhány hónappal ezelőtt kiderült, hogy a bíróság kijelölt főtanácsnokának jogi álláspontja – a milliárdos számára kedvezően – nem egyezett az adóhivataléval. Emiatt elképzelhető, hogy Gattyán visszakaphatja a NAV által lefoglalt tmilliárdjait, feltéve, ha az uniós bíróság is egyetért a főtanácsnok szakvéleményével. Döntésre forrásaink szerint a közeljövőben, december közepén, végén kerülhet sor.
Címlapfotó: facebook.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS