Az egész ország hirtelen Petry Zsolt ügyéről kezdett beszélni, aki a Hertha Berlin focicsapat kapusedzője volt ma délelőttig. Az egykori válogatott kapus, aki 1988-1996 között harmincnyolc alkalommal védett a nemzeti tizenegyben és tagja volt a Bicskei-féle ifi Európa-bajnok csapatnak is, a szájára találta venni Gulácsit, aki éppen jó úton van az LMBTQ-ikonná válás felé. De vajon ez okozta a vesztét a Hertha kispadján? Itthon mindenki úgy gondolja, hogy igen, és kialakult egy Petry vs. Gulácsi csata, ami véleményem szerint, ha higgadt fejjel átgondoljuk, nem is létezik, mert a Magyar Nemzetben olvasható cikkben nemcsak a lipcsei kapus kapott kritikát, hanem a német bevándorláspolitika is. Ez az, amit Berlinben sajnos senki nem vehet a szájára büntetlenül.
Mint a forró kavicsot, úgy dobálták vissza a kérdéseimet ma a jobbnál-jobb labdarúgók és szakmai vezetők, amikor információkat, vagy véleményeket szerettem volna kihúzni belőlük a témában. Nem csoda, hiszen azt láthatják, hogy egyik érintett magyar kapus sem járt jól a véleménynyilvánítással. Azért valljuk be őszintén, mégiscsak furcsa, hogy Petryt, aki egy Bundesliga középcsapat kapusedzője, nem pedig a Real Madridé, egy ilyen LMBTQ- témában ilyen mértékben elmarasztalják. Statáriális kirúgásának más is lehetett az oka.
A bevándorláspolitika nálam az erkölcsi leépülés megnyilvánulása. Olyan nemzeti értékek mentén folytassuk az életünket Európában, amelyeket hosszú évek alatt megtanultunk! Európa keresztény földrész, én nem szívesen nézem végig azt az erkölcsi leépülést, ami végigsöpör a kontinensen.
– nyilatkozta nemrég Petry Zsolt a Magyar Nemzetnek.
Nos, ebben semmilyen LMBTQ-állásfoglalás nincs, viszont van benne olyan gondolat, ami nem egyeztethető össze a jelenlegi berlini és német vezetés által vallott elvekkel, hiszen hosszú évek óta engedik be a nem keresztény bevándorlókat. Mind a bevándorlás, mind pedig az LMBTQ-téma kiélezett Németországban, de ami fontosabb: mindkettő kiemelten támogatott ügy. Amíg a lipcsei játékosok szivárványszínűre festik a labdákat, és azt ajándékozzák a gyerekeknek, ne lepődjünk meg, hogyha Petry nyilatkozata kicsapta a biztosítékot. A németek folyamatosan megpróbálnak már-már túlzóan elfogadóak lenni a múltjuk miatt, de ma már teljesen átestek a ló másik oldalára, és ennek lett áldozata a magyar kapus is, aki úgy tűnik, a saját hazájában sem mondhat amit akar, pláne nem, ha a bevándorlás is szóba kerül. Több mint valószínű, hogy ez volt a nagyobb baj, mert a The Bild című német napilap is azzal kezdte a Petry Zsoltról szóló cikket, hogy nem volt szerencsés a migrációt szóba hozni:
A Hertha azonnali hatállyal elküldi Petry Zsolt kapusedzőt. Ennek hátterében egy vitatott interjú áll, amelyet Petry adott egy magyar napilapnak. Ebben kritizálta többek között az európai migrációs politikát. Most a magyarnak mennie kell.
– olvasható a The Bild keddi sportrovatában.
Petry Zsolt hosszú évek óta Németországban dolgozott. 2004-ben a Paderborn csapatától vonult vissza mint játékos, és abban az együttesben kezdte meg edzői munkáját, később eligazolt, és a Hoffenheim kapusainak edzéseit vezette. 2015-ben a Herthához került, ahol az első számú csapat kapusedzője volt, majd a Klinsmann miatt kialakult szakmai vitája kapcsán a korosztályos csapatokhoz irányították. Dárdai Pál mellett viszont már újra ő volt a Bundesligában szerepelő csapat hálóőreinek trénere, egészen ma délelőttig.
Sajnos az egész sportvilágot elárasztották olyan mozgalmak, amelyek nagyon távol állnak az egyetemes sporttól. A lengyeleknek kis híján le kellett térdelniük egy amerikai ügy miatt Angliában, de ha a Forma-1-et nézzük meg, akkor is mindenhol szivárványokat és BLM-propagandát látunk. A Bundesliga sem menekülhet meg a liberális mozgalmaktól, így teljesen beleszövődik a politika a sportba. Ennek pedig nagyon nem szabadna megtörténnie. Petry Zsolt ügye is rávilágít erre, nekünk magyaroknak nagyon fontos a személye, de vajon Németországban ennyire fontos, hogy ő mit nyilatkozik a Magyar Nemzetben? Kétlem, hogy eddig a Hertha vezetése azzal foglalkozott volna, hogy Magyar Nemzetet olvas, bár természetesen nem bánnánk. Sajnos ki kell mondani, hogy a politika irányából fertőzik meg ezzel a sportot, mégpedig a lehető legmagasabb szintről.
Nekünk sportújságíróknak sem könnyű, hiszen nincsenek felkészülve arra a sportolók, hogy ne a meccsről vagy az adott eseményről beszélgessenek velünk, hanem megosztó közéleti témákról. Őszintén remélem, hogy nem is kell ezen lovagolnunk majd, hiszen nincsen értelme. A sportolókat az eredményeikért, teljesítményükért ismerjük és szeretjük meg. Természetesen a személyiség is nagyon fontos, de az, hogy miképpen látja a világot és ezt propagálja nekünk, még senki nincs felkészülve. Ehhez képest a labdarúgást és más sportokat elönti ez a kérdés és mindenfajta szerződésben köteleznek, hogy teljesíts ilyen elvárásokat, akkor is ha nem úgy gondolkodsz, vagy pedig máshogy beszélsz, úgy jársz mint Petry Zsolt, aki csaknem húsz év után csomagolhat germán földről. Nem baj, itthon szívesen látjuk újra!
Fotó: MTI/ Németh Ferenc
Facebook
Twitter
YouTube
RSS